W Mławie emeryci zapraszają seniorów do wspólnego posiłku. "To jest przede wszystkim taki fajny czas dla nas"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Kuchnia babci Krysi
Kuchnia babci Krysi
Dania imbirem pachnące
Dania imbirem pachnące
Kuchnia miodem i imbirem pachnąca
Kuchnia miodem i imbirem pachnąca
Cynamonowa kuchnia Sebastiana Olmy
Cynamonowa kuchnia Sebastiana Olmy
Irena Napierska pełni funkcję szefa kuchni w wyjątkowej restauracji. Z zaangażowaniem przygotowuje posiłki dla emerytów, którzy dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Aktywny Senior mają szansę integrować się przy wspólnym stole. "Gary Babci Krysi" to nie tylko smaczne dania przyrządzane na podstawie tradycyjnych przepisów, ale także szansa na ucieczkę przed samotnością i nawiązanie przyjaźni.

Emeryci wspierają emerytów

Emeryci spotykający się przy daniach serwowanych przez Irenę Napierską tworzą wyjątkową społeczność. Inicjatywa Stowarzyszenia Aktywny Senior pozwala im cieszyć się smakiem domowych posiłków, ale i nawiązywać nowe znajomości. Co ciekawe, wszystkie dania pochodzące z kuchni pod szyldem "Babci Krysi" przygotowywane są przez seniorów. To prawdopodobnie jedyne takie miejsce w Polsce.

Kuchnia pełna aromatycznych przypraw

Źródło: Dzień Dobry TVN
Dania imbirem pachnące
Dania imbirem pachnące
Kuchnia miodem i imbirem pachnąca
Kuchnia miodem i imbirem pachnąca
Cynamonowa kuchnia Sebastiana Olmy
Cynamonowa kuchnia Sebastiana Olmy

- Babcia Krysia była seniorem wolontariuszem w naszej organizacji, była emerytowaną kucharką. W związku z tym gotowała obiady z tego, co każdy z nas przyniósł do tego centrum - wyjaśnił Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Aktywny Senior.

Niezwykła kuchnia babci Krysi

Babcia Krysia nie pracuje już w organizacji skupiającej aktywnych seniorów, ale jej misję z niezwykłą gorliwością kontynuuje Irena Napierska. Doświadczona szefowa kuchni podkreśla, że przynosi jej to wiele satysfakcji.

- Całe życie lubiłam pomagać ludziom. Naprawdę sprawiało mi to dużo radości - przyznała kucharka. Dodała też, że przygotowywane przez nią potrawy niezmiennie spotykają się z uznaniem gości. - To są receptury od mojej mamy, od mojej babci, tak jak na przykład szare kluski, pączki. Te dania mi bardzo smakowały, przeniosłam je tutaj i teraz wszystkim smakują - oceniła Irena Napierska.

Osoby, które nie są w stanie odwiedzić lokalu, mogą liczyć na dostawę posiłków do domu. "Gary Babci Krysi" to jednak coś więcej niż tylko pyszne obiady. Przekonuje o tym Maria Witkowska, która od wielu lat mieszka sama i uwielbia regularne wizyty w nieprzeciętnej restauracji.

- To jest przede wszystkim taki fajny czas dla nas. W domu człowiek jest sam i nawet nie ma do kogo mówić, a tam to tak przyjemnie, naprawdę. Wszystkie siedzimy razem w jednym pokoiku i rozmawiamy - podsumowała seniorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Arkadiusz Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości