Ola przez wiele lat trenowała akrobatykę. Za namową przyjaciółki wyjechała na swój pierwszy półroczny kontrakt do cyrku w Chile. Nie spodziewała się, że to odmieni jej życie. O swojej historii wraz z ukochanym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Czy ceny znowu wzrosną?
Do sentymentalnych czasów podwórka wrócili nasi goście, dziennikarze: Bartek Węglarczyk i Piotr Kędzierski oraz aktorka Anna Powierza. Jak spędzali czas w latach dzieciństwa?
Jesień to nie jedyny czas, gdy obserwujemy skupiska biedronki azjatyckiej, szukającej miejsca do przezimowania. Jak pozbyć się tych owadów? Jak nie pozwolić im wejść do domów? Poznaj rady entomologów, jak sobie z nimi radzić.
Tylko w poprzednim roku zgłoszono 322 tys. tzw. niebezpiecznych zdarzeń, a to oznacza, że działalność cyberprzestępców rośnie, bo w porównaniu do 2021 r. zwiększyła się aż o 178 proc. Jednym z oszustw, które stosują jest tzw. przekręt na sedes. Na czym polega? Jaka jest skala zjawiska? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarką Natalią Szewczak i ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa, Danielem Suchockim.
W ostatnim czasie wiele osób otrzymało bardzo wysokie, nawet kilkanaście tysięcy złotych, rachunki za telefon komórkowy. Czy wina leży po stronie samego użytkownika, który wykonywał drogie połączenia, czy to działanie złośliwego oprogramowania? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Robert Grabowski, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa oraz Adam Haertle, redaktor portalu zaufanatrzeciastrona.pl.
Sezon grzewczy zaczął się na dobre. Niestety, razem z nim rośnie zagrożenie śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla. I choć to dopiero początek, strażacy w całej Polsce już wiele razy musieli interweniować w związku z nieszczelnymi instalacjami. Jak można zapobiec tragediom? Przypominamy rozmowę z programu z Krzysztofem Batorskim, rzecznikiem Państwowej Straży Pożarnej.
Co wydarzyło się na stole zabiegowym?
W 2023 roku samorząd województwa mazowieckiego obchodzi swoje ćwierćwiecze. Utworem uświetniającym tę wyjątkową rocznicę jest "Moje Mazowsze".
W listopadzie wielu pracowników będzie mogło odebrać dodatkowy dzień wolny. Dlaczego?
Poznaj porady ekspertki.
Żarty, ciekawostki i niespodzianki, czyli sposoby na to, żeby zwykły spacer po mieście był niczym film przygodowy, to ich specjalność. Patryk Robach, Michał Miegoń i Łukasz Ostoja-Kasprzycki to reżyserzy takich wycieczek, bo określenie przewodnik turystyczny to za mało. - Gdyby nie ta praca, to wiele opowieści mogłoby zaginąć - stwierdził jeden z nich.
Personal shopperka opowiada, na czym polega jej praca.
Vincent V. Severski opowiadał o książce "Dystopia".
Poznaj porady eksperta.
Dorodna "Dorotka" znajduje się aktualnie w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie.
"Żeby jeździć ekonomicznie i ekologicznie, trzeba przewidywać".
"Ma taki charakter, że musi wszystko perfekcyjnie umieć".
Efektem eksperymentu podzielili się w sieci.
Seks jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Daje nie tylko przyjemność, ale również poczucie bliskości. To, jak do niego podchodzimy, w dużej mierze zależy od naszych przekonań, ale i miejsca zamieszkania.
Dobrze było widać ją zarówno na Pomorzu, jak i w niektórych południowych regionach kraju.
Po rozwodzie tego żałuje.
Robot planetarny to urządzenie umożliwiające wykonywanie wielu czynności w kuchni – mieszanie, ucieranie, ubijanie. Zaawansowane technologicznie modele pozwalają nawet na duszenie, gotowanie i smażenie. Określenie "planetarny" pochodzi od ruchu mieszadeł – wokół własnej osi i po obwodzie misy.
Aleksandra Wojciechowicz niemal 8 lat spędziła w zamknięciu w klasztorze Karmelitanek Bosych. Jakie zasady w nim panują? Dlaczego ostatecznie nie została siostrą zakonną? O tym pnia Aleksandra opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Łukasz Zasik to baletmistrz, który przez lata występował na scenie największych teatrów baletowych w Polsce i na świecie. Jego determinacja, talent i pasja uczyniły go absolwentem Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu, a następnie solistą baletu w poznańskim Teatrze Muzycznym. Łukasz niespodziewanie jednak postanowił do baletek dodać akcesoria jeździeckie i stał się rolnikiem i to wyjątkowym, bo Rolnikiem Roku.
Najem krótkoterminowy to idealne rozwiązanie dla tych, którzy posiadają mieszkanie albo dom w atrakcyjnej lokalizacji lub pragną wynająć tylko pojedyncze pokoje. Taka działalność jest ostatnio ogromnie popularna, ale ma zarówno zalety, jak i wady. W naszym studiu Marta Klepka poradziła, jak krok po kroku wykorzystać mieszkanie w celach turystycznych i zarobkowych.
Poród to nie tylko jeden z najbardziej emocjonalnych momentów w życiu każdej kobiety, ale jak się okazuje także spory wydatek. Jakie było zdziwienie pewnej mamy, gdy kilka miesięcy po narodzinach dziecka otrzymała fakturę do zapłaty. Ponad 50 zł za ibuprofen, przeszło 16 tysięcy za poród naturalny czy 1200 złotych za znieczulenie zewnątrzoponowe. To dopiero początek długiej listy.
Jakie cenne rzeczy udało im się znaleźć?
Zima zbliża się wielkimi krokami, a morsy już zacierają ręce na myśl o kąpieli w lodowatych zbiornikach wodnych. Agata Zajawińska w listopadowy poranek dołączyła do sopockiej grupy i spróbowała swoich sił. Jak rozpocząć zimne kąpiele?