Maciej Lisowski spełnia się jako troskliwy i odpowiedzialny tata dziewięcioletnich bliźniaczek, ale znajduje także czas na kreatywną działalność w sieci. Bloger znany jako "Matata", podjął się realizacji projektu, mającego na celu spopularyzowanie tematu uzależnienia dzieci od telefonów komórkowych. W Dzień Dobry TVN opowiedział o wyjątkowych warsztatach dla najmłodszych.
Naszym gościem był Mateusz Koprucki, który podczas ostatniej konkurencji w LEGO Masters pożegnał się z programem. Zobaczcie, co dla nas zbudował.
Para narzeczonych spełnia marzenia kibiców.
Atak polegający na próbie podszycia się pod różnego rodzaju instytucje to inaczej spoofing. Banki zdają sobie jednak sprawę z rosnącej skali problemu, dlatego wprowadziły różnego rodzaju sposoby weryfikacji osób dzwoniących. Na co powinniśmy uważać?
Szlachetna Paczka po raz kolejny pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Każdy z nas może się włączyć w akcję i wesprzeć osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Dlaczego warto to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Joanna Jabłczyńska.
W czasach szybkiego rozwoju technologii wiele osób, zwłaszcza seniorów, nie ma świadomości o ciągle powstających narzędziach ułatwiających codzienne życie. Tymczasem rozwiązania mobilne i różnego typu gadżety mogą wspierać zdrowy styl życia i łatwiejsze załatwianie wielu codziennych spraw. Seniorzy rzadko sami po nie sięgają, dlatego warto pomyśleć o takich rozwiązaniach, gdy chcemy obdarować bliską nam, starszą osobę.
Kanapa w salonie to centrum domowego życia – tu się odpoczywa, bawi, jada. Nic dziwnego, że tapicerka wiele musi znieść, a zarówno materiałowe, jak i skórzane nie są plamoodporne. Jak wyczyścić kanapę, gdy już się zabrudzi?
Czy święty Mikołaj może się zakochać? Zdaniem twórców najgłośniejszej bożonarodzeniowej reklamy tego roku jest to oczywiste. Co więcej, może zapałać miłością do mężczyzny. Bo przecież w święta wszystko może się zdarzyć.
25 listopada to nie tylko imieniny Katarzyny, ale również tzw. Katarzynki, czyli święto tramwajarzy. Z tej okazji nasz reporter Bartek Jędrzejak wybrał się do Wrocławia, gdzie został pasażerem jednego z najstarszych tramwajów na świecie.
Choć niewiele osób przyzna się do tego, w rzeczywistości sporo z nas ma na koncie zbliżenie z byłym partnerem. I mimo że bardzo często nikt nie chce wchodzić drugi raz do tej samej rzeki, takie historie nie zdarzają się wcale rzadko. Dlaczego tak się dzieje i czy za każdym razem jest to zły pomysł? Zapytaliśmy seksuologa.
Mariusz i Oliwia pracują w straży i w ratownictwie medycznym, a prywatnie - są zaręczeni i pełni miłości do siebie. Para jest razem już od sześciu lat. Jak wygląda ich życie? Co skłoniło kobietę do zostania strażaczką?
Eksperci Głównego Urzędu Statystycznego raz na dwa lata publikują medianę zarobków Polaków. Z ujawnionych danych wynika, że co drugi Polak w październiku 2020 roku zarobił poniżej 3404 złotych na rękę.
Rozstanie rodziców to dla dziecka trudny moment, ale dzięki cierpliwości wszystkich i właściwego podejścia do sprawy, mały człowiek może sobie to jakoś wszystko w głowie poukładać. Jeśli jednak rodzice postanawiają nagle wrócić do siebie, dziecko ma prawo odczuwać chaos, tym bardziej, gdy takich powrotów i rozstań - dla dobra dziecka - jest więcej. Konsekwencje takiej sytuacji mogą poważnie wpływać na jego dorosłe życie.
Katarzyna Fetter założyła Klubokawiarnię Pora na Seniora, a wcześniej fundację o tej samej nazwie. Tworzy przestrzeń, w której osoby starsze mogą napić się kawy, porozmawiać, skorzystać z licznych aktywności, a wieczorami tańczyć jak za dawnych lat.
TEDxWarsawWomen to coroczna konferencja, która odzwierciedla siłę kobiet, zachęca do tworzenia i wprowadzenia zmian w życiu. Event nastawiony jest na nowoczesne, inspirujące i prospołeczne idee, ważne dla współczesnych pań. Kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie?
Wojciech Korfanty odwiedzał Zakopane od początku XX wieku. W 1923 roku postanowił kupić żonie Elżbiecie dom. Jak przez lata potoczyły się losy nieruchomości? Sprawdziliśmy to.
Dzień Dobry TVN spełnia marzenia widzów w ramach cyklu "Dzień dobry, tu kurier". Tym razem prowadząca Dorota Wellman postanowiła spotkać się z panią Jolantą, która walczy z nowotworem. Bardzo chciała osobiście poznać cenioną dziennikarkę i z nią porozmawiać.
"Dawniej nie zaczynało się wojny bez nich".
Kasia Pietrzak pewnego dnia usiadła przy maszynie i zaczęła improwizować. Tak narodził się pierwszy zwierzak o imieniu Heniek. Kobieta pochwaliła się nim w mediach społecznościowych i wkrótce otrzymała zaproszenie na targi rękodzieła w Anglii. O jej pracach zrobiło się głośno.
"Czekają nas drogie święta".
"Znajomi uważają, że zwariowałam".
Jak chronić swoje pliki i dokumenty?
Dr Maciej Kawecki jest doskonale znany widzom Dzień Dobry TVN. Ekspert opowiada w programie o nowych technologiach oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Specjalista niedawno opublikował w mediach społecznościowych osobliwy "dziennik", który prowadzi jego babcia. Co się w nim znajduje?
Aida Kosojan-Przybysz odziedziczyła po swoich babciach i mamie dar jasnowidzenia. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoich nadzwyczajnych umiejętnościach i rodzinie. - Wydawało mi się, że wszyscy widzą w ten sam sposób.
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska na zawsze zapisała się na kartach literatury jako synonim kobiecej sensualności. Choć jej poezja pełna jest subtelności i miłosnych uniesień, to jej życie nie należało do łatwych. W 130. rocznicę urodzin poetki rozmawiamy z Rafałem Podrazą, redaktorem jej wojennych dzienników i ciotecznym wnukiem Magdaleny Samozwaniec, młodszej siostry pisarki.
FOMO to skrót od angielskiego terminu Fear of Missing Out, który oznacza lęk przed tym, że coś przegapimy, kiedy akurat będziemy poza zasięgiem Internetu. Obawa ta sprawia, że staramy się być ciągle na bieżąco, stale online. Czy FOMO może mieć negatywne konsekwencje? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Anną Rywczyńską, ekspertką Państwowego Instytutu Badawczego
"Czasami trzeba coś poświęcić"
Piotr Stankiewicz napisał książkę "Pamiętam", która zawiera zbiór czasem bolesnych, czasem miłych i wstydliwych, a czasem zabawnych wspomnień autora. Niemal każdy czytelnik – dziecko i rodzic dorastający u schyłku PRL-u znajdzie w niej choć cząstkę siebie.
Program "Rzeczy, których nie nauczył mnie ojciec" to wyjątkowy projekt, poruszający temat wieloletniej rozłąki ojca i syna. Jego bohaterowie, Tadeusz i Robert Motyka zgodzili się wspólnie przeprowadzić remont niewielkiego pomieszczenia przeznaczonego na sklep. Praca nad modernizacją lokalu była dla nich swoistym sprawdzianem, pozwoliła im także odbudować długo zaniedbywaną relację.