"Mój parter ma przyjaciółkę". Ekspertka o tym, czy mężczyzna powinien mieć koleżanki

Zazdrość o przyjaciółkę partnera
Źródło: Dzień Dobry TVN
"Przyjaciółka" mojego partnera
"Przyjaciółka" mojego partnera
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Czy kary w związku mają sens?
Czy kary w związku mają sens?
Sandra Kubicka o związku z Baronem
Sandra Kubicka o związku z Baronem
Aktorskie małżeństwo ponad 30 lat razem
Aktorskie małżeństwo ponad 30 lat razem
Basia Ritz opowiedziała o kulisach swojego małżeństwa
Basia Ritz opowiedziała o kulisach swojego małżeństwa
 „Małżeństwo do poprawki”
„Małżeństwo do poprawki”
Wielu ludzi jest przekonanych, iż przyjaźń damsko-męska nie istnieje, a jeśli już ma miejsce - to zwykle wiąże się z relacją o podłożu seksualnym. Psychoterapeutka Katarzyna Miller, tancerka Magdalena Soszyńska oraz jej partner - przedsiębiorca Krzysztof Hiller zdradzili swój punkt widzenia na ten temat. Czy kobieta powinna być zazdrosna o przyjaciółkę partnera?

Czy mężczyzna może mieć przyjaciółki?

Przyjaźń w życiu każdego człowieka jest niezwykle ważna, a ta zasada dotyczy również mężczyzn. Jednak znajomości z innymi kobietami wzbudzają często zazdrość i prowokują konflikty w związku. Według Magdaleny Soszyńskiej takie podejście jest bardzo przykre i według niej każdy człowiek jest w stanie sam określić swoje granice i potrzeby w znajomościach z osobami odmiennej płci.

- Jest taki duży stereotyp, że facet nie może mieć przyjaciółki, bo to nie wiadomo, co tam zawsze będzie. [...] Że faceci to nie mają swojego mózgu i oni po prostu - "jak jest droga, to idą" - zażartowała tancerka.

Katarzyna Miller zaznaczyła, że nasze obawy i zazdrość wynikają z potrzeby kontroli i niskiego poczucia własnej wartości. Według terapeutki nie jest to możliwe, by jeden partner zapewniał wszystkie potrzeby społeczne człowieka.

- Żadna osoba nie może spełnić naszych wszystkich potrzeb. Zauważcie, że mamy nie tylko potrzeby seksualne. [...] Jeżeli jesteś zazdrosny o więź, to znaczy, że w waszej więzi czegoś brakuje - wyjaśniła ekspertka.

Zazdrość o przyjaciółkę partnera

Katarzyna Miller podkreśliła, że pewności siebie nie można budować na swoim partnerze. To, co tworzy się wspólnie w związku, powinno być najistotniejsze i najsilniejsze, pozostawiające przestrzeń na rozmaite przyjacielskie relacje z innymi osobami. Goście programu - Magda i Krzysztof wyznali, że uczucie między nimi zrodziło się niemal "od pierwszego wejrzenia", a oni od początku wiedzieli, że mają wspólny plan na partnerstwo. Według nich podstawą udanego związku, w którym jest przestrzeń również na przyjaźń jest rozmowa i "przegadanie" różnego rodzaju niuansów związanych z kontaktami z osobami tej samej płci.

- Jak kobitka się bardzo niepokoi, że jej pan ma przyjaciółkę, to niech się rozejrzy i zastanowi: "Dlaczego ja nie mam przyjaciela, który ma żonę?" - podsumowała Katarzyna Miller.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?