Płatki śniegu mogą być tak małe, jak średnica ludzkiego włosa, ale największe, jakie udało się sfotografować, mierzyły 10 milimetrów. W ciągu sekundy może ich spaść około miliona miliardów. Amerykański profesor fizyki Kenneth Libbrecht od lat bada śnieg.
Gosia Zdziechowska jest mamą zastępczą dzikich zwierząt. Zwiedziła cztery kontynenty, by im pomóc. Zrezygnowała z kariery i rodziny. Czy żałuje?
Roman Witt zajmuje się renowacją mebli stylowych. Tapicer uwielbia swoją pracę i podchodzi do niej z pasją. Jednak jego największym hobby są podróże. Jakiś czas temu zdecydował się na pieszą pielgrzymkę, podczas której pokonał 4 tys. kilometrów.
"Krążymy wokół głównego materiału, którym jest beton".
Nie tylko odchudzanie w życiu się liczy, czasem możesz pozwolić sobie na przyjemność i kilka drobnych grzeszków. Podobno najbardziej grzeszna jest czekolada, ale co z daniem głównym? Tu w roli tytułowej przedstawiamy zapiekankę ziemniaczaną z mięsem i warzywami.
Co powinno wzbudzić nasze podejrzenia?
Które eksponaty są najciekawsze?
Sprawdź, jakie prawa w Polsce mają młodzi ludzie.
Zatrważający raport NIK.
Ile teraz zapłacą za ten sam obiad?
Pewność siebie to jeden z najważniejszych czynników sukcesu w biznesie. Jednak jak pokazuje najnowszy raport "Bizneswoman Roku" Fundacji Sukces Pisany Szminką, wiele kobiet jest z nią na bakier. Mało tego ponad 1/3 Polek zdarza się prowadzić projekty lub brać w nich udział nieodpłatnie. Dlaczego tak się dzieje?
Wymiana płynu hamulcowego to jeden z ważniejszych sposobów koniecznej konserwacji pojazdu – zarówno samochodu, jak i motocyklu. Wpływa na wydajność i skuteczność działania układu hamulcowego. Jazda na zużytym płynie może skończyć się tragicznie, gdyż hamulce będą wówczas działały z opóźnieniem. Jak go wymienić, co ile należy tę czynność powtarzać i czy lepiej zrobić to samemu (np. za pomocą maszyny do wymiany płynu hamulcowego), czy też zlecić serwisowi?
Internet sprzyja nawiązywaniu bliskich relacji i co za tym idzie... zdradom. Niektóre skoki w bok kończą się na wymienianiu e-maile, inne - przechodzą do świata rzeczywistego. - Ani żona, ani przyjaciele nie mają pojęcia o moim podwójnym życiu - przekonuje Steve. Kto częściej oszukuje partnera? Jakie są tego przyczyny?
Większości miłośników kotów termin FIV jest dobrze znany. Pod tą nazwą kryje się wirus zespołu nabytego niedoboru immunologicznego kotów. FIV jest skrótem od angielskiego feline immunodeficiency virus. Nazywany błędnie kocim AIDS, przypomina ludzki odpowiednik wirusa HIV. Zarażone nim zwierzę cierpi na niedobór odporności, zwiększający podatność na choroby infekcyjne. Należy jednak wiedzieć, że FIV nie jest wyrokiem śmierci dla kota. Jeżeli zadba się odpowiednio o zwierzę, może mieć ono przed sobą długie i szczęśliwe życie.
Pandemia nie zwalnia tempa. Zajętych jest coraz więcej łózek i respiratorów, a świat zmaga się z kolejnymi wariantami koronawirusa. Marcin Najbauer napisał jakiś czas temu apel na Facebooku, w którym prosił, aby ludzie decydowali się na szczepienie. Ratownik medyczny do tego samego zachęcał widzów Dzień Dobry TVN.
Bluza dla psa w przypadku małych, drobnych piesków, ale też starszych i schorowanych, to niezwykle przydatna rzecz. Chroni przed zimnem i wychłodzeniem, jest drugą skórą. Powinna być zakładana w dzień, kiedy temperatura spada poniżej 0 stopni. Dobrze dobrana bluza nie powinna krępować ruchów naszego pupila.
Fake newsy rozprzestrzeniają się w mediach społecznościowych sześć razy szybciej niż prawdziwe wiadomości. W minionym roku także nie brakowało w sieci bzdur na ważne tematy. Które były najbardziej popularne, a tym samym najbardziej szkodliwe?
"Patrzy się na nas przez pryzmat wyników Justyny Kowalczyk".
"Nie traktuję tego jako pracy i mam nadzieję, że tak zostanie".
Czego najchętniej słuchają Polacy?
Czym jeszcze zaskoczy nas nauka?
"Sytuacja w wielu krajach zmienia się dynamicznie".
Kto z nas nie cieszy się z idealnie białego prania? Jednak uzyskanie tego koloru może być problematyczne. Nie zawsze jednak proszek do prania jest wystarczający, a wybielacz może być zbyt mocnym środkiem. Co w takiej sytuacji zrobić? Pomocna może okazać się... aspiryna! Jak?
Ewa Rzepa zrezygnowała z pracy w korporacji i założyła rodzinny dom dziecka. Dlaczego się na to zdecydowała? Jakie maluchy trafiają pod jej opiekę? Jak teraz wygląda jej sytuacja? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
Bolesne wspomnienia partnerki seksoholika.
Oznaczenia opon samochodowych wskażą nam, czy guma będzie rozmiarem pasować do naszego auta. Dzięki nim dowiemy się również, z jaką prędkością możemy jeździć na oponach oraz kiedy i przez kogo zostały wyprodukowane.
"Przemytniczki złotych kości" to kolejna książka Cezarego Borowego, który przedstawia kulisy przemytu złota w Azji w minionym wieku. Tym razem autor oddaje głos Polkom. Jak wyglądało ich życie w indyjskim więzieniu? Ile kilogramów przemycały?
Ewelina Baranowska i Konrad Cześnik to niezwykle utalentowani artyści, którzy ze znalezionego na plaży kawałka drewna potrafią stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Oryginalne projekty ich autorstwa zwracają uwagę precyzją wykonania, stanowią także nie lada gratkę dla wielbicieli stylu marynistycznego. W Dzień Dobry TVN narzeczeni opowiedzieli o swojej niezwykłej pasji.
5-strunowe skrzypce elektryczne Basi Kawy to unikat. Są to jedyne takie w Polsce, zostały skonstruowane specjalnie dla niej. Basia Kawa pokonała wszelkie przeszkody, aby spełnić swoje marzenie. Nie tylko odnośnie do instrumentu, ale również rozwoju kariery muzycznej, o której opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.
Rugia to niemiecka wyspa leżąca na Morzu Bałtyckim, która ma wiele do zaoferowania zwiedzającym. Co można na niej zobaczyć?