Katarzyna Miller

  Katarzyna Miller

  Przepięknie jak w Toskanii czy Prowansji - dom Katarzyny Miller w Kazimierzu zachwyca każdego, kto do niego wejdzie. Jest pełen wygodnych foteli i miękkich kanap oraz filiżanek. Psycholożka zaprosiła nas z kamerą do swojego ulubionego miejsca na Ziemi.

  Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadła Katarzyna Miller - jedna z najbardziej znanych w Polsce psycholożek. Nasz gość napisał książkę, w której szczerze pisze o swoim życiu. Czy łatwo było wyznać publicznie, że mama jej nie kochała? Dlaczego sama nie chciała mieć dzieci? Z jakich powodów targnęła się na swoje życie? Czy zajada swoje problemy? I czy boi się śmierci?

  Jak wybrać psychoterapeutę? Co sprawdzić na początku? Czy można przyjść do psychoterapeuty i powiedzieć:" Pokaż mi swoje papiery". Czy zaufać innym, którzy polecają psychoterapeutę i na ile wybór psychoterapeuty jest sprawą indywidualną? W studiu Dzień Dobry TVN gościem były psychoterapeutki: Katarzyna Klimko-Damska oraz Katarzyna Miller. Czy psycholog może pracować z osobą, której nie darzy symaptią?

  W piątek, sąd w Pretorii orzekł, że Oscar Pistorius jest winny nieumyślnego spowodowania śmierci swojej dziewczyny Reevy Steenkamp. O prawnych i psychologicznych aspektach tej sprawy rozmawialiśmy z psycholog Katarzyną Miller i adwokatem Zbigniewem Romanem.

  Z badań przeprowadzonych przez jedną z firm kosmetycznych wynika, że kobiety są najbrzydsze w środę o godzinie 15:30. Dlaczego akurat w środę, a nie w poniedziałek lub piątek? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy psycholog Katarzynę Miller i dziennikarkę Małgorzatę Tchorzewską. A w którym dniu tygodnia mężczyźni wyglądają najgorzej? :)

  Wspólne fotografowanie, wspólne podróże, wspólne prowadzenie bloga i... Oto historia małżeństwa, które robi wszystko razem. Czy to nie jest nudne? Nie - przynajmniej dla nich. A jak na to patrzy Zygmunt Chajzer, który robi z żoną wszystko osobno (no prawie wszystko...) i psychoterapeuta Katarzyna Miller? Sprawdźcie.

  Kiedy pielęgnowane i troskliwie traktowane dziecko wreszcie wyfruwa z gniazda, pozostaje po nim puste miejsce. Jak zapełniają go matki? Co czują, gdy nastolatek zaczyna żyć w innym otoczeniu, pozyskuje nowych przyjaciół, zakochuje się pierwszy raz? O tym, w studiu Dzień Dobry TV - psycholog Katarzyna Miller oraz Aleksandra Klimont - mama trójki nastolatków. Jakie jest siedem oznak matczynego kryzysu wieku średniego?

  Klin klinem? Czy związek na zakładkę to dobry pomysł? Kiedy rozpocząć nowy związek po zerwaniu? O tym w Dzień Dobry TVN: psycholog Katarzyna Miller, dziennikarka, red. nacz. Zwierciadła Katarzyna Montgomery oraz właścicielka agencji PR i aktorka Karolina Borkowska.

  Jakie zachowania seksualne powszechnie uznawane za dewiację są w rzeczywistości naturalne? A jakich zachowań specjaliści wciąż nie chcą wykreślić z podręczników seksuologii? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: seksuolog prof. Zbigniew Lew Starowicz, dziennikarka Paulina Młynarska oraz psycholog Katarzyna Miller. Czy lista zachowań dewiacyjnych się zmniejszy?

  Dorota Wellman nie znosi określenia "kobiety w średnim wieku", ale uważa, że te powinny mieć one wzięcie, bo są atrakcyjne, ciekawe i intersujące. Dlaczego po pięćdziesiatce trudniej znaleźć miłość? Po co, zdaniem psycholog Katarzyny Miller, mężczyżczyźni potrzebują kobiet? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarkę Katarzynę Dowbor, malarkę Hannę Bakułę i psycholog Katarzynę Miller. Posluchajcie rozmowy o kobietach spragnionych miłości, łajdakach i mężczyznach-ciapkach.

  Okazuje się, a opisał to tygodnik "Polityka", że coraz więcej osób korzysta z usług testerów wierności. Po co? By sprawdzić wierność swojego partnera lub partnerki! Jak często taka prowokacja przyczynia się do rozbicia związku? Co na ten temat myślą psycholog Katarzyna Miller, socjolog Tomasz Sobierajski i Przemysław Strybulewicz, dyrektor agencji detektywistycznej „Dyskrecja”. Dlaczego tracimy zaufanie do partnerów?

  Siostry mogą być najlepszymi przyjaciółkami lub rywalkami. Dziś w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o siostrzanej miłości. Jakie relacje ma diwa operowa Małgorzata Walewska ze swoją młodszą siostrą Justyną, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN? Czy siostry bywają o siebie zazdrosne? Czy Jagna Marczułajtis często kłóci się ze swoją siostrą? O komentarz poprosiliśmy psycholog Katarzynę Miller.

  "Królową życia może zostać każda z nas" - napisała w swojej nowej książce Katarzyna Miller. Królowa to ta, która przekuwa niepowodzenia w sukcesy, żyje dla siebie, lubi siebie i jest dumna ze swojego życia. Czy na każdym etapie życia można zostać królową? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: kreatorkę stylu Magdę Gessler, piosenkarkę Małgorzatę Ostrowską, aktorkę Katarzynę Walter oraz psycholog Katarzynę Miller.

  Czego boją się mężczyźni, że z tego strachu odchodzą od kobiet? Rutyny, określonych schematów, odpowiedzialności, dzieci, a może po prostu nudy? W studiu Dzień Dobry TVN o wyższości kobiet nad mężczyznami rozmawiały: psycholog Katarzyna Miller oraz aktorki: Olga Bończyk, Aneta Todorczuk – Perchuć i Katarzyna Walter.

  - Nie ma tu żadnych chudych kobiet przy tym stole - powiedziała dziś w programie Dzień Dobry TVN Dorota Wellman podczas rozmowy na temat tego, czy nadwaga przeszkadza w karierze zawodowej. Z przeprowadzonych badań wynika, że aż połowa kobiet o obfitych kształtach ma poczucie niższości w pracy. Czy niedoskonała sylwetka to hamulec dla rozwoju zawodowego? Czy chudym jest rzeczywiście łatwiej? Czy Magda Gessler kiedykolwiek miała poczucie niższości z powodu swoich kształtów?

  Uwodzą i znikają. Robią rzeczy o jakich marzymy, a potem takie, których nie akceptujemy. Czy za słodkimi draniami szalejemy z powodu ich zalet, czy naszych kompleksów? Dlaczego niegrzeczni mężczyźni mieszają kobietom w głowach? I dlaczego tak im się podobają?