Beata Branc-Berska to właścicielka niezwykłego domu. Jej lokum jest nie tylko bardzo kolorowe, ale także ozdobione talerzami. Skąd wziął się pomysł, aby właśnie w ten sposób ozdobić dom? Odpowiedź znajdziecie w naszym materiale.
Pasożyty u psa uprzykrzają życie nie tylko czworonogowi, ale i jego właścicielowi. Nazywane są także potocznie robakami. Atakują praktycznie każde zwierzę, bez znaczenia na jego dietę, stan zdrowia i styl życia. Żyją w organizmie zwierzęcia i pobierają od niego składniki odżywcze, „odwdzięczając” się toksycznymi produktami własnej przemiany materii. Nie sposób ich uniknąć, dlatego warto wiedzieć, jak przeprowadzić odrobaczanie psa, które prędzej czy później będzie koniecznym zabiegiem, mającym na celu przywrócenie pupilowi zdrowia i radości z życia.
Agnieszka Mrozińska, aktorka telewizyjna i musicalowa wyszła za mąż za projektanta Alexa Caprice. Bajkowa uroczystość, na którą panna młoda przyleciała, wraz z druhnami, helikopterem odbyła się na Zamku w Ogrodzieńcu. Co ciekawe, na uroczystości w zarezerwowaną dla panny młodej biel ubranych było zdecydowanie więcej osób.
Ma wielkie serce do zwierząt, a ich los nie jest jej obojętny. Anna pomaga m.in. lisom, które miały być przeznaczone na futra. Przygarnia je do swojego ośrodka, karmi, leczy, a następnie wypuszcza na wolność.
W dobie koronawirusa podróżowanie nie zawsze jest łatwe. Przekonał się o tym 12-letni Callum, który choruje na autyzm i ADHD. Ojciec dziecka z pomocą członków personelu musiał fizycznie powstrzymać chłopca, by ten nie zrobił sobie krzywdy. Wszystko za sprawą testu na COVID-19.
Trashion polega na wykorzystaniu starych, nieużywanych ubrań i "odpadków" z procesu produkcji. Jedna z projektantek idzie nawet o krok dalej i przy wykorzystaniu śmieci, wyłowionych z oceanu tworzy modę wysoką czyli haute couture. Cel jest jeden: wdrożenie świadomości ekologicznej do świata mody i zwrócenie uwagi na galopujący konsumpcjonizm.
Grobla to pojęcie, które wielu osobom może wydawać się nieco tajemnicze. Sztuczne groble są często budowane w ogrodach, w których znajdują się zbiorniki wodne. Najsłynniejszą groblą na świecie jest Grobla Olbrzyma. Gdzie się znajduje?
Inflacja dotarła na rynek artykułów szkolnych. W porównaniu z ubiegłym rokiem za szkolną wyprawkę trzeba zapłacić o ponad 10 proc. więcej - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Wszystko wskazuje na to, że rządowe 300 zł z programu "Dobry Start" może nie wystarczyć.
Marek Raganowicz jest jednym z najsłynniejszych polskich wspinaczy wielkościanowych. W tym roku kończy 60 lat, a żadna ściana nie jest mu straszna. - Zrozumiałem, jak bardzo człowiek jest nieprzystosowany do życia w miejskim środowisku – przekonuje w rozmowie z Marcinem Sawickim, dziennikarzem Dzień Dobry TVN.
Dzięki drzewom i terenom zielonym wysokie temperatury nie są aż tak dokuczliwe. Niestety niektórzy włodarze miast, architekci czy deweloperzy konsekwentnie usuwają zieleń i zastępują ją betonem. Jak pogodzić wygodę życia z dbaniem o środowisko? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali nam Adam Białobrzeski, architekt oraz Jan Mencwel, autor książki "Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta".
Polska w kwestii picia alkoholu na tle Europy jest w niechlubnej czołówce. Przeciętnie jedna osoba wypija rocznie aż 136 litrów piwa. To stanowi aż 5 kilogramów etanolu. Okazuje się, że niepijący Polacy nie mają lekko. Tym bardziej, że często są namawiani i zachęcani przez otoczenie do wypicia chociażby niewielkiej ilości procentowych trunków. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z dziennikarzem Wojciechem Maziarskim, który jest niepijącym alkoholikiem oraz Robertem Rutkowskim, terapeutą uzależnień.
Pierwszorzędowe cechy płciowe warunkują wystąpienie niższych cech różnicujących obie płcie. Jeśli na etapie rozwoju pierwszorzędowych cech płciowych pojawi się problem, można zakładać, że przełoży się on także na niższe cechy. Do najczęstszych powikłań na etapie rozwoju pierwszorzędowych cech płciowych należy dysgenezja gonad.
Morskie Oko, największe jezioro w polskich Tatrach, już od kilkuset lat działa jak magnes na turystów. Choć nie tylko na nich, bo inspiruje również poetów i malarzy. Jak wygląda trasa i dojazd nad Morskie Oko?
Nadciśnienie tętnicze zostało zakwalifikowane jako choroba cywilizacyjna. Jego skutkiem może być udar mózgu, miażdżyca, zawał serca, a nawet kłopoty z nerkami i wzrokiem. Coraz częściej problem ten dotyka najmłodszych, dlatego warto wiedzieć, jakie jest prawidłowe ciśnienie dziecka w danym wieku.
Prawo szariatu ma obowiązywać każdego muzułmanina, regulować życie religijne i świeckie. Święta Księga Islamu mówi o zasadach, jakimi należy kierować się w życiu rodzinnym, społecznym, tłumaczy, jak należy traktować innowierców i jakie obowiązki ma każdy muzułmanin. Szariat jest interpretacją zapisów Koranu, hadisów, przypowieści o życiu proroka Mahometa. Według szariatu największą zbrodnią jest odstępstwo od wiary.
Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Są szybkie, łatwo się je przewozi, tym samym można je zabrać ze sobą na wakacje. Warto jednak pamiętać, że technologia idzie do przodu i obecne hulajnogi bardzo różnią się od tych, które były dostępne na rynku jeszcze kilka lat temu. Jak się zmieniły i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi?
Polacy nie są zadowoleni z obowiązującego w niedziele zakazu handlu. Najnowsze badania pokazują, że co drugi z nas opowiada się za jego zniesieniem. Mimo to, jak podaje "Rzeczpospolita", rząd rozważa nawet zaostrzenie obowiązujących obecnie przepisów.
Za mało personelu, odpowiedniego sprzętu i gwarancji prawa do godności dla pacjentek w czasie porodu i po nim. To tylko część z wielu problemów, które pojawiły się na polskich porodówkach. Na co najbardziej skarżą się kobiety?
Bycie rodzicem często przedstawiane jest w samych superlatywach. Niestety, dla wielu osób wychowanie dziecka jest źródłem frustracji i stresu. Niektórzy rodzice żałują, że w ogóle zdecydowali się na założenie rodziny. Dlaczego? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Konradem Piotrowskim z Uniwersytetu SWPS w Poznaniu oraz Martą Bąkowską, psycholog dziecięcą.
Przyczyn słabej kondycji paznokci może być wiele: od nieprawidłowo wykonywanych zabiegów, przez nieodpowiednią dietę, aż po poważne schorzenia. Co zrobić, kiedy płytka staje się łamliwa i pojawiają się na niej nieestetyczne przebarwienia?
Bazylika świętego Piotra w Rzymie to najbardziej rozpoznawalna budowla Watykanu. Jak wygląda zwiedzanie wnętrza tej monumentalnej świątyni? Co przyciąga tu miliony turystów z całego świata?
Gdy widzimy poszkodowane zwierzę, należy reagować. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji udało się uratować łabędzie ze złamanymi skrzydłami. Nie wrócą już na wolność, ale będą pod świetną opieką specjalistów z mini zoo w Żywcu.
Ziemowit Wiktorski to wyjątkowy 10-latek z Wrocławia. W Dzień Dobry TVN prowadzi cykl "Ziemek młody przyrodnik". W najnowszym odcinku opowiada o różnych gatunkach ptaków. Jak je odróżnia?
Przyjęcie psa do domu to magiczny moment w życiu rodziny. Młody czworonóg może mieć jednak sporo trudności z przystosowaniem się do nieznanego mu miejsca. Jak łagodniej przejść ten proces? Jak przygotować wyprawkę? Oto kilka porad, które pomogą małemu psiakowi łatwiej zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu.
To, że należy dbać o drzewa, które znajdują się na naszej posesji, wiadomo nie od dziś. Zwłaszcza, że jeśli się złamie i wyrządzi szkody, to właśnie my możemy ponieść za to odpowiedzialność. Jak rozwiązywać takie sytuacje? Kiedy możliwe jest uniknięcie kary? O tym w programie Dzień Dobry Wakacje mówiła adwokat Eliza Kuna.
Aby ukarać osobę, która dopuściła się przestępstwa i kogoś skrzywdziła, konieczne jest przesłuchanie ofiary. Jak wygląda postępowanie, gdy pokrzywdzone zostało dziecko? Na jaką pomoc mogą liczyć maluchy i ich opiekunowie, którzy uczestniczą w procesie karnym? Na ten temat rozmawialiśmy z Pauliną Masłowską, prawniczką z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Chris Hannah pochodzi z Filadelfii. Mężczyzna cztery lata temu adoptował psa imieniem Cole. Ta decyzja na zawsze odmieniła jego dotychczasowe życie. W jaki sposób? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
Choć co roku wydaje się, że dwa miesiące wakacji to bardzo dużo czasu, nadejście roku szkolnego zazwyczaj zaskakuje dzieci i rodziców tak, jak zima zaskakuje drogowców. Szkolna wyprawka to nie tylko podręczniki, zeszyty, piórnik czy plecak. Warto przejrzeć i uzupełnić garderobę dziecka, żeby później, kiedy rozpoczną się lekcje, nie zaprzątać sobie głowy bieganiem po salonach.
Podstawą udanego związku jest szczerość. Czy partner powinien poznać o nas całą prawdę? Czy opowiadanie o dawnych związkach niesie za sobą coś dobrego? Co zrobić, kiedy ukochany lub ukochana chcą wiedzieć wszystko o naszych poprzednich partnerach? Na ten temat rozmawialiśmy z Katarzyną Kucewicz, psychoterapeutką.
Do końca wakacji zostały niecałe dwa tygodnie. Jak wykorzystać ten czas, jeśli zostało nam niewiele urlopu? Rozwiązaniem mogą być kilkudniowe wypady za miasto lub dużych europejskich stolic. Jak znaleźć ofertę, która będzie atrakcyjna i nie nadszarpnie domowego budżetu? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Mariuszem Piotrowskim, blogerem i dziennikarzem.