zazdrość

  W życiu każdego człowieka jest miejsce na sukcesy i porażki. Niepowodzenia w pracy czy na płaszczyźnie zawodowej zwykle niosą za sobą szereg trudnych do zaakceptowania emocji, o ile oczywiście dotyczą nas samych. Potknięcia kolegi z pracy czy sąsiada przeważnie traktujemy inaczej. Zdarza się, że zamiast wykazać się empatyczną postawą, czerpiemy z nich wielką radość. Z czego to wynika?

  O tym problemie porozmawialiśmy z terapeutką, trenerką motywacyjną oraz wykładowczynią akademicką Aliną Adamowicz.

  Piotr Adamczyk, Karolina Szymczak, Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor - w takim składzie odbyła się ostatnia "Domówka u Dowborów". Hollywood, Brad Pitt, Stany Zjednoczone i małżeńska zazdrość - czyli dziesiątki ciekawych historii w jednej rozmowie.

  Jak sobie z nią poradzić?

  Obsesja zazdrości to jeden z najczęstszych powodów rozstań. Uciążliwe uczucie może towarzyszyć przedstawicielom obu płci, niezależnie od wieku. Pojawia się w określonych sytuacjach, bez udziału woli. Zachowanie, jakie prezentuje zazdrosna kobieta lub mężczyzna, może wynikać z ich poprzednich doświadczeń, które przenoszą do kolejnych związków. Czym jest zazdrość i jak radzić sobie z negatywnymi uczuciami?

  Zespół Otella to choroba, która najczęściej dotyka alkoholików, choć czasami występuje on również u osób uzależnionych od innych substancji, np. psychoaktywnych. Na syndrom Otella cierpią jednak najczęściej mężczyźni, którzy nadużywają alkoholu. Choroba alkoholowa wywołuje zaś bezpodstawne podejrzenia dotyczące niewierności partnerki, które z każdym kolejnym jej zaprzeczeniem przybierają tylko na sile.

  "Nie ma miłości bez zazdrości" -  tak często myślimy, ale czy zawsze zazdrość w związku jest dobra? Kiedy zaczyna być toksyczna i niszcząca? Czym jest syndrom Otella? Odpowiedzi na te pytania w Dzień Dobry TVN udzieliła psychoterapeutka Magdalena Chorzewska, a Dominika Tajner opowiedziała nam o swoich doświadczeniach z zazdrosnym partnerem.

  Czy wymiana spojrzeń z przypadkową osobą na ulicy, może być powodem do zazdrości? Wiele kobiet odczuwa smutek lub niepokój, gdy ich partner obróci się za inną kobietą. Czy obawy zawsze są uzasadnione? A może uczucie zazdrości daje nam komunikat o nas samych?

  Podstawą udanego związku jest szczerość. Czy partner powinien poznać o nas całą prawdę? Czy opowiadanie o dawnych związkach niesie za sobą coś dobrego? Co zrobić, kiedy ukochany lub ukochana chcą wiedzieć wszystko o naszych poprzednich partnerach? Na ten temat rozmawialiśmy z Katarzyną Kucewicz, psychoterapeutką.

  Galimatias w relacjach uczestników "40 kontra 20" wciąż trwa. Kinga przeszła z willi na glamping, ale nie przestaje przypominać o sobie Robertowi. W 27. odcinku powie mu szczerze, co czuje, gdy on zbliża się do pozostałych dziewczyn.

  Emilia Komarnicka-Klynstra jest szczęśliwą mamą dwóch chłopców, 3-letniego Kosmy i półrocznego Tymoteusza. Choć jej starszy syn bardzo cieszy się, że ma brata, to jednak pojawiają się chwile zazdrości o malucha. Aktorka wyznała, jak wówczas radzi sobie z negatywnymi emocjami Kosmy.

  Na podjęcie decyzji dotyczącej wspólnej przyszłości, bohaterowie programu "Ślub od pierwszego wejrzenia 5" mają już tylko tydzień. W 12. odcinku nie zabraknie emocji. Jak wyglądają relacje Izy i Kamila, Igi i Karola oraz Laury i Macieja?

  W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie Katarzyny Glinki, która przyznaje, że zazdrości Joannie Koroniewskiej, która przebywa obecnie na Wyspach Kanaryjskich. Na fotografii aktorka pozuje w stroju kąpielowym. Zaznacza jednak, że sesja nie skończyła się dla niej najlepiej.

  Woman shaming to zjawisko, z którym choć raz zetknęła się każda kobieta. Polega ono na krytykowaniu, ocenianiu lub wręcz hejtowaniu kobiet przez inne kobiety. Skąd bierze się ta wzajemna niechęć? Czy można się jej oduczyć i spojrzeć na koleżankę, przyjaciółkę bardziej przychylnym okiem? Rozmawiamy o tym z Zuzanną Butryn, psychologiem.

  Są panowie, którzy nie są zadowoleni z tego, że kobiety odnoszą sukcesy zawodowe. Dlaczego? O zdanie i doświadczenia zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: bizneswoman Katarzynę Niezgodę, psycholog Małgorzatę Ohme i mistrza świata w windsurfingu Wojciecha Brzozowskiego.

  W 2000 roku wyłowiono z Odry ciało mężczyzny. Przez rok śledczy nie znaleźli tropów i sprawa została umorzona. Kilka lat później nowy zespół policyjny znajduje w jednej z książek elementy podobne do okoliczności tej zbrodni. Autor powieści - Krystian Bala został skazany na 25 lat więzienia. O sprawie było głośno w Polsce i zagranicą. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy reportera Superwizjera Jarosława Jabrzyka, aby porozmawiać o sprawie i procesie Bali. Czy są jakieś niewyjaśnione wątki w tej sprawie? Czy Bala przyznał się kiedykolwiek do winy? Czy to dziennikarze zrobili z niego celebrytę?

  Kasia Warnke i Piotr Stramowski wrócili ze swoich drugich wspólnych wakacji. O swoich wrażeniach z pobytu w Afryce powiedzieli dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Dowiedzieliśmy się również, czy aktorka jest zazdrosna o swojego partnera.

  Podczas pobytu Dominiki Tajner w RPA Michał Wiśniewski usychał z tęsknoty. Czy to duże zaskoczenie dla niej? Czy Michał zawsze był o nią zazdrosny? Z Dominiką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Wiążąc się z kimś, przygarniamy do siebie także kolegów lub koleżanki partnera. Po jakimś czasie, kiedy przyjaciele ukochanego bądź ukochanej nie wychodzą z Waszego mieszkania i niemalże stają się jego wyposażeniem lub wyciągają jego lub ją zbyt często na tzw. miasto, zaczyna nam chodzić żyłka na szyi. Czy goszczące w Dzień Dobry TVN: Kaję Śródkę i Laurę Breszkę denerwują koledzy parterów? Na kanapie - obok pań - zasiadł także specjalista ds. damsko-męskich Grzegorz Kordek. Zapytaliśmy go, skąd bierze się zazdrość o kolegów i czy warto ciosać parterowi kołki na głowie za spędzanie czasu ze znajomymi.

  Siostrzanej relacji towarzyszą różne - często przeciwstawne - emocje. Siostry mogą się jednocześnie kochać i nienawidzić, wspierać i niszczyć, cieszyć się z sukcesów tej drugiej i ich zazdrościć. O różnych odcieniach siostrzanej miłości rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorką i wokalistką Malwiną Kusior, aktorką Karoliną Chapko oraz psycholog Patrycją Rzepecką.

  Maciej Zakościelny dołączył do ekipy przy drugiej części "Listów do M. 2". O względy jego bohatera zabiegają aż dwie kobiety. O podobnej sytuacji marzy większość mężczyzn ;) Maciek był zadowolony czy raczej zakłopotany zaistniałym faktem? O miłosnych rozterkach z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Jak donoszą media, prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop nienawidzi Jarka Kuźniara! Według nas wiąże się to z zazdrością Marcina o nasz program i popularność. Teraz już wiemy, dlaczego Prokop od kilku tygodni nie chce zejść z anteny. Czyżby czułości, na których kiedyś ich przyłapaliśmy były tylko podstępną grą Marcina? Czy Jarek kiedyś wróci z Japonii? ;)

  Czy modelki są bardziej narażone na pokusy show-biznesu niż kobiety pracujące w innych zawodach? W kolejnym odcinku "Rozmów w Toku" Ewa Drzyzga porozmawia z fotomodelkami i ich zazdrosnymi partnerami.

  Jak zaplanować sobie dzień, kiedy w domu rządzi czwórka dorastających maluchów? Sara, Nikola i Kevin to żywe dzieci, które chcą skupiać na sobie jak najwięcej uwagi. Jak w tym ferworze zapanować nad całą czwórką, tym bardziej że Pani Donata musi opiekować się najmłodszym, trzymiesięcznym Alanem? Co powinna zrobić mama, by ujarzmić najbardziej buntowniczą Sarę? Jak zaradzić temu, by najstarsza córka nie czuła się odrzucona?

  Każdy z nas ma przeszłość. I o tę przeszłość najczęściej zazdrośni są nasi aktualni partnerzy. Chcą wiedzieć z kim byliśmy związku, jak długo i ilu mieliśmy partnerów seksualnych. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Manuela Michalak, psychoseksuolog Bianca Kotoro oraz wokalistka Paulla. Czy one są zazdrosne o tą trzecia? Czy naprawdę nie ma miłości bez zazdrości?

  Od jakiegoś czasu Dominika Gwit pod czujnym okiem dietetyków traci na wadze. Ile już schudła? Czy w czasie Świąt Bożego Narodzenia będzie trzymała się diety? Zapytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W małej dawce jest bardzo pozytywna i mobilizująca. Skąd bierze się zazdrość? Czy jest wrodzona czy nabyta? Czym różni się zazdrość mężczyzny od zazdrości kobiety? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedział seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Czy można oszaleć z miłości? Czy są jakieś sposoby na zazdrość?

  Od września na antenie TVN będziecie mogli śledzić losy nowych uczestników programu Top Model. Ta edycja różni się od wcześniejszych tym, że obok pań wystąpią panowie, którzy marzą o karierze modela! Gościa Dzień Dobry TVN - Joannę Krupę zapytaliśmy o jej wrażenia z nowej edycji programu oraz o jej plany po powrocie do Stanów. Joanna zdradziła nam także, czy jej mąż jest zazdrosny o panów biorących udział w programie.

  Nowa wiosenna ramówka TVN Style jeszcze pachnie świeżością. Agnieszce Jastrzębskiej Paulina Młynarska opowiedziała, czego nauczyła się w "Mieście Kobiet", gdzie spotkała Dorotę Wellman i jak to spotkanie zmieniło jej życie. Co Paulina Krupińska robi w "Klinice urody"? Czy jednak się zaręczyła? Nasza dziennikarka dowiedziała się także, dokąd pojedzie Jarosław Kuźniar, co jest bardziej popularne w Rio niż samba i dlaczego może to przez europejski umysł być odebrane jako pornografia?

  Mąż Eweliny Stanek próbował ją zabić, bo był zazdrosny o swoją żonę. Kilka lat temu ledwo uszła z życiem, gdy mąż ugodził ją nożem w wątrobę. Po ataku okazało się, że jej życiowy partner cierpi na zespół Otella, czyli obsesyjną zazdrość. Gdzie kończy się zazdrość a zaczyna choroba? Czy osobę z zespolem Otella można leczyć?