Charakter mężczyzny według horoskopu. Który znak zodiaku bywa podstępny?

Mężczyźni na tle Księżyca
Mężczyźni według horoskopu
Źródło: Elen11/Getty Images
Z okazji święta wszystkich małych i dużych chłopców przedstawiamy charakterystykę z przymrużeniem oka. Jacy są mężczyźni według znaków zodiaku? Szczegóły przedstawia Astrolog Merkurja.

Mężczyźni urodzeni w znaku Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa i Panny

Mężczyzna spod znaku Barana

Bardzo podoba się kobietom, bo reprezentuje stary, dobry styl klasycznej męskości. Zresztą z wzajemnością obdarza płeć piękną nieustanną uwagą. Uwielbia zdobywać i toczyć miłosne podboje. Nie ogląda się wstecz, nie rozpamiętuje przeszłości. Po porażce podnosi się i idzie dalej. To nie jest typ wrażliwego romantyka, to człowiek czynu i akcji. Kocha łamać opór i pokonywać przeszkody. Rywalizacja motywuje go do działania i nakręca do jeszcze większego wysiłku. Mężczyzna Baran nie lubi się cofać i zastanawiać, co było przyczyną jego klęski czy niepowodzenia, po prostu próbuje do skutku. Nie przyjmuje odmowy, nie docierają do niego subtelne sygnały. Z uporem maniaka powtarza te same pytania. Prowadzi twarde dyskusje i używa dość prostego języka. Jego ambicja i konieczność wygrywania oraz bycia pierwszym we wszystkim potrafi odebrać mu zdrowy rozsądek. Podopieczny ognistego Marsa niestety łatwo wpada w gniew. Po soczystej awanturze bardzo żałuje swoich wybuchów i nie chowa urazy... w przeciwieństwie do wstrząśniętego otoczenia. Baran jest odważny do przesady i śmiało kroczy ścieżką, którą nikt inny by nie poszedł.

Mężczyzna spod znaku Byka

Pan urodzony pod opieką Wenus to prawdziwy miłośnik piękna. Zarówno tego zaklętego w rzeźbach czy obrazach, jak również w kobiecym ciele. Jest to człowiek, który uwielbia towarzystwo piękniejszej połowy ludzkości i potrafi zakochać się platonicznie. Byk jest wrażliwy na krzywdę innych, nie lubi kiedy rozgrywają się przy nim dramaty czy awantury. Unika konfliktów i stara się nie mieszać w nieswoje sprawy. Lubi zysk i kiedy widzi go w perspektywie swojej pracy potrafi intensywnie się wysilić. Nie cierpi, kiedy ma pracować na próżno. Strata pieniędzy w nietrafionej inwestycji może sprawić, że nawet się rozchoruje. Uwielbia być chwalony i doceniany. Niestety kiedy ktoś inny zbiera laury, z Pana Byka wychodzi najgorsza jego część, jest zazdrosny i staje się podstępny. Długo będzie czekać na okazję, aby pogrążyć rywala. Nigdy nie odpuszcza i nie zapomina krzywd i jest pod tym względem groźniejszy nawet od Skorpiona.

Mężczyzna urodzony w znaku Bliźniąt

To jak Dr Jekyll i Mr Hyde, zawsze mamy wrażenie, że jakaś część jego osobowości nigdy nie została przez nas poznana i odkryta. Mężczyzna urodzony w znaku Bliźniąt nawet po dwudziestu latach związku będzie potrafił zaskoczyć. Są to panowie, którzy chcą imponować intelektem i osiągnięciami w swojej karierze (często medialnej bądź naukowej). Mężczyźni urodzeni w znaku Bliźniąt uchodzą za niedojrzałych i niechętnych do zawierania stałych związków. Prawdą jest to, że bardzo długo zachowują fizyczną młodość i wyglądają na kilka, bądź kilkanaście lat mniej niż wskazuje metryka. Na dodatek są przystojni. Jeżeli nie decydują się na legalizowany związek, to tylko dlatego, że jeszcze nie nasycili swojej ciekawości świata. Podopieczny Merkurego owiany jest złą sławą na portalach randkowych, ponieważ podobno zawsze ma kilka tożsamości. Panie, które kiedyś związały się z Bliźniakiem, opowiadają legendy o jego niewierności oraz umiejętności prowadzenia związków na kilku frontach. Pan Bliźniak z łatwością i przekonująco wytłumaczy, że to tylko brudne pomówienia.

Mężczyzna spod znaku Raka

Pan spod znaku Raka ma dar ogromnej intuicji. Można powiedzieć, że przy całym swoim testosteronie i typowo męskich cechach, przejawia również wrażliwość i iście kobiecą opiekuńczość. Niezależnie od tego, czym Pan Rak zajmuje się w życiu zawodowo, zawsze stara się robić to najlepiej i najdokładniej jak tylko potrafi. Słowem-kluczem jest w jego przypadku bezpieczeństwo. Ma obsesje na tematy związane z zabezpieczeniami i procedurami. Firmy produkujące alarmy, sejfy, monitoringi i kody, będą miały w nim wiernego klienta.

Pana Raka nie da się oszukać. Intuicyjnie wie, kiedy ktoś go okłamuje i jest w tym temacie nie do przejednania. Nie toleruje zdrady i podwójnych standardów. Podopieczny Księżyca zawsze nosi w sobie odrobinę kobiecego pierwiastka, dlatego tak łatwo wczuwa się w kobiece emocje i można mieć wrażenie, że stosuje telepatię. Mężczyzna urodzony w tym znaku jest niechętny do otwierania się od pierwszego sygnału czy spotkania. Woli się na spokojnie zastanowić nad angażowaniem się w relację, bo jeśli już to zrobi, to przepadł jak kamień w wodę.

Mężczyzna spod znaku Lwa

Panowie, którzy mieli szczęście urodzić się w królewskiej fazie zodiaku, są na uprzywilejowanej pozycji. Zazwyczaj świat zachwyca się nimi od pierwszych dni, wychwalając pod niebiosa ich urodę, gładkość i inne zalety. Przyzwyczajeni do tego, że mama widzi w nich pępek świata, idą w życie z przekonaniem, że wszystko im się należy z definicji... i zazwyczaj tak się dzieje. Panowie Lwy są odważni, szarmanccy, profesjonalnie potrafią się obchodzić z płcią piękną. Mają rzesze wielbicielek, które mile łechcą ich próżność. Są doskonałymi szefami, wyczuwają potrzeby i napięcia w zespole. Kiedy trzeba, ryczą groźnie i potrafią w mig zaprowadzić spokój. Robią wrażenie, gdziekolwiek się pojawią. Są oczytani, lubią sztukę, potrafią się odnaleźć w każdym miejscu. Mają światu wiele do zaoferowania również jako twórcy, lekarze, architekci, konstruktorzy, pisarze. Są aktywni zawodowo do późnych lat. Ich wadą jest przeczulenie na punkcie swojego wyglądu. Podopieczni Słońca od przedszkola są z zawodu dyrektorem. Ich wadą jest próżność i egocentryczność.

Mężczyzna spod znaku Panny

Jest świetnym analitykiem. Czasami możemy się zastanawiać, czy zamiast mózgu nie ma w środku procesora najnowszej generacji. Potrafi być o dwa, trzy kroki do przodu przed resztą towarzystwa, jeżeli chodzi o myślenie i podejmowanie decyzji. Wydaje się być wiecznie nieobecny, tak jakby wykonywał w głowie skomplikowane obliczenia i zazwyczaj właśnie tak jest, ponieważ Pan Panna nieustannie dedukuje. Lubi być punktualny, dokładny, czasami za bardzo drobiazgowy. Mężczyzna Panna szuka ideału i wiele lat zajmuje mu zrozumienie, że świat algebry czy fizyki teoretycznej nie zawsze przekłada się na życie codzienne.

Jego zatrzymywanie się nad rzeczami nieistotnymi jest szkodliwe dla całości. To właśnie on potrafi jak nikt inny rozdzielić włos na czworo. Jego przesadna dokładność, jak na przykład parkowanie pod linijkę, potrafią narobić sporo kłopotów. Do wad tego pana należy niewątpliwie brak umiejętności odpuszczania szczegółów dla większego dobra. Do legendy przeszły już opowieści o wężu w kieszeni, który towarzyszy panowi Pannie na randkach. Natomiast ogromną zaletą tego mężczyzny jest to, że potrafi poświęcić swojej pasji i pracy całe swoje życie. Jest człowiekiem, który nie uznaje lenistwa. Dla swojej rodziny będzie brał i trzeci etat, jeżeli trzeba wykształcić dzieci, albo pomóc wyjść bliskiej osobie z choroby.

Mężczyźni urodzeni w znaku Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryby

Mężczyzna spod znaku Wagi

Szarmancki, dobrze ułożony, przystojny i świetnie wyrażający się osobnik. Podniesiony głos, a już o zgrozo, jakieś siarczyste słowo? To już kompletnie nie w jego stylu. Mężczyzna urodzony w znaku Wagi zawsze stara się grać fair, przestrzegać zasad i być w zgodzie ze swoim kodeksem honorowym. Nie lubi kiedy ktoś może się poczuć urażony jego działaniem, dlatego zupełnie niesłusznie może uchodzić za konformistę. Kiedy ktoś zagraża jego pozycji lub atakuje słabszych, napastuje w jego towarzystwie kobietę, bez wahania użyje wszelkich środków, w tym przymusu bezpośredniego. Jednak, aby to się zadziało, naprawdę musi zabić wielki dzwon. To człowiek o wybitnej inteligencji i zdolnościach do prowadzenia wielu rozważań, w tym również bardzo abstrakcyjnych. Bez dobrej kobiety przy swoim boku, może nieco zdziwaczeć i zamknąć się w swoim mentalnym świecie. Podopieczny Wenus potrafi docenić piękno, zarówno w sztuce czy architekturze, ale również w drugim człowieku. Wadami Panów Wag są przede wszystkim brak zdecydowania, wycofywanie się z podjętych zobowiązań i niechęć do odrobiny ofensywy tam gdzie byłaby potrzebna.

Mężczyzna urodzony w znaku Skorpiona

Pan Skorpion ma w sobie tajemnicę, którą chcesz poznać i rozwikłać. Magnetycznie przyciąga i odpycha jednocześnie. Jest to człowiek zagadka, który wydaje się być nieprzenikniony, ale jeśli pozwolisz mu się zdobywać, odkryje przez Tobą swoją gorącą i uczuciową naturę. Po jakimś czasie okaże się, że Pan Skorpion potrafi być... romantyczny! W pracy i kwestiach formalnych to twardy zawodnik, który nie pozwala sobie wejść na głowę. Nigdy się nie poddaje, wytrwale dąży do celu, jest uparty i precyzyjny. Jeśli masz w swoim otoczeniu Pana Skorpiona, zadbaj o to, aby mieć w nim lepiej przyjaciela niż wroga. Rozdrażniony i urażony Skorpion będzie szukał odwetu nawet po latach. Mężczyzna spod tego znaku zawsze pragnie przeżywać ekstremalne emocje i jeśli zabraknie ich w związku czy sypialni, będzie fascynował go sport ekstremalny lub hazard. Podopieczni mrocznego Plutona mają swoje ciemne oblicze i potrafią być nieobliczalni. Zazdrość, zaborczość, chęć dominacji czy kontroli ponad miarę – niestety w ich przypadku często tak bywa.

Mężczyzna urodzony w znaku Strzelca

Zawsze walczy w obronie swoich ideałów, jest zapalczywy, impulsywny. Jako przedstawiciel trygonu ognia nie lubi czekać na zaspokojenie swoich pragnień. Preferuje szybkie akcje i lubi spełniać swoje marzenia prawie natychmiast.

Nie akceptuje niejasnych sytuacji, nie robi wielotygodniowych podchodów. Głośno i wyraźnie komunikuje, o co mu chodzi. Potrafi zaskoczyć i przerazić swoimi śmiałymi poczynaniami, ale nie można mu odmówić tego, że robi duże wrażenie. Nigdy nie odda swojej przestrzeni i wolności, chyba że kocha na zabój i robi to w imię swojego, nadrzędnego celu. Kiedy mężczyzna Strzelec jest zaangażowany w jakąś sprawę w pełni, nikt nie będzie go w stanie oderwać od realizacji zamierzenia. Zamienia się wtedy w charyzmatycznego lidera, gotowego porwać za sobą tysiące.

Pan urodzony pod opieką Jowisza działa z rozmachem i ze szczodrością. Lubi obdarowywać innych i przyjemność sprawia mu, kiedy inni się cieszą. Niestety w wydawaniu również ciężko mu o rozsądek i … bywa, że jego droga od pucybuta do milionera odbywa się i w odwrotnej kolejności.

Mężczyzna spod znaku Koziorożca

To osobnik, który wydaje się być niedostępny, wyniosły i zimy. Oczywiście tak po części jest, ponieważ pan Koziorożec nie przed każdym i nie od razu będzie odkrywał to, co ma w środku. W życiu codziennym i wśród osób przypadkowych Koziorożec doskonale kryje się za swoją zbroją, granitowym murem i dobrze skrojonym garniturem. Ten mężczyzna ponad wszystko ceni sobie lojalność i wierność zasadom. Jednak kiedy na czymś mu zależy albo obdarzy kogoś uczuciem z uporem i konsekwencją, latami będzie dążył do zrealizowania celu i wcześniej czy później osiąga swoje zamiary. Dystans do otoczenia i rezerwa, z jaką odnosi się do środowiska całkowicie roztapia się w otoczeniu najbliższych, dla których jest gotów zrobić wszystko.

To pracowity i bardzo konkretny typ, który jednak nie sili się na romantyczność, kiedy nie widzi takiej potrzeby. Jeśli znajdzie swoją wybrankę jest stały w uczuciach i niechętny do zmian. To tradycjonalista. Podopieczni Saturna muszą mieć na wszystko plan. Słowem kluczem jest tutaj czas. Jeśli komuś zależy na Koziorożcu powinien o tym pamiętać.

Mężczyzna spod znaku Wodnika

Pan urodzony w tym znaku to nietuzinkowy myśliciel, idealista, filozof i polityk-wywrotowiec w jednym. Ma zdolności konstruktorskie i praktyczne. Jest majsterklepką i złotą rączką. Nie cierpi schematu i rutyny, to właśnie one sprawiają że staje się marudny i uciążliwy w pożyciu codziennym.

Wodniki mają ciągłą potrzebę szukania nowości, nawet większą niż Bliźnięta, ale w ich przypadku są to poszukiwania idei, którymi mogą się zachłysnąć i zafascynować. Prawdziwym paliwem do życia dla pana Wodnika są poglądy oraz duchowość. Mężczyźni urodzeni w tym znaku po prostu muszą w coś wierzyć, by żyć, i w żadnym wypadku nie chodzi tutaj o dewocję czy praktyki religijne. Wodnik musi pozostać wierny swoim poglądom, aby szanować siebie i mieć do siebie dobry stosunek. Złamany przez życie czy okoliczności, w których według niego musiał iść na kompromis ze swoimi zasadami, marnieje i wpada w depresję.

W miłości, tak jak we wszystkim, idzie na całość albo wcale. Jego związki łamią konwenanse i wzbudzają ogólną konsternację. Pan Wodnik często decyduje się na związek z dużą różnicą wieku, z osobą z innego kręgu kulturowego albo relację pomiędzy społecznymi podziałami. Podopieczny Urana lubi przekraczać granice i dotykać tabu.

Mężczyzna urodzony w znaku Ryb

Pan urodzony pod opieką Neptuna często ma trudności w określeniem swojego życiowego celu. Jest człowiekiem niestabilnym, o ogromnej podatności na wpływy. Mama, rodzeństwo, a następnie koledzy szkolni lub towarzystwo w pracy - każdy ma dla pana Ryby dobre rady, którymi on chętnie się kieruje i nieważne, że są one sprzeczne. Mężczyzna urodzony w tym znaku bardzo źle znosi odrzucenie i porażkę. Wtedy staje się bezbronny wobec używek, w które chętnie ucieka. W kontaktach z panem spod znaku Ryby trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ łatwo się zakochuje i bez żadnej asekuracji płynie w świeżo zawartą znajomość. Na tym tle może dojść do nieporozumień, ponieważ podopieczny Neptuna opacznie rozumie sygnały. Wydaje mu się, że kobieta, z którą spotyka się na stopie koleżeńskiej, czuje do niego to samo, co on do niej. Zawodowo doskonale zrealizuje się na gruncie artystycznym jako kompozytor, malarz czy pisarz. Dobrze będzie mu również na płaszczyźnie duchowej, którą chętnie eksploruje. Czasami jego karma związana z doświadczaniem samotności wygania go z domu na statki handlowe, platformy wiertnicze lub inne miejsca odosobnienia.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście?

Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Elen11/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości