Pałac w Zatoniu. To tu mieszkała jedna z najbardziej wpływowych kobiet XIX wieku

Pałac w Zatoniu. Dlaczego warto go zobaczyć?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pogoda na dziś
Pogoda na dziś
Tutaj jest dobra zabawa
Tutaj jest dobra zabawa
Dziś dzień dokarmiania zwierzyny leśnej
Dziś dzień dokarmiania zwierzyny leśnej
Odwiedzamy wrocławskie ZOO
Odwiedzamy wrocławskie ZOO
Bartek w krainie słodkości
Bartek w krainie słodkości
Pierwszy dzień marca to początek meteorologicznej wiosny. Piękna słoneczna pogoda za oknem zachęca do spacerów. Doskonałym miejscem na przechadzki jest Pałac w Zatoniu i jego okolice. Dlaczego warto się tam wybrać?

Pałac w Zatoniu. Dlaczego warto się tam wybrać?

Pałac w Zatoniu należał do księżnej Doroty, nazywanej księżną Dino. - Była ona kuzynką cesarza Prus Wilhelma IV i można powiedzieć, że w tym miejscu na zachodzie Polski, było takie centralne miejsce, gdzie odbywały się bale, gdzie odbywały się spotkania towarzyskie, polityczne - mówił w Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

Pałac w Zatoniu to obecnie ruiny. Czy uda się go kiedyś odbudować? - Na to potrzeba jakieś 50 milionów, ale te ruiny są zabezpieczone. Można tutaj przyjść, zwiedzać, tym bardziej że dookoła jest przepiękny park. Też zaprojektowany przez księżną Dino (...) - dodał prezenter pogody.

Kim była księżna Dino?

Śląsk ma swoją księżną Daisy i sznur pereł, a Ziemia Lubuska ma księżną Dorotę, nazywaną księżną Dino. - Jedna z najbardziej wpływowych kobiet XIX wieku. Miała majątki we Francji, zamki, pałace. Również tutaj w okolicy Zatonia miała mnóstwo ziemi, ale zamieszkała w tym pałacu (...) - mówił Bartek Jędrzejak.

Jaki wybitny powieściopisarz podobno bywał w Zatoniu? Jak pałac prezentuje się o zmroku? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Zobacz także:

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości