Złociste liście, barwne wrzosy i bujne trawy. Jesień pełna jest pięknych kolorów, które warto przenieść do naszych domowych wnętrz. Dekoratorka Kinga Kołodziejak-Gul pokazała w Dzień Dobry TVN, w jaki sposób samodzielnie przygotować klimatyczne wiązanki.
Christian Vieler to jeden z najpopularniejszych psich fotografów na świecie. Zatrzymuje w kadrze unikalne emocje, które towarzyszom czworonogom podczas łapania ulubionych przekąsek.
Czym jest ROCD i skąd się bierze? To zmora naszych czasów, której tajniki zgłębiła dla dziendobry.tvn.pl psycholog Marzena Mawricz.
Pierwsze spotkanie w romantycznych okolicznościach to papierek lakmusowy dalszej znajomości. Warto więc poświęcić chwilę na przypomnienie sobie obowiązujących zasad. W Dzień Dobry TVN przedstawiła je trenerka etykiety Aleksandra Pakuła.
Każdemu z nas zdarzy się czasami palnąć gafę. Mimo że na początku wcale nie jest nam do śmiechu, po czasie nasze historie brzmią dość zabawnie. Sandra Handuk-Popińska opowiedziała też o największych wpadkach gwiazd na czerwonym dywanie, których media nigdy im nie zapomną.
A jak usunąć z ubrań gumę do żucia? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z dziennikarką i autorką poradników Małgorzatą Świgoń.
Równonoc ma miejsce tylko dwa razy w ciągu roku, wiosną i jesienią. To czas, w którym dzień i noc są jednakowej długości. Niewiele osób wie jednak, że z równonocą wiosenną i jesienną wiąże się także wiele ciekawych tradycji. Sprawdź, kiedy występują dni równonocy i co one oznaczają.
Niedojrzałe owoce lub warzywa często są wyrzucane. Tymczasem z niektórych z nich można przygotować pyszne potrawy. Zielone pomidory stanowią składnik, który po obróbce może cieszyć doskonałym smakiem w długie zimowe popołudnia.
Sprawdź, jak nie dać się oszukać.
Temat śmierci wzbudza w wielu z nas nie tylko lęk, ale też ciekawość. Co dzieje się z ciałem człowieka po tym, jak umrze, jak wygląda przygotowanie zmarłego do pogrzebu? Na nurtujące pytania odpowiedział w jednym z wywiadów internetowych zawodowy balsamista Szymon Sokołowski.
Elektryczne hulajnogi biją rekordy popularności. To łatwy i szybki sposób dotarcia do celu w zakorkowanym mieście, jednak ma swoją ciemną stronę. Statystyki są nieubłagane, do szpitali w całej Polsce trafia coraz więcej osób, które przeliczyły swoje umiejętności poruszania się na tym sprzęcie. Jeżdżą zbyt szybko, zbyt brawurowo oraz często po alkoholu. W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy sprawdzić realną skalę problemu.
Samochód wyposażony w klimatyzację znacznie zwiększa komfort jazdy zarówno w upalne, jak i chłodne dni. Dzięki klimatyzacji nie musimy obawiać się wychłodzenia czy przegrzania w samochodzie. Jednak, aby klimatyzacja była bezpieczna dla naszego zdrowia, konieczne jest regularne odgrzybianie klimatyzacji.
Usprawiedliwienia nieobecności w szkole to odwieczna bolączka uczniów. Czy po osiągnięciu pełnoletności, licealiści mogą sami brać za siebie odpowiedzialność i rozliczać się z "wagarów"? Jak się okazuje, nie jest to wcale jednoznaczna sytuacja.
Czy zmiana jest możliwa i na jakich zasadach? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała adwokat Eliza Kuna.
Czy wśród nas są tzw. obcy?
Jedna z firm wprowadza nowoczesne, ekologiczne rozwiązanie, które ma zmienić oblicze plastikowych opakowań na wielopaki. Jak ma wyglądać?
Wykorzystujesz grzyby w kuchni i dodajesz je do wielu potraw? Zobacz, jak suszyć grzyby w piekarniku, aby jak najdłużej zachowały swój aromat i smak.
Z samotnością przynajmniej raz w swoim życiu zmagał się absolutnie każdy z nas. Jak ją wytłumaczyć, oswoić i pokonać? O tym opowiedzieli nam Jakub B. Bączek, mentor, wykładowca akademicki i biznesowy oraz Agnieszka Kobus-Zawojska, wioślarka, medalistka olimpijska.
Od 15 do 29 września trwa kampania społeczna "Szkoła przyjazna dla autyzmu". Jej filarem są osobiste świadectwa osób w spektrum autyzmu i ich rodzin, które pozwolą nam wszystkim lepiej zrozumieć, z czym mierzą się na co dzień i jakiego wsparcia potrzebują. Jak wygląda edukacja ich okiem? O tym opowiedzieli nam Jan Gawroński, założyciel i koordynator Klubu Świadomej Młodzieży Fundacji AutismTeam oraz Sylwia Kowalska, ekspertka edukacji włączającej, koordynatorka Społecznego Pogotowia Interwencyjnego.
Jak nie dać się oszukać? Na co uważać?
"Nie wytrzymał napięcia".
Zbierać grzyby każdy może. To prawda, jednak są pewne obostrzenia, o których warto wiedzieć, aby nie dostać mandatu. Nie tylko zbieranie grzybów pod ochroną czy w miejscach niedozwolonych może skutkować grzywną, ale również nieodpowiednie ich wyciąganie z ziemi. Sprawdź szczegóły.
Pomoc w realizacji wyzwania otrzymał m.in. od swojego lekarza, który jest także zawodowym nurkiem.
Nowe badania ze Stanów Zjednoczonych dowiodły, że pracownicy, którzy nie przyjeżdżają do biur, emitują o 54 procent mniej gazów cieplarnianych niż ci, którzy wolą być w miejscu zatrudnienia. Są natomiast bardziej aktywni społecznie, przez co produkują znacznie więcej CO2.
Niestety nie wszyscy internauci byli zachwyceni jego zachowaniem.
Po okresie wakacyjnych przerw, najbardziej znani przedstawiciele polskiej sceny kabaretowej ponownie wyruszają w trasy po całym kraju, prezentując zarówno nowe programy, jak i najbardziej kultowe skecze. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przeglądem nadchodzących wydarzeń – które kabarety będziemy mieli okazję zobaczyć w najbliższych miesiącach?
Agata Kuś, mama pięciorga dzieci, od kilkunastu lat tworzy dzieła sztuki na jedwabiu. Jako pierwsza w Polsce amatorka opanowała tę technikę na poziomie profesjonalnym. Spod jej rąk wychodzą malowane chusty, dzięki którym wygrała już mnóstwo konkursów plastycznych i malarskich.
Grzybobranie to bardzo popularna forma rekreacji w Polsce. Niestety jest wiele gatunków, po które nie powinniśmy sięgać, dlatego zanim wybierzemy się do lasu, warto poznać kilka cennych wskazówek i dowiedzieć się, gdzie ich szukać. W tym pomoże mapa grzybów.
Chociaż wrzesień kojarzy nam się już z końcem wakacyjnych podróży i jesienią, to wciąż jest to okres, w którym warto wyskoczyć za miasto. Jest wówczas szansa na podziwianie łanów wrzosów, które w tym okresie rozpoczynają swoje kwitnienie. Wrzosowiska to przepiękne scenerie nie tylko w słoneczne dni, ale także w bardziej pochmurne i deszczowe - mają wtedy niepowtarzalny, nieco mroczny, urok. Gdzie są wrzosowiska w Polsce?
Emotikony – znaki, bez których ciężko jest sobie wyobrazić komunikację, zwłaszcza w erze internetowych komunikatorów, mają swoje święto 17 lipca i 19 września. Skąd się wzięły tak popularne dzisiaj "buźki" powstałe poprzez umiejętne łączenie znaków interpunkcyjnych? Komu je zawdzięczamy?