Wzrost dziecka nie jest jedynym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze pierwszego roweru. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeszcze wygodę jazdy, solidność wykonania roweru, bezpieczeństwo użytkowania i wygląd.
Gdy za oknem zaczyna robić się zimno, a słońce ustępuje miejsca chmurom, a dni stają się bardziej wietrzne, rzadziej decydujemy się na wyjście z domu. W trosce o rozrywkę wymyślamy sobie różne zajęcia, które umilą nam czas spędzony pośród czterech ścian. Wśród popularnych zajęć wykonywanych przez Polaków w wolnym czasie królują m. in. robótki na drutach i wyrabianie różnych rzeczy na szydełku, a także tworzenie autorskiej biżuterii z koralików, drewna lub żywicy.
Historia Alicji Stelmaszczyk może być inspiracją dla wielu osób. Choć w dzieciństwie zdiagnozowano u niej chorobę Stargardta, przez co w efekcie straciła wzrok, nie załamała się. Wręcz przeciwnie, założyła fundację wspierającą osoby niepełnosprawne, a sama jest wyjątkowo aktywna fizycznie. W zeszłym roku wraz z koleżanką wzięła udział w ultramaratonie i przejechała na rowerze 1200 km. Mimo to, jak sama mówi: "Nie czuję się niezwykłym człowiekiem".
Od jakiegoś czasu chodzi za wami tiramisu, jednak napięty grafik nie pozwala na spędzanie kilku godzin w kuchni? Mamy idealne rozwiązanie. Ten przepis z TikToka sprawi, że w 5 minut wyczarujecie pyszne, a do tego dietetyczne ciasto. Jesteście gotowi?
W Gdańsku przy Jaśkowej Dolinie znajduje się miejsce, gdzie można trenować disc golf. Choć historia tego sportu w Polsce jest krótka to na świecie ta dyscyplina została zapoczątkowana w połowie lat 60. XX wieku. Co ciekawe, mimo niewielkiej popularności, możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami w tym sporcie.
Bez Internetu ciężko wyobrazić sobie dzisiejszą codzienność. Rady dotyczące już każdego aspektu życia można odnaleźć w sieci. Są jednak pewne miejsca w Polsce, w których dostępność do nich jest ograniczona. Z czego to wynika?
Z dnia na dzień coraz więcej firm decyduje się na powrót do pracy stacjonarnej. Nie dla każdego jest to jednak łatwe doświadczenie. Po kilkunastu miesiącach wykonywania służbowych zadań z domu wielu z nas odczuwa lęk przed przyjściem do biura. Jak sobie z nim poradzić?
Urlop to dla wielu osób najbardziej wyczekiwany czas w roku. Błogi odpoczynek od służbowych telefonów, maili i spotkań ma w założeniu wspomóc regenerację i zwiększyć produktywność pracownika. Niestety coraz częściej okazuje się, że po tych wolnych dniach wracamy do pracy rozdrażnieni, zestresowani i pełni obaw. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia.
Brush lettering, czyli kaligrafia pędzelkami to sposób na spędzanie wolnego czasu, który dodatkowo uspokaja i pobudza wyobraźnię. Jak zacząć przygodę z tym rodzajem nowoczesnej kaligrafii?
Świat poszedł do przodu, sprzęt biurowy musi więc zmieniać się nieustannie, by dopasować się do potrzeb użytkowników. O tym, w jakim kierunku się rozwija ta dziedzina, opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN ekspert od gadżetów, Konrad Koterba.
W życiu doświadczamy różnych sytuacji, które niejednokrotnie wydają się końcem świata. Czy faktycznie tak jest? O swojej debiutanckiej książce zatytułowanej "Małe końce świata" opowiedziała w Dzień Dobry TVN Justyna Mazur, twórczyni podcastów "Piąte nie zabijaj" i "Słuchowisko. Pogadajmy o życiu".
Aneta Larysa Knap jest projektantką mody, która łączy elementy ludowego folkloru z nowoczesnym designem. Jesienią poleci do Dubaju, by promować swoją twórczość. - Czeka mnie sporo projektowania i przygotowań. To ogromne wyzwanie – mówi.
Pracodawcy mają mieć dostęp do informacji, którzy pracownicy - a nawet usługobiorcy - są zaszczepieni przeciw COVID-19. Osoby ubiegające się o zatrudnienie będą się musiały podzielić informacją, czy przyjęły preparat, jeśli przyszły szef sobie tego zażyczy. Projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie jest już gotowy. Co te przepisy oznaczają w praktyce? Na ten temat porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z mecenas Elizą Kuną.
Dynia makaronowa wciąż nie jest popularną odmianą. Jest podłużna i jasnożółta lub jasnozielona - wyglądem przypomina kabaczka. Odmiana ta jest niezwykle delikatna w smaku, a jej miąższ rozdziela się na charakterystyczne włókna przypominające nitki makaronu. Poznaj naszą propozycję podania tej dyni!
To od procesu suszenia zależy, czy zioła zachowują swoją wartość. Odpowiednio
wysuszone zioła powinny się kruszyć oraz utrzymywać naturalną barwę. Jak powinno się właściwie suszyć zioła?
Show-biznes sprzyja wpadaniu w różnego rodzaju nałogi. Koncerty, imprezy, ścianki i wyjazdy to tylko kilka przykładów okazji, podczas których gwiazdy chętnie sięgają po alkohol. Czy przez to są bardziej podatne na uzależnienie niż osoby, które nie pojawiają się na pierwszych stronach gazet?
Długie, pomalowane paznokcie i odważny makijaż mogą sprawdzać się podczas wakacji, ale czy nastolatki powinny decydować się na zabiegi upiększające także po ich zakończeniu?
Prezent na 50. powinien być tak wyjątkowy, jak sama rocznica. Żyjemy w coraz większym pędzie, coraz bardziej pochłonięci pracą i obowiązkami. Na świętowanie nam go najczęściej brakuje. Dlatego jeśli już mamy okazję kupować prezent na 50. urodziny dla mężczyzny lub kobiety albo prezent na 50-lecie ślubu, zadbajmy nie tyle o jego cenę, co o wartość emocjonalną dla obdarowywanego.
W Parku linowym Julinek nie tylko można zapoznać się ze sztuką cyrkową, ale także skorzystać ze ścianek wspinaczkowych, placów zabaw czy miejsc do relaksu. To fantastyczny pomysł na rodzinne spędzenie czasu. Więcej na ten temat opowiedział Bartek Jędrzejak w programie Dzień Dobry TVN.
"Nie ma miłości bez zazdrości" - tak często myślimy, ale czy zawsze zazdrość w związku jest dobra? Kiedy zaczyna być toksyczna i niszcząca? Czym jest syndrom Otella? Odpowiedzi na te pytania w Dzień Dobry TVN udzieliła psychoterapeutka Magdalena Chorzewska, a Dominika Tajner opowiedziała nam o swoich doświadczeniach z zazdrosnym partnerem.
Katarzyna Wachocka to elegancka, atrakcyjna i pewna siebie kobieta. Nieprzeciętne ambicje i ciężka praca pozwoliły jej osiągnąć status, zapewniający spokojne życie na wysokim poziomie. Bez przeszkód mogłaby cieszyć się pozbawioną trosk codziennością, którą tak chętnie promuje się obecnie w mediach społecznościowych. Pewnego dnia postanowiła jednak sprzeciwić się wszechobecnej znieczulicy społecznej i zajęła się wyjątkową działalnością charytatywną. W natłoku rodzinnych i zawodowych obowiązków znajduje czas na to, by pochylić się nad nieszczęściem osób, które pozbawione są dachu nad głową i nie mają środków na to, by godnie żyć.
Eryka Nawrocka przełamuje stereotypy o młodych rolniczkach. Nagrywa bowiem filmiki na TikToku, na których relacjonuje jak wygląda życie współczesnych kobiet na wsi. Zaciekawieni internauci zadają jej pytania, dlaczego obrała taki styl życia, a ona skrupulatnie na nie odpowiada. - Czasem czuję się jak gatunek na wymarciu pod ścisłą ochroną - deklaruje na jednym z nagrań.
Schizofrenia paranoidalna to najczęściej występująca odmiana tej choroby. Szacuje się, że jest to aż 65% przypadków zachorowań na schizofrenię. Chorują najczęściej ludzie młodzi, między 20. a 30. rokiem życia. Psychoza paranoidalna objawia się głównie poprzez różnego rodzaju urojenia.
Zamek Królewski w Warszawie to symbol polskiej niepodległości. Budowla została doszczętnie zniszczona podczas II wojny światowej. Właśnie mija 5oHistoria odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie
Noszenie poszetki od zawsze kojarzyło się z elegancją i wyczuciem. Poszetka, czyli ozdobna chusteczka wkładana do zewnętrznej kieszeni marynarki męskiej uzupełnia strój i podnosi jego atrakcyjność. Układając poszetkę, warto kierować się nie tylko własnym gustem, ale także stylem pozostałych elementów stroju. Sprawdzamy, jak złożyć poszetkę i którą wybrać?
Karaimi w Polsce liczą zaledwie około 100 osób, więc są najmniejszą mniejszością w naszym kraju. W Dzień Dobry TVN przedstawiciele tej społeczności opowiedzieli o swoim pochodzeniu. W październiku ukaże się płyta "Karaimska Mapa Muzyczna", na której zaśpiewa m.in. Karolina Cicha.
"Usłyszeć taniec" to widowisko różnych form stepowania: od flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego po taniec współczesny. Barwny spektakl, w którym taniec jest częścią muzyki, a muzyka częścią tańca. Mistrzowie stepowania w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swojej pasji.
W Polsce wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, narażając tym samym na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu. Dlaczego kierowcy wykazują się tak skrajnym brakiem odpowiedzialności i jak temu zaradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli terapeuta Robert Rutkowski i Janusz Popiel ze Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych.
W dzisiejszych czasach coraz więcej pań realizuje się na płaszczyźnie zawodowej. Nie ma już mowy o dyskryminacji, która uniemożliwiałaby płci pięknej podjęcie pracy na jakimkolwiek stanowisku. Okazuje się jednak, że hamulcem powstrzymującym rozwój kariery kobiety może okazać się nie opinia publiczna czy potencjalny pracodawca, lecz postawa najbliższej jej osoby. Dlaczego wielu mężczyzn nie akceptuje faktu, że ich partnerki mogą, a przede wszystkim chcą odnosić sukcesy? O tym rozmawialiśmy z psycholog Eweliną Bazyluk.
Stosowanie okładów z herbaty na oczy (położenie na powieki torebek czy nasączonych wacików) to niezwykle prosta metoda pielęgnacyjna, wpływająca między innymi na kondycję skóry. To także doskonały sposób na zmniejszenie objawów zmęczenia.