Zosia Bigos ma zaledwie cztery miesiące. Niedługo po przyjściu na świat okazało, że dziewczynka choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Mimo że choroba jest nieuleczalna, to dzięki odpowiedniej terapii można zatrzymać postęp choroby. Niestety lek, który mógłby uratować życie i zdrowie Zosi, kosztuje 9 milionów złotych.
W Dzień Dobry TVN rusza nowy cykl "(Od)wagi dzieciaki", który jest poświęcony problemom związanym z otyłością i nadwagą u dzieci. Podpowiemy rodzicom, jak mogą zadbać o zdrowie swoich pociech. Poznaj szczegóły akcji.
Kobiety odgrywają znaczącą rolę w biznesie. Chcą się rozwijać i walczą o swoją pozycję jak lwice. Czasem o krok przegrywają w drodze do awansu. Natomiast studia MBA mogą pomóc rozwiązać ten problem i pokonać przeszkody w ścieżce do sukcesu zawodowego.
Do naszych miast na stałe już wprowadziły się ptaki. Te, które spotykamy np. podczas spaceru to najczęściej kawki, gawrony czy sroki. Jak je od siebie odróżnić? Czy mogą być dla nas niebezpieczne? Na ten temat rozmawialiśmy z Piotrem Horzelą, popularyzatorem nauki oraz youtuberem.
Osoby z zaburzeniami łaknienia, które nie wiedzą, jak zwiększyć apetyt, powinny udać się do specjalisty. Tego typu problemy często wynikają ze stosowania diety ubogiej w składniki odżywcze i nieregularnego spożywania posiłków.
Lada moment uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej, a w szkołach mają być prowadzone szczepienia przeciwko COVID-19. Jak podchodzą do nich rodzice? Ilu chce zaszczepić swoje dzieci? Jak oceniają przygotowanie szkół na powrót dzieci? Odpowiedzi na te pytania daje badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.
Stany Zjednoczone, Izrael, Kosowo, Liban, Czarnogóra oraz Macedonia Północna zniknęły z listy "bezpiecznych podróży". Oznacza to, że obywatele tych krajów, którzy zdecydują się odwiedzić państwa należące do Unii Europejskiej, będą podlegać ściślejszym kontrolom.
Park Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji" to położony na sześciu hektarach pośród lasów w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Lublinem obiekt, który już stał się wyjątkowym miejscem na mapie rodzinnych podróży po Polsce. Przyjechać tu można zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach szkolnych i przedszkolnych, a na miejscu istnieje możliwość zrealizowania bonu turystycznego.
Hoorn nie jest miastem tak dużym, znanym i popularnym jak Amsterdam, jednak jest równie urokliwe. Jednym z najlepszych powodów, aby je odwiedzić, jest zachwycająca holenderska architektura z czasów renesansu, która świadczy o dawnym statusie miasta – był to znaczący ośrodek handlu morskiego.
Wybierając się w podróż do kraju kangurów, często w pewnym momencie pojawia się pytanie: "Jaką walutą należy tam płacić"? Jak się okazuje, w Australii obowiązującą walutą jest dolar australijski (1 $ AUD). Ta sama waluta obowiązuje w całym Związku Australijskim, a więc również na wyspach: Tasmanii, Norfolk, Bożego Narodzenia, Kokosowych, Heard i McDonalda, Ashmore i Cartiera, jak również w Kiribati, Nauru oraz Tuvalu.
Studenci Politechniki Gdańskiej biorą udział w wyjątkowym projekcie, dzięki któremu mają szansę sprawdzić swoje umiejętności w dziedzinie motoryzacji. Młodzi inżynierowie samodzielnie konstruują i składają bolidy wyścigowe, a następnie testują ich szybkość podczas prestiżowych zawodów.
Naukę języka obcego warto rozpocząć jak najwcześniej. Oswajanie dziecka z edukacją językową jeszcze w wieku przedszkolnym, pozwala mu szybciej przyswajać nowe słowa i podstawy gramatyki. Jak powinien wyglądać idealnie dostosowany do możliwości malucha kurs? O tym w kawiarence Dzień Dobry TVN opowiedziała lektorka języka angielskiego, Aleksandra Komada.
Jaskinia Mylna znajduje się w Dolinie Kościeliskiej, która jest drugą pod względem wielkości doliną w Tatrach. Ze względu na dużą liczbę wąwozów, jaskiń oraz pięknych, wapiennych skał, co roku odwiedzają ją tysiące turystów. Po raz pierwszy Jaskinia Mylna została zbadana w 1885 roku przez Jana Gwalberta Pawlikowskiego – ekonomistę, polityka i działacza na rzecz ochrony przyrody.
Zwierzyniec (woj. lubelskie) jest nazywany perłą Roztocza. Znajduje się tuż przy granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego, nad rzeką Wieprz. Nazwa gminy pochodzi od utworzonego na tych terenach w XVI wieku tzw. zwierzyńca. Trzymano w nim m.in.: żubry, jelenie, łosie, rysie, wilki, dziki. Okolica posiada wiele atrakcji przyrodniczych i komercyjnych, co czyni ją idealnym miejscem do rodzinnego wyjazdu. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić jeden z głównych ośrodków Roztocza Środkowego.
Resort finansów od 1 stycznia 2022 roku planuje zmiany w odprowadzaniu podatków, które znacząco wpłyną na ceny aut używanych. Nowe przepisy mają wynikać z tzw. Nowego Ładu, przygotowywanego przez rząd. Jakich cen możemy się spodziewać?
Zbliża się jesień, a co za tym idzie, nasz organizm coraz częściej narażony będzie na przeziębienia. Mamy jednak sposób, by w domowych warunkach zadbać o odporność. Wystarczy napar z dwóch składników, by zapobiec niechcianej chorobie.
Kuwejt jest największym miastem państwa Kuwejt, a jednocześnie jego stolicą, która zlokalizowana jest nad Zatoką Kuwejcką. Został założony przez imigrantów z Półwyspu Arabskiego na początku XVIII wieku w miejscu dawnej portugalskiej fortecy. Jeszcze do lat 60. XX wieku stanowił niewielką osadę, która w ciągu kilkunastu lat ewoluowała do bardzo nowoczesnego miasta. Aktualnie Kuwejt uważany jest za jedno z bardziej rozwiniętych miast na świecie, w którym stare przeplata się z nowym, przez co zwiedzanie go nie jest nudne i monotonne.
Trzy piramidy w Gizie, a zwłaszcza piramida Cheopsa, fascynują od lat aurą tajemniczości, głównie ze względu na fakt zaawansowania inżynieryjnego i technicznego ludzi sprzed tysięcy lat. Wokół piramid w Gizie krąży wiele tajemnic i niedomówień. Ciekawostką o piramidach jest m.in. fakt, że kwadratowe podstawy ostrosłupów piramid są perfekcyjnie równoległe względem równoleżników.
Rodzice małego Bartusia zaczęli tracić nadzieję na powodzenie zbiórki na leczenie ich dziecka, kiedy kwota stanęła w miejscu. Z pomocą przyszli Krystyna i Mariusz Zwierzchowscy, którzy niedawno przechodzili przez to samo. Niestety, ich syn zmarł ponad miesiąc temu. Pieniądze, które udało zebrać im się na leczenie małego Kubusia, przekazali Bartkowi.
Ogrzewanie podłogowe jest często stosowane w nowoczesnym budownictwie. Ten system grzewczy pojawia się również w projektach remontowanych obiektów. Zarówno wodne, jak i elektryczne ogrzewanie lepiej rozprowadza ciepło niż tradycyjne grzejniki.
Tapety mogą pomóc stworzyć bardzo ciekawe aranżacje – dostępność różnorodnych wzorów i kolorów pomoże odświeżyć każde wnętrze. Jednymi z najczęściej polecanych przez fachowców są tapety na flizelinie, które łatwo przyklejają się do ściany, są również bardzo trwałe i wodoodporne. W jakim wnętrzu sprawdzą się tapety flizelinowe?
W ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu w ostatnim czasie pojawiło się wiele maluchów. Na świat przyszły m.in. pantery śnieżne, kapibary, foczki i bantengi azjatyckie, czyli najrzadsze krowy świata. Czym mogą zaskoczyć odwiedzających?
Szczepienie na ospę to właściwie jedyny sposób, aby uniknąć zachorowania na ospę wietrzną lub półpasiec. Wirus wywołujący te choroby jest tak zakaźny, że praktycznie każdy kontakt z nim osoby nieszczepionej, która jeszcze nie przeszła choroby, skutkuje zakażeniem. Co ważniejsze, osoba, która już przeszła ospę, może w efekcie zarażenia zachorować na bardzo bolesny półpasiec. Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych warto rozważyć szczepienie na ospę.
Przyjaźń i praca? Te dwie rzeczy nie idą w parze. Jak się okazuje, wiele osób wykorzystuje swoich znajomych zawodowo. Co to oznacza? Z miłą chęcią chodzimy do przyjaciółki kosmetyczki, kuzynki dentystki czy kolegi prawnika. Problem w tym, że nikomu nie płacimy za wykonaną usługę, bo uważamy, że to tylko przysługa. Jak może się to odbić na relacjach z bliskimi?
Już w środę, 1 września, rozpocznie się rok szkolny. Po kilkunastu miesiącach spędzonych na nauce zdalnej dzieci mają powrócić do stacjonarnego trybu nauczania. Jak w tym wszystkim odnajdą się uczniowie? Co mogą zrobić rodzice, aby to przejście z nauki zdalnej na stacjonarną było łatwiejsze? Na ten temat rozmawialiśmy z dr Aleksandrą Piotrowską, psychologiem oraz Moniką Mrozowską, aktorką i mamą czwórki dzieci.
O sukcesie życiowym decyduje zarówno ciężka praca, jak i inteligencja. Dodatkowym czynnikiem, który motywuje do działania, jest silna wola, czyli zdolność do wizualizacji odległych celów i zbudowania w sobie motywacji wewnętrznej. Silna wola ma ogromne znaczenie zarówno w trakcie nauki czy pracy, jak i podczas odchudzania. Zobacz jak możesz ją ćwiczyć.
Jesień nie musi oznaczać pustych rabat i ponurej, szarej aury, jeśli tylko w ogrodzie znajdzie się miejsce dla jesiennych kwiatów. Część z roślin kwitnących jesienią można posadzić również na balkonie. Niektóre z nich, przy odpowiedniej pielęgnacji, mogą być nawet uprawiane jako gatunki wieloletnie. Przedstawiamy sposoby na ozdobienie balkonów.
Są nadal takie osoby, które mają wątpliwości, czy ojciec poradzi sobie sam z dzieckiem na wakacjach. Zapominają, że takie wspólne wyprawy taty i malucha to doskonały sposób na wzmocnienie więzi, a także szansa na przeżycie niezwykłej przygody. Dlaczego jeszcze warto się na nią zdecydować? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Łukaszem Długowskim, podróżnikiem, Dominikiem Gawriłowem, organizatorem spływów kajakowych i jego córką Leną.
Krwawnik pospolity to zioło o właściwościach leczniczych, wykorzystywane od dawna w medycynie ludowej. Działa bakteriobójczo, bakteriostatycznie i przeciwzapalnie. Krwawnik pospolity znalazł zastosowanie również w kosmetyce – pomaga uporać się z nieestetycznymi zmianami skórnymi.
Mimo że kalendarzowe lato zbliża się ku końcowi, to na działkach i balkonach wciąż jest kolorowo. Kwitną teraz rdzawe dzielżany, na żółto - rudbekie i słoneczniki, a elektryzujące jeżówki przyciągają pszczoły. Do tej pięknej kompozycji brakuje jeszcze wrzosów. O tym, jak sadzić te rośliny powiedział Łukasz Skop.