Trudno oprzeć się numerologicznej 1. To urodzony przywódca, ale nie taki, który wydaje rozkazy. Zamiast tego potrafi zainspirować otoczenie, by poszło za nim i zjednoczyło się we wspólnym celu.

  - Majówka to sprawa honorowa. Nieważne, jaka jest pogoda, nieważne, co się będzie działo, trzeba się do niej przygotować - zauważa żartobliwie Paulina Krupińska. Trudno się nie zgodzić z prowadzącą Dzień Dobry TVN, wszak na majówkę z utęsknieniem wyczekujemy cały rok. I choć pogoda lubi być kapryśna, nie marudzimy - nastawiamy się na dobre spędzanie czasu. Pomogą nam w tym przydatne gadżety. Co przygotować, by majówka była udana? Radzi Konrad Koterba.

  "Dzień dobry" potrafi powiedzieć w 14 językach - Konrad Jerzak vel Dobosz to językowy ekspert. Biegle zna m.in. portugalski, angielski, francuski, hiszpański, esperanto i włoski, ale potrafi się też komunikować po japońsku czy w suahili. Jeśli więc pytać o rady w przygotowaniu do matury z języka obcego nowożytnego, to tylko takiego eksperta. Jak uczyć się i powtarzać, by osiągnąć takie efekty? Konrad Jerzak vel Dobosz zdradza nam swoje sposoby.

  Uprawa ziemniaków w ogrodzie warzywnym nie jest trudna, ale warto znać kilka sekretów. Jak sadzić ziemniaki na działce? Jaki jest najlepszy termin? Ile sztuk ziemniaków sadzeniaków potrzeba na hektar? Jak uprawiać ziemniaki w workach na balkonie czy tarasie?

  Ćwiczenia na biceps nie należą do najtrudniejszych. Jednak przy ich wykonywaniu istotna jest technika i precyzja. Według badań naukowych najskuteczniejsze ćwiczenia umożliwiające wyrzeźbienie bicepsa to te, w których wykorzystuje się sztangę lub hantle.

  Motywacja do nauki pozwala nam osiągnąć założone cele, a co za tym idzie - jest pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu. Gdy jednak droga do celu wydaje się długa, a gratyfikacja jest odroczona w czasie, ciężko zebrać siły i znaleźć w sobie chęci. Szukanie motywacji jest pierwszym krokiem do wyjścia ze stagnacji. Jakie są kolejne kroki?

  RRSO w teorii bankowości jest określany jako ustandaryzowany miernik kosztu zobowiązania kredytowego. Dla kredytobiorcy zastosowanie RRSO jest bardzo ważne przy ocenie różnych ofert kredytów w aspekcie kosztowym.

  Kapary to nieodzowny element kuchni śródziemnomorskiej. Tę wyjątkową roślinę szczególnie upodobali sobie Włosi. Niestety w Polsce kapary są bardzo niedoceniane i rzadko pojawiają się na stołach. Wystarczy jednak choć raz spróbować potrawy z dodatkiem kaparów, żeby przekonać się, jak wybornie smakują. Sprawdź nasze propozycje!

  Wilno to stolica Litwy, leżąca na Pojezierzu Wileńskim, nad rzekami Wilią i Wilejką. Ma około pół miliona mieszkańców, a około 800 tys. mieszka w całej aglomeracji. Zabytkowa, rozległa starówka Wilna została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1994 roku.

  Pamięć do liczb, dat, faktów, nazwisk itp. to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności w wieku szkolnym, na studiach, ale też w całym dorosłym życiu. Dlaczego jedni zapamiętują błyskawicznie i na lata, a inni szybko zapominają, choć wkładają duży wysiłek w naukę? Umiejętności zapamiętywania można się jednak nauczyć. Nie trzeba się z nią urodzić. Z pomocą przychodzi mnemotechnika.

  Długi weekend majowy zbliża się coraz większymi krokami. Na chwilę wytchnienia czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Całe dnie spędzane w domu, a nierzadko głównie przed komputerem, mocno dały się we znaki każdemu z nas. Nic więc dziwnego, że z utęsknieniem czekamy na tegoroczną majówkę.

  Jedna kobieta. Dwa etaty. Za dnia twardo stąpa po ziemi, zajmując się pacjentami jako ratownik medyczny, a po godzinach – z głową w chmurach – podciąga się na linie i jako jedna z nielicznych kobiet w Polsce wykonuje pracę alpinistki przemysłowej. - Czasem jest niewygodnie, trochę ciężko, uprząż się wpija, ale daje to mnóstwo satysfakcji – mówi. Poznajcie historię Ani Pielaszkiewicz.

  Co drugi sklep wprowadza swoich klientów w błąd. Jak tłumaczy prezes UOKiK, często zdarza się, że wyższe ceny na paragonie wynikają z braku doświadczenia początkujących przedsiębiorców. Niestety nie brakuje także oszustów, którzy żerują na naiwności konsumentów. W takiej sytuacji prawo stoi po stronie konsumenta.

  Turcja kojarzy się przede wszystkim z kebabami i kawą. Mało kto zdaje sobie sprawę, że to również kraj pochodzenia tulipanów oraz ojczyzna ludzi uzależnionych od czarnej, mocnej herbaty. Parzenie herbaty po turecku nie wymaga wiele wysiłku, ale przyda ci się kilka wskazówek oraz informacji na temat potrzebnego sprzętu, aby herbatę turecką przygotować jak rodowity Turek.