Tworzy prace z płyt kompaktowych. "Są to artyści zamknięci w obrazach"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Drugie życie płyt kompaktowych
Drugie życie płyt kompaktowych
Sztuka polskiego plakatu
Sztuka polskiego plakatu
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Przez sztukę do serca
Przez sztukę do serca
Sztuka na talerzu
Sztuka na talerzu
Jego sztuka łączy
Jego sztuka łączy
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Gdy sztuka spotyka się z polityką
Gdy sztuka spotyka się z polityką
ARS LATRANS
ARS LATRANS
Ze sztuką na „ty”
Ze sztuką na „ty”
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Coraz więcej artystów decyduje się na wykorzystanie materiałów odpadowych do tworzenia prac artystycznych. Małgorzata Konieczna wykonuje je z płyt kompaktowych. W Dzień Dobry TVN zdradziła, jak rozpoczęła się jej przygoda ze sztuką z recyklingu.

Obrazy z płyt kompaktowych

Małgorzata Konieczna znalazła nietypowy sposób na wykorzystanie płyt kompaktowych - wykonuje z nich obrazy, które wyglądem przypominają żywe witraże. Kto ją zainspirował do tworzenie tych wyjątkowych prac artystycznych? - Cała przygoda z płytą rozpoczęła się w mojej pracy. Jako nauczyciel wspólnie z dziećmi wykonałam konkursową bombkę bożonarodzeniową. Poszukiwanie pomysłu na wykonanie tej bombki odbyło się drogą internetową, tam napotkałam się na płytki. Faktycznie płytki były ozdabiane w lustrze, (...) natomiast nie znalazłam i nie spotkałam się z takimi obrazami - opowiada Małgorzata.

Ta sytuacja skłoniła artystkę do wykonywania obrazów wielkoformatowych. Po roku zdecydowała się na stworzenie pierwszego obrazu przestawiającego jej córkę Polę. Małgorzata Konieczna zdradziła również, jaką techniką wykonuje prace z wykorzystaniem płyt CD. - Płyty albo są naklejane bezpośrednio na podłoże malarskie, albo są naklejane i na nich wyklejane są kompozycje. (...) Wykorzystuję jak najwięcej kolorowych płyt i jednocześnie układam w taką kompozycję, żeby nadały całość temu obrazowi. (...) w większości, jak państwo zauważyliście, są to portrety - podkreśla.

Artyści zamknięci w obrazach

Artystka zdecydowała się na zorganizowanie wystawy w swoim mieście Brzegu. Tematem wystawy było "drugie życie". Małgorzata Konieczna zwraca uwagę na fakt, że dzięki jej twórczości płyty nie trafiły do kosza, a wręcz stały się idealnym materiałem do wykonania prac artystycznych. Na obrazach możemy dostrzec m.in. znanych wokalistów. - Są to artyści zamknięci w obrazach oraz postacie moich bliskich - dodaje.

- Płyty stały się materiałem odpadowym, zastąpione przez różnego rodzaju nośniki o lepszej pojemności, wobec czego zaangażowałam społeczność mojego miasta do wykonania tych obrazów, ponieważ oni dostarczyli płyty - podsumowuje Małgorzata Konieczna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Małgorzata Konieczna

podziel się:

Pozostałe wiadomości