Styl życia

  Styl życia

  Cyberprzestępcy zastawili kolejną pułapkę na użytkowników smartfonów. Tym razem podszywają się pod PGE. Informują o nieuregulowanych rachunkach i grożą odłączeniem prądu. Jak się chronić przed oszustwem na PGE?

  Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt, jakie możemy celebrować. 26 maja to ważna data w naszym kalendarzu. Jednak data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany - w Polsce z tej okazji mamy otrzymują od dzieci własnoręcznie wykonane laurki, prezenty, kwiaty, słodycze i różne upominki.

  Kleszcz to mały, pasożytniczy pajęczak. Żywi się krwią i atakuje zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Przenosi wiele groźnych chorób, które mogą zakończyć się nawet śmiercią. Jak w takim razie bronić się przed kleszczami? Czy opryski są dobrym pomysłem? Jak go usunąć?

  WIBOR ma zostać zlikwidowany, a na jego miejscu może pojawić się stawka POLONIA. Będzie wprowadzona przymusowo, jeśli banki nie wypracują zamiennika opartego na stawce ON (overnight) dla kredytów hipotecznych. Co to za stawki i czym się od siebie różnią?

  12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Jak tak naprawdę wygląda ich codzienność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Radosław Romanek, pielęgniarz z Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. Leszka Gieca, Anna Gąsior, pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii dorosłych w szpitalu MSWiA dla pacjentów covidowych i autorka bloga Anna Gąsior oraz Mariola Łodzińska, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

  Blokada rozrządu to narzędzie nieodzowne przy wszelkich pracach z tym elementem napędu. Przed rozpoczęciem prac rozrząd trzeba zablokować w pozycji uniemożliwiającej jego przesunięcie, aby później nie mieć kłopotu ze znalezieniem odpowiedniej pozycji rozrządu. Poszczególne koła zablokowane są w odpowiednich pozycjach i dzięki temu można wymienić łańcuch lub pasek bez ryzyka przesunięcia się kół na niewłaściwą pozycję.

  Muzeum Narodowe Sukiennic jako oddział Muzeum Narodowego w Krakowie jest jedną z największych atrakcji turystycznych dawnej stolicy Polski. Co to są Sukiennice, skąd pochodzi ich nazwa i jaka jest historia tego budynku?

  Do najdłuższych polskich wyrazów zaliczamy przede wszystkim złożone liczebniki, które mogą być zbudowane z ponad dwudziestu liter. Równie długimi wyrazami mogą być rzeczowniki poprzedzone przedrostkiem "nie". Inne imponujące długością słowa można stworzyć, używając niemal w nieskończoność przedrostka „pra”. Niektórzy twierdzą, że najdłuższym słowem po polsku jest "konstantynopolitańczykowianeczka", budzi to jednak pewne wątpliwości.

  W ostatnim tygodniu kwietnia br. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyła się uroczysta premiera "Draculi". Widowisko z choreografią Krzysztofa Pastora przyciągnęło do stolicy wielu miłośników baletu, w tym także specjalnego gościa zza oceanu, który wylicytował zaproszenia na spektakl podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tomasz Wietecha miał szansę zajrzeć za teatralne kulisy w towarzystwie reportera Bartka Jędrzejaka.