Chaber bławatek to znana w całej Polsce roślina, którą wyróżniają właściwości lecznicze. Wyciąg z kwiatów chabru ma m.in. właściwości moczopędne, przeciwzapalne i stymuluje wydzielanie żółci. Chaber bławatek znalazł zastosowanie również w kosmetyce.

  "Asy Internetu" to program edukacyjny realizowany przez Fundację Szkoła z Klasą i Google, który pomaga dzieciom w świadomym i bezpiecznym odkrywaniu świata Internetu. Głównymi wartościami promowanymi w programie są: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga. Więcej o tym projekcie powiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN Natalia Sisik, Rafał Cieszyński oraz Iza Meyza.

  Związki z dużą różnicą wieku w dawnych czasach były normą. Dziś zdania są podzielone, a takie pary znajdują zarówno zwolenników, jak i przeciwników swojej relacji. Czy to jednak ważne? Miłość jest miłością i nie powinien zważać na to wiek, wygląd czy pochodzenie. Niestety, w wielu przypadkach pojawiają się problemy związane z różnicą pokoleniową. Jak zatem rozpoznać, że nasz związek ma bądź nie ma przyszłości? Kiedy PESEL może okazać się problem nie do przejścia oraz jak radzić sobie z niewybrednymi komentarzami otoczenia? O tym postanowiłam porozmawiać z Katarzyną Kucewicz - psycholożką, psychoterapeutką, seksuolożką.

  W dzisiejszych czasach zamawiamy, kupujemy i konsumujemy coraz więcej. Niestety w związku z tym zwiększa się zjawisko marnotrawienia żywności. Ile razy wyrzuciliście coś z lodówki, bo było już przeterminowane, nieświeże bądź niedobre? Świadome zakupy są kluczem do sukcesu, pomocna może być także nowa aplikacja, która za niewielką cenę pozwala nam zaopatrzyć się w posiłki na cały dzień i wesprzeć lokalne restauracje.

  Rywalizacja i porównywanie się do partnera, wpisane jest niemalże w każdy związek. Sztuką jest nie zazdrościć ukochanej osobie, a inspirować się jej osiągnięciami. W naszym studiu gościła Marzena Mawricz. Psycholożka i psychoterapeuta par zdradziła, czy rywalizacja w związku może być zdrowa. Poznaliśmy też Monikę i Wiktora Chabel - małżeństwo, które uczy, jak wspólnie cieszyć się sukcesem.

  Wybór łóżka do sypialni dosłownie spędza ci sen z powiek? Nie za bardzo wiesz, na co zwrócić uwagę, żeby być w pełni zadowolonym i rzecz jasna wyspanym? Dziś poznasz 6 najważniejszych aspektów, które być może zmienią twoje patrzenie na ten rodzaj mebli.

  Podróżowanie z niemowlakiem nie jest zabronione, a wręcz jest polecane. Jeśli maluch nie choruje, a rodzice gotowi są na przygodę z nowym członkiem rodziny, nie ma żadnych przeciwwskazań do wyjazdu. Należy jedynie pamiętać o zabraniu kilku niezbędnych akcesoriów.

  Chrom to jeden ze śladowych pierwiastków, które są istotne dla właściwego funkcjonowania organizmu. Mikroelement ten znany jest głównie ze względu na swoje właściwości odchudzające, dlatego możesz spotkać go w składzie wielu środków wspomagających odchudzanie. Jaka jest poza tym rola chromu dla zdrowia człowieka i czym grozi niedobór tego związku?

  Nie trzeba wydawać fortuny, by o siebie zadbać. Domowe maseczki na twarz, oparte na naturalnych i ogólnodostępnych składnikach, mogą zdziałać prawdziwe cuda. Dobrze wykonana maseczka oczyszczająca czy nawilżająca od razu poprawi stan cery i pomoże walczyć z problemami skórnymi. Sprawdź kolejne nasze propozycje.

  "One Night Squad" to program, który gwarantuje przygodę. Czy także rajskie wakacje na Zanzibarze? Luksus jest bonusem i trzeba o niego zawalczyć. Uczestnicy dostają zaskakujące zadania, ale wykonując je poznają też lokalną kulturę. Z jakimi wyzwaniami tym razem zmierzą się Gwiazdy programów "Hotel Paradise", "Warsaw Shore" czy "Big Brother"?

  Aplikacje, z których korzystamy każdego dnia, są wspaniałym kompendium wiedzy o naszym życiu. Jeśli wpadnie ono w niepowołane ręce, to możemy mieć poważne problemy, czego najlepszym przykładem jest historia ministra zdrowia, którego prywatny adres został wytropiony w Internecie. Maciej Kawecki radzi, jakich zachowań powinniśmy unikać.

  Dieta BARF dla psa polega na stosowaniu żywienia zgodnego z dziką naturą zwierzęcia. Jadłospis składa się głównie z surowego mięsa, kości, warzyw oraz suplementów, a dania są w całości przygotowywane przez właściciela. Przed rozpoczęciem żywienia metodą BARF należy dokładnie poznać jej zasady i teoretyczne podstawy.

  Lasy to niewątpliwe dobrodziejstwo - oczyszczają powietrze, dają schronienie i pożywienie. Jak wykorzystać tę płynącą z natury dobroć? Niedawno zmieniły się przepisy, dzięki którym każdy może w wyznaczonych miejscach rozbić biwak - trzeba spełnić jednak pewne warunki. Co więcej, kiedy już zatrzymamy się w lesie wystarczy się delikatnie rozejrzeć, żeby znaleźć składniki na pyszną i zdrową kolację.