Te trzy znaki zodiaku są najbardziej zazdrosne. Jak to jest u pozostałych?

Zazdrosna para
Te trzy znaki zodiaku są najbardziej zazdrosne. Jak to jest u pozostałych?
Źródło: fizkes/Getty Images
Zazdrość - zielonooki potwór. Jakie znaki zodiaku najłatwiej ulegają zazdrości? Kto w zodiaku bywa największym zazdrośnikiem? Czy lepiej się z nim nie spotykać? Sprawdź, co na ten temat mówi Astrolog Merkurja.

Najbardziej zazdrosne znaki zodiaku - Skorpion

Według obiegowych opinii, to właśnie najbardziej zazdrosny i kontrolujący znak w całym zodiaku. Niestety jest w tym więcej niż tylko szczypta prawdy. Jeśli Skorpion darzy cię prawdziwym uczuciem, będzie chciał cię mieć tylko dla siebie. Zaborczość osób urodzonych w tym znaku jest wręcz legendarna. Nie potrafią, nie chcą i nie mogą dzielić się obiektem swoich uczuć z kimkolwiek innym.

Niestety jako rywala do serca wybranka mogą postrzegać również rodzinę, pracę lub hobby swojej drugiej połówki. Chcą mieć wpływ na wszystkie aspekty życia osoby, na której im zależy i do przesady kontrolują wszystkie codzienne sprawy. Jeśli zazdrość już zrodzi się w sercu Skorpiona, staje się bardzo trudna do opanowania i może niepostrzeżenie przejąć nad nim władzę.

Astrologia i ezoteryka

Źródło: Dzień Dobry TVN
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice

Ukłuty ostrzem zazdrości Skorpion potrafi zrobić dosłownie wszystko, aby utrzymać swoją pozycję i władzę nad osobą, na której mu zależy. W swoim zacietrzewieniu potrafi posunąć się do nieczystych zagrań i prowadzić brudną grę z manipulacją, kłamstwem i intrygą jako środkami do osiągnięcia celu.

Najbardziej zazdrosne znaki zodiaku - Koziorożec

Głęboko ambicjonalna natura Koziorożca leży u podstaw zazdrości, którą odczuwają osoby urodzone w tym znaku zodiaku. Niech nie zmyli cię pozorny chłód i doskonała zdolność do ukrywania prawdziwych emocji, którą dysponują Koziorożce. W głębi duszy podopieczni Saturna są bardzo wrażliwi na sytuacje, w trakcie których muszą być "planem B’" bądź opcją dodatkową.

Nie cierpią przegrywać, ponieważ mają głęboko zakorzenione przekonanie o własnej wyjątkowości. Konstrukcja ich osobowości niesie konieczność zajmowania pozycji lidera w każdym konkursie, w każdej rywalizacji. Jeśli Koziorożec jest drugi, jest to dla niego równoznaczne z tym, że postarał się niewystarczająco. Polem do zmierzenia się na kompetencje i zalety są dla niego również związki i relacje. Po prostu musi wygrywać, musi być doceniony i wybrany. Wyeliminuje każdego rywala swoją cierpliwością i znajomościami, oraz najsilniejszą ze swoich tajnych broni – czasem. Przeczeka wszystkich.

Najbardziej zazdrosne znaki zodiaku - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Podium zamyka Lew. Wiele osób może protestować i twierdzić, że to przecież bardzo honorowy i zbyt dumny znak zodiaku, aby się zniżać do tak mało chwalebnych uczuć jak zazdrość. Niestety prawda jest inna. Lwy kochają być pierwsze, najlepsze, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Jeśli ktokolwiek zabiera im partnera/partnerkę to znaczy, że jest lepszy? Bardziej atrakcyjny? To w oczach Lwa jest czystym absurdem, przecież nie można woleć kogoś innego.

Lew sam dla siebie jest ekstra klasą. Dlatego jeśli jest postawiony w sytuacji, w której okazuje się drugim bądź trzecim wyborem, jego ego bardzo cierpi. Rozdrażniony Lew jest w stanie posunąć się do ostateczności, aby tylko udowodnić swojej drugiej połówce jaki skarb może stracić.

Zatem jeśli planujesz rozstanie z Lwem, lepiej rozegraj sytuację w ten sposób, aby to Lew miał przekonanie o tym, że cię rzuca… W ten sposób unikniesz wielu nieprzyjemności oraz brzydkiej cechy Lwa czyli odgrywania się na partnerze/partnerce, który ośmielił się go odtrącić.

Zazdrość u pozostałych znaków zodiaku

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Myśli najczęściej o tym, co jest dobre dla niego samego, nie angażuje się zbyt mocno w bliską intymność. Jeśli już raz cię zdobył i nie jesteś dla niego wyzwaniem, Baran nie będzie się zbytnio wzruszał tym, że umawiasz się z kimś innym. No chyba, że zapragnie rywalizować z potencjalnym konkurentem, ale nawet wtedy bardziej chodzi mu o to, aby udowodnić coś sobie samemu.

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Należy do tych bardziej zaborczych znaków, które lubią traktować partnera/partnerkę jako swoją własność. Wolno się rozkręca i wolno przystępuje do szarży, ale jeśli już do niej dojdzie, to Byk nie odpuści tak łatwo. Swoim uporem i bezrefleksyjnym trzymaniem się partnera potrafi odepchnąć każdą konkurencję.

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

To najmniej zazdrośni przedstawiciele zodiaku. Lubią urozmaicenie, nie przywiązują się do czegoś na śmierć i życie, wyznają zasadę, że jedynym stałym elementem życia jest zmiana. Z łatwością godzą się z reformami oraz z tym, że ich dotychczasowa połówka spotyka się właśnie z kimś innym… może głównie z tego powodu, że po cichu zdążyli ją uprzedzić?

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Osoby urodzone w tym znaku zodiaku, pomimo że bardzo oddane i troskliwe w stosunku do bliskich, mają również ukrytą, mroczną nutkę w swojej osobowości. Tak jak Księżyc ma swoją ciemną stronę, tak i Raki mają wiele do ukrycia jeśli chodzi o swoje emocje. Bardzo boją się, że tracąc partnera, stracą poczucie bezpieczeństwa i dlatego są bardzo zazdrosne o potencjalnych rywali.

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Panny starają się skontrolować i skalkulować wszystkie ewentualności. Urodzeni w tym znaku nie są zbyt wybuchowi, ani nie okazują publicznie swoich uczuć. Zazwyczaj panują nad swoimi emocjami i odruchami. Nie są szczególnie zazdrośni, dopóki im się to nie opłaca.

Waga (23 września - 22 października)

Są osobami, które nie lubią zastawiać pułapek czy też przeglądać telefonu bliskim osobom. Taktowanie zostawiają drugiej stronie wiele przestrzeni w związku. Jednak, kiedy naprawdę kogoś kochają, są w stanie posunąć się do inteligentnej manipulacji lub wielopoziomowej intrygi, aby przytrzymać ważną osobę w relacji. Intruza pozbędą się w białych rękawiczkach.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelce należą na najbardziej swobodnych i wyluzowanych znaków w zodiaku. Nie zależy im na tym, aby przytrzymywać kogoś przy sobie na siłę. Szanują granice innych i tego samego wymagają dla siebie. Według nich w związku liczy się przede wszystkim zaufanie.

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Zbyt kochają wolność i szanują przestrzeń innych osób, aby narzucać się ze swoją obecnością. Nawet jeśli bardzo im na kimś zależy, godzą się z wyborami partnera bądź partnerki i zazwyczaj nie stają na ich drodze do szczęścia z nową osobą.

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Ludzie urodzeni w tym znaku zodiaku są zazdrośni o zaangażowanie i uczucia, które ich bliscy okazują innym. Mogą się obrażać, okazywać, jak bardzo cierpią i swoją zbolałą miną starać się spowodować wyrzuty sumienia u drugiej połówki. Różnymi gierkami emocjonalnymi starają się przykuć uwagę partnera/partnerki, rozbudować w nim poczucie winy i nie pozwolić mu odejść.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: fizkes/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Projekt wakacji kredytowych na nowych zasadach - co się zmienia?

Projekt wakacji kredytowych na nowych zasadach - co się zmienia?

Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę. "Kocham ich nad życie"

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę. "Kocham ich nad życie"

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!
Materiał promocyjny

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!

Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

Najgorętszy trend wśród psiarzy. Czym jest ubranie "matchy-matchy"?
Materiał promocyjny

Najgorętszy trend wśród psiarzy. Czym jest ubranie "matchy-matchy"?

"Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

"Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

Gala wręczenia Bestsellerów Empiku 2023. Na scenie same gwiazdy
Materiał promocyjny

Gala wręczenia Bestsellerów Empiku 2023. Na scenie same gwiazdy

Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"
Materiał promocyjny

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"
Materiał promocyjny

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"
Materiał promocyjny

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"

Jak wybrać zapach na prezent? Ekspertka zdradza sprawdzone triki
Materiał promocyjny

Jak wybrać zapach na prezent? Ekspertka zdradza sprawdzone triki

Polka mistrzynią świata w bikejoringu

Polka mistrzynią świata w bikejoringu

Jak dbać o prawidłową dietę starszych pacjentów?
Materiał promocyjny

Jak dbać o prawidłową dietę starszych pacjentów?

Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

Z tymi daniami rozkochasz w sobie każdego - oto przepisy Sebastiana Olmy na walentynki
Materiał promocyjny

Z tymi daniami rozkochasz w sobie każdego - oto przepisy Sebastiana Olmy na walentynki

Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?
Materiał promocyjny

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?

Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

Szukasz prezentu na walentynki? Sprawdź astrologiczne podpowiedzi dla znaków zodiaku

Szukasz prezentu na walentynki? Sprawdź astrologiczne podpowiedzi dla znaków zodiaku

Sióstr Katarzyny Herman nie da się policzyć na palcach jednej ręki. "Mamy okresy darcia kotów"

Sióstr Katarzyny Herman nie da się policzyć na palcach jednej ręki. "Mamy okresy darcia kotów"

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu
Materiał promocyjny

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

Marcin Prokop zażartował z Szymona Hołowni. Julia Wieniawa od razu zareagowała

Marcin Prokop zażartował z Szymona Hołowni. Julia Wieniawa od razu zareagowała

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

Wanda Traczyk-Stawska z poruszającym apelem. "Ten kraj potrzebuje naszej obecności"

Wanda Traczyk-Stawska z poruszającym apelem. "Ten kraj potrzebuje naszej obecności"

Cekiny, dekolty i błysk. Oto najpiękniejsze kreacje Bestsellerów Empiku 2023

Cekiny, dekolty i błysk. Oto najpiękniejsze kreacje Bestsellerów Empiku 2023

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

Agnieszka i Wojtek Janikowie wspominają drugi ślub. "Niejeden się bał, że nie dojedzie"

Agnieszka i Wojtek Janikowie wspominają drugi ślub. "Niejeden się bał, że nie dojedzie"

Niezwykłe, co zrobiła żona dla Piotra Cyrwusa. "Poszłam z miłości"

Niezwykłe, co zrobiła żona dla Piotra Cyrwusa. "Poszłam z miłości"

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

Kasia Sochacka - kim jest? Kariera, życie osobiste

Kasia Sochacka - kim jest? Kariera, życie osobiste