Poznaliśmy laureatów Superpozytywki. "Jesteście wzorem do naśladowania"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Do kogo trafi „Superpozytywka”?
Do kogo trafi „Superpozytywka”?
Widzowie wybrali lutową Pozytywkę DDTVN
Widzowie wybrali lutową Pozytywkę DDTVN
Marcową pozytywkę otrzymuje pan Henryk
Marcową pozytywkę otrzymuje pan Henryk
Przyznajemy wrześniową pozytywkę Dzień Dobry TVN
Przyznajemy wrześniową pozytywkę Dzień Dobry TVN
Nina Yedigaryan, laureatka pozytywki
Nina Yedigaryan, laureatka pozytywki
Mamy zwycięzcę grudniowej pozytywki
Mamy zwycięzcę grudniowej pozytywki
Piotr Jacoń z Pozytywką Dzień Dobry TVN
Piotr Jacoń z Pozytywką Dzień Dobry TVN
 Zdobywcy Pozytywki Stycznia
Zdobywcy Pozytywki Stycznia
Zwycięzcy pozytywki!
Zwycięzcy pozytywki!
 Pozytywka dla Hamidy Alsayed i Assefa Salloom
Pozytywka dla Hamidy Alsayed i Assefa Salloom
Wszyscy nominowani do Superpozytywki jednego dnia spotkali się w studiu Dzień Dobry Wakacje. Za każdym z bohaterów stoi niezwykła historia, niejednokrotnie udowadniająca, że nawet najtrudniejsze doświadczenia można przekuć w dobro. Do kogo trafiło wyjątkowe wyróżnienie?
Superpozytywka Dzień Dobry TVN

Superpozytywka to nagroda podsumowująca 5-letnią tradycję uhonorowywania ambasadorów dobra. Głosami widzów Dzień Dobry TVN wyróżnienie trafiło w ręce sióstr dominikanek. Zakonnice Pozytywkę otrzymały w 2018 roku. Na co dzień siostry prowadzą dom w Broniszewicach, w którym schronienie znajduje kilkudziesięciu niepełnosprawnych chłopców. Dzięki zabawnemu filmikowi na Dzień Pingwina, który siostry zamieściły w Internecie, udało im się zabrać aż 5 milionów złotych na budowę nowego ośrodka. W starym budynku brakowało funkcjonalności, które były potrzebne, by chłopcy w różnym stopniu niepełnosprawności mogli się odpowiednio rozwijać.

- W międzyczasie powstał drugi dom, którego nie planowałyśmy, czyli Dom Chłopaków i Drugi Dom Chłopaków sfinansowany przez tajemniczego dobroczyńcę. To nasi pracownicy i wolontariusze tworzą ten team i rodzinę dla chłopaków - powiedziała w Dzień Dobry Wakacje siostra Eliza. - Mamy bardzo dużo chętnych - dodała.

Dzięki niezwykłej hojności fundatora, siostry mogły otoczyć opieką kolejne dzieci i tak liczba podopiecznych z 56 wzrosła do 67.

- Jesteście wzorem do naśladowania - podkreśliła Anna Kalczyńska, wręczając nagrodę.

Superpozytywka Dzień Dobry TVN - nominowani

Zdobywczynie Superpozytywki zostały wyłonione w głosowaniu telewidzów. Poniżej pełna lista nominowanych wraz z opisem ich historii.

Kandydaci do Superpozytywki
Źródło: Dzień Dobry TVN
  • Katarzyna Dacyszyn ( 2017 r. ) - w 2016 roku padła ofiarą stalkera - została oblana kwasem - miała poparzone 80% twarzy i 20% ciała. Swoją walką o powrót do zdrowia i normalnego życia urzekła wszystkich. Przyczyniła się do zmiany przepisów w Polsce, pomaga ofiarom stalkingu, prowadzi szkolenia dla polskich i zagranicznych policjantów. Jest ekspertem ds. stalkingu, a za swoje działania została doceniona przez Pałac Królewski Londynie w marcu tego roku. Wspólnie z przyjaciółką fotografką przekonuje do akceptacji swojego ciała i ich niedoskonałości.
    • Paweł Grabowski (2018 r.) - doktor Paweł wyjechał na Podlasie by otworzyć tam pierwsze wiejskie hospicjum w Polsce. Stara się również zebrać pieniądze na stworzenie tam hospicjum stacjonarnego. Przekuł marzenie w plan i zbudował hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie. Pierwsze wiejskie hospicjum w Polsce, chcą być przykładem dla innych. Według doktora osoby z terenów o niskim zagęszczeniu na metr kwadratowy również mają szansę na uzyskanie profesjonalnej pomocy w podeszłym wieku.
      • Janina Szelewska (2020 r.) -widzowie docenili jej bezinteresowną pomoc, czyli szycie maseczek ochronnych dla służb medycznych. Poruszona sytuacją związaną z pandemia 96-latka postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do służby zdrowia. Szybko zakasała rękawy i rozpoczęła szycie maseczek ochronnych, które trafiły do lokalnych przychodni. Jak podkreśliła jej prawnuczka, Agata Sudomierska, działanie pani Janiny spotkało się z wieloma wyrazami uznania innych osób.
        • Edyta Wilk (2021 r.) - Edyta została dawcą szpiku i przekazała go swojej bliźniaczce genetycznej - Martinie Patakovej, która na co dzień mieszka na Słowacji. Po dwóch latach Martina przyjechała do Edyty, spotkała się z nią i po czasie zostały przyjaciółkami.

          Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

          Zobacz także:

          • 30 lat doświadczenia
          • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
          • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
          • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

          Autor: Adam Barabasz

          Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik / East News

          podziel się:

          Pozostałe wiadomości

          Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
          Materiał promocyjny

          Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana