Osoby z dysleksją często już w szkole muszą mierzyć się z krzywdzącymi stereotypami. To negatywnie odbija się na ich samoocenie i nie pozwala rozwinąć potencjału w dorosłym życiu. Trzy czwarte dyslektyków twierdzi, że szukając pracy znajdują się w niekorzystnej pozycji. Tymczasem zdaniem ekspertów są oni zdyscyplinowani i pomysłowi oraz potrafią radzić sobie w kryzysowych sytuacjach, dlatego
54-letnia Theresa Caputo znana jest publiczności za sprawą programu „Medium z Long Island”, który od początku swojej emisji na kanale TLC cieszy się dużym zainteresowaniem telewidzów. Z okazji 20. rocznicy ataków na War Trade Center wyemitowany zostanie odcinek specjalny poświęcony ofiarom ataków z 11 września 2001 roku. Co tym razem Caputo usłyszała od zmarłych?
Zazwyczaj zaczyna się dość niewinnie: tajemnicze wiadomości, zaloty i zachowanie przypominające zwykły flirt. Sytuacja zaczyna robić się niebezpieczna, gdy ofiara nie spełnia oczekiwań swojego prześladowcy. O stalkingu w sieci głośno mówi coraz więcej kobiet. Jak bronić się przed natarczywymi osobami? O tym opowiedziała nam Katarzyna Dacyszyn, autorka książki "Kobieta z blizną".
Snapchat to aplikacja, której używamy od dawna. Posiada jednak funkcje, z których wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.
Anna Kalata przed laty wzbudziła sensacje za sprawą swojej spektakularnej metamorfozy. Bodźcem do zmiany była podróż do Indii, gdzie jeszcze jako Minister Pracy i Polityki Społecznej udała się z oficjalną wizytą. Obecnie kobieta nie zajmuje się już polityką, ale wciąż jest aktywna zawodowo i inspiruje innych ludzi do zmian. Sama siebie nazywa preppersem, czyli, osobą gotową na wszystko. W czasie pandemii zaczęła zmieniać swoje życie, tak by być przygotowaną nawet na najtrudniejsze wyzwania.
Gdzie jest kamera, która 60 lat temu została utopiona w jeziorze Śniardwy? Urządzenie wpadło do niego podczas kręcenia jednej ze scen kultowego filmu "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego. Szukają go członkowie Fundacji Poszukiwacze.org. Czy odnajdą sprzęt i tytułowy nóż?
Czy wiesz, że niektóre rośliny ozdobne można także jeść? Dowiedz się, jakie ma wymagania i jak pielęgnować nasturcję jadalną. Sprawdź, które jej części można dodawać do posiłków, aby wzbogacić ich smak.
Szymon Czerwiński trafił do "MasterChefa" z pasji do gotowania. Cieszący się ogromną popularnością program sprawił, że zamienił korporacyjne biurko na kuchenny blat. O swojej drodze po marzenia opowiedział w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl
Bartosz Czekała to ekspert w dziedzinie zapamiętywania i poliglota - biegle zna aż 8 języków. W studio Dzień Dobry TVN zaprezentował efekty swoich metod. Podzielił się też z widzami sprawdzonymi sposobami na szybką, a co ważniejsze - skuteczną naukę.
W jednym z izraelskich szpitali z sukcesem przeprowadzono operację rozłączenia bliźniaczek syjamskich. Zrośnięte tyłami główek dziewczynki udało się rozdzielić dzięki wysiłkowi grupy lekarzy, którzy spędzili na sali operacyjnej ponad 12 godzin. Po roku oczekiwania na zabieg, siostry po raz pierwszy mogły spojrzeć sobie w oczy.
Dwie trzecie związków zaczyna się od przyjaźni – tak wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach "Social Psychological and Personality Science". Doskonale o tym wiedzą Joanna i Łukasz Lazerowie, którzy na własnej skórze przekonali się o tym, że granica pomiędzy przyjaźnią a miłością jest bardzo cienka. Ale czy wyjście z koleżeńskiej strefy to przepis na udaną relację? Z tym pytaniem w Dzień Dobry TVN zmierzył się Piotr Mosak, psycholog.
Gry komputerowe są świetnym umilaczem czasu, jednak wówczas, kiedy nie mamy odpowiedniego sprzętu, mogą frustrować. Każdy detal jest istotny dla przebiegu rozgrywki, dlatego też jakość dźwięku ma niebagatelne znaczenie. Teraz naprzeciw potrzebom graczy wyszła marka JBL. Jej seria gamingowa JBL Quantum sprosta oczekiwaniom każdego gracza.
9 marca obchodzimy Dzień Statystyki Polskiej. W tym dniu dr Maciej Kawecki poruszył w mediach społecznościowych temat liczb, które przerażają najbardziej. W czasie pandemii wzrosła liczba młodych ludzi, którzy potrzebują pomocy. Według statystyk w minionym roku samobójstwo było przyczyną co piątej śmierci dziecka. Najmłodsza osoba, która odebrała sobie życie, miała zaledwie 8 lat!
Dramatyczną walkę o życie dziecka, które próbowało popełnić samobójstwo, opisał lekarz z warszawskiego szpitala. Dr Tomasz Rawo opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie sali operacyjnej oraz emocjonujący wpis. Lekarz nie ukrywając wzburzenia podkreślił, że dramatu można by uniknąć, gdyby wcześniej zdesperowany młody człowiek mógł liczyć na pomoc psychologa i psychiatry.
24-letnia piosenkarka z Los Angeles zdecydowała się na zmniejszenie biustu. Ku dziwieniu, piersi dziewczyny po trzech miesiącach wróciły do dawnego rozmiaru. „Po przetrwaniu tak ogromnego bólu, nie chciałam dopuścić do siebie myśli, że wszystko to było na darmo” – dodała dziewczyna.
Kowno na Litwie jest drugim co do wielkości miastem w tym kraju. W okresie międzywojennym było stolicą, dzisiaj tę funkcję pełni Wilno. Kowno jest największym ośrodkiem przemysłowym kraju, jednak na próżno szukać tu jedynie fabryk. Architektura tego miasta zachwyca swoją różnorodnością. W mieście nad Niemnem bez żadnych „zgrzytów” współgrają ze sobą budowle sprzed kilku wieków oraz nowoczesny street art.
Wzrost dziecka nie jest jedynym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze pierwszego roweru. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeszcze wygodę jazdy, solidność wykonania roweru, bezpieczeństwo użytkowania i wygląd.
Gdy za oknem zaczyna robić się zimno, a słońce ustępuje miejsca chmurom, a dni stają się bardziej wietrzne, rzadziej decydujemy się na wyjście z domu. W trosce o rozrywkę wymyślamy sobie różne zajęcia, które umilą nam czas spędzony pośród czterech ścian. Wśród popularnych zajęć wykonywanych przez Polaków w wolnym czasie królują m. in. robótki na drutach i wyrabianie różnych rzeczy na szydełku, a także tworzenie autorskiej biżuterii z koralików, drewna lub żywicy.
Historia Alicji Stelmaszczyk może być inspiracją dla wielu osób. Choć w dzieciństwie zdiagnozowano u niej chorobę Stargardta, przez co w efekcie straciła wzrok, nie załamała się. Wręcz przeciwnie, założyła fundację wspierającą osoby niepełnosprawne, a sama jest wyjątkowo aktywna fizycznie. W zeszłym roku wraz z koleżanką wzięła udział w ultramaratonie i przejechała na rowerze 1200 km. Mimo to, jak sama mówi: "Nie czuję się niezwykłym człowiekiem".
Od jakiegoś czasu chodzi za wami tiramisu, jednak napięty grafik nie pozwala na spędzanie kilku godzin w kuchni? Mamy idealne rozwiązanie. Ten przepis z TikToka sprawi, że w 5 minut wyczarujecie pyszne, a do tego dietetyczne ciasto. Jesteście gotowi?
W Gdańsku przy Jaśkowej Dolinie znajduje się miejsce, gdzie można trenować disc golf. Choć historia tego sportu w Polsce jest krótka to na świecie ta dyscyplina została zapoczątkowana w połowie lat 60. XX wieku. Co ciekawe, mimo niewielkiej popularności, możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami w tym sporcie.
Bez Internetu ciężko wyobrazić sobie dzisiejszą codzienność. Rady dotyczące już każdego aspektu życia można odnaleźć w sieci. Są jednak pewne miejsca w Polsce, w których dostępność do nich jest ograniczona. Z czego to wynika?
Z dnia na dzień coraz więcej firm decyduje się na powrót do pracy stacjonarnej. Nie dla każdego jest to jednak łatwe doświadczenie. Po kilkunastu miesiącach wykonywania służbowych zadań z domu wielu z nas odczuwa lęk przed przyjściem do biura. Jak sobie z nim poradzić?
Urlop to dla wielu osób najbardziej wyczekiwany czas w roku. Błogi odpoczynek od służbowych telefonów, maili i spotkań ma w założeniu wspomóc regenerację i zwiększyć produktywność pracownika. Niestety coraz częściej okazuje się, że po tych wolnych dniach wracamy do pracy rozdrażnieni, zestresowani i pełni obaw. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia.
Brush lettering, czyli kaligrafia pędzelkami to sposób na spędzanie wolnego czasu, który dodatkowo uspokaja i pobudza wyobraźnię. Jak zacząć przygodę z tym rodzajem nowoczesnej kaligrafii?
Świat poszedł do przodu, sprzęt biurowy musi więc zmieniać się nieustannie, by dopasować się do potrzeb użytkowników. O tym, w jakim kierunku się rozwija ta dziedzina, opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN ekspert od gadżetów, Konrad Koterba.
W życiu doświadczamy różnych sytuacji, które niejednokrotnie wydają się końcem świata. Czy faktycznie tak jest? O swojej debiutanckiej książce zatytułowanej "Małe końce świata" opowiedziała w Dzień Dobry TVN Justyna Mazur, twórczyni podcastów "Piąte nie zabijaj" i "Słuchowisko. Pogadajmy o życiu".
Aneta Larysa Knap jest projektantką mody, która łączy elementy ludowego folkloru z nowoczesnym designem. Jesienią poleci do Dubaju, by promować swoją twórczość. - Czeka mnie sporo projektowania i przygotowań. To ogromne wyzwanie – mówi.
Pracodawcy mają mieć dostęp do informacji, którzy pracownicy - a nawet usługobiorcy - są zaszczepieni przeciw COVID-19. Osoby ubiegające się o zatrudnienie będą się musiały podzielić informacją, czy przyjęły preparat, jeśli przyszły szef sobie tego zażyczy. Projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie jest już gotowy. Co te przepisy oznaczają w praktyce? Na ten temat porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z mecenas Elizą Kuną.
Dynia makaronowa wciąż nie jest popularną odmianą. Jest podłużna i jasnożółta lub jasnozielona - wyglądem przypomina kabaczka. Odmiana ta jest niezwykle delikatna w smaku, a jej miąższ rozdziela się na charakterystyczne włókna przypominające nitki makaronu. Poznaj naszą propozycję podania tej dyni!