niepełnosprawne dzieci

  niepełnosprawne dzieci

  Aleksandra Chodoniuk od kilkunastu lat nie przespała całej nocy. Gdy na świat przyszedł jej syn Szymon, najpierw usłyszała, że chłopiec umrze. Później, że jeśli przeżyje, będzie potrzebował opieki do końca swych dni. Jakie są największe obawy matki, która wychowuje dziecko z niepełnosprawnością? Ile kosztuje opieka, rehabilitacja i leki?

  Wnioski o 500+ na kolejny okres zasiłkowy można będzie składać od poniedziałku 1 lutego. Posłowie proponują tymczasem, by świadczenie zostało podniesione i to trzykrotnie. Jednak podwyżka nie obejmie wszystkich rodzin. Sprawdź, kogo miałaby dotyczyć.

  Po wyroku TK w sprawie aborcji przez Polskę przetacza się dyskusja na temat sytuacji rodziców wychowujących dzieci, które urodziły się z niepełnosprawnościami. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda ich życie i z czym muszą się mierzyć. Naszymi gośćmi byli ojcowie dzieci wymagających szczególnej troski, były przedsiębiorca - Jacek Zalewski i dziennikarz - Grzegorz Markowski.

  Wiola i Paweł Wróblewscy mają trójkę dzieci. Pierwszy urodził się Aleksander, drugi na świat przyszedł Wiktorek, a trzecia była Ola. Niestety dwójka najmłodszych dzieci urodziła się z poważnymi wadami genetycznymi, w wyniku których nie siedzą, nie mówią i potrzebują całodobowej opieki. Jak wygląda standardowy dzień rodziny? Czy ktoś ją wspiera? Wiola i Paweł swoją historię opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Naszym gościem była również terapeutka Tatiana Ostaszewska-Mosak. Dlaczego, jej zdaniem, wielu mężczyzn odchodzi od partnerek oraz niepełnosprawnych dzieci? Czy Paweł kiedykolwiek rozważał taką opcję? Jak Wioli i Pawłowi można pomóc?

  Natalia Siwiec została ambasadorem akcji „Dobro wraca”. Razem ze Spartanami wspiera budowę huśtawek dla dzieci na wózkach. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli Spartanie: Łukasz Majdan, Robert Karpiński oraz Michał Wojciechowski. Jaki jest koszt takiej huśtawki?

  6 stycznia tego roku pokazaliśmy widzom Dzień Dobry TVN szkołę integracyjną z Poznania, w której - z powodu braku wind - trzej pracownicy muszą wnosić na piętra wózki z niepełnosprawnymi dziećmi. Krzysztofa Dominiaka, Marka Woźniaka i Radosława Bemowskiego gościła również w Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko. Okazuje się, że nie tylko mamy wielką moc, ale też ogromny zasięg oddziaływania. Sprawa dotarła do samego Papieża Franciszka, który ogromnie się wzruszył, przejął sprawą i postanowił pomóc. Pieniądze z Watykanu już wpłynęły! Mieć takiego widza to ogromny zaszczyt.

  Tylko Jolancie Pieńkowskiej, w studiu Dzień Dobry TVN, Mistrz i Mistrzyni kominiarstwa opowiedzieli historię swojej wielkiej miłości. Jak kobiety radzą sobie na wysokościach? Czym muszą zasłużyć na czarny cylinder? Czy kiedykolwiek pojawił się u nich lęk wysokości?