restauracja

  restauracja

  Kelnerzy w barach i kawiarniach nad morzem w czasie wakacji mają ręce pełne roboty. Tzw. "tabaka" utrzymuje się od otwarcia lokalu do zamknięcia. Co za ciężką pracę można dostać w ramach napiwku?

  Rozsypywanie piasku i pozostawienie malucha bez nadzoru może zostać dopisane do rachunku.

  Powód może zaskoczyć.

  - Nie pożyłby już długo - ocenia funkcjonariuszka policji.

  - Nadal mamy dług w restauracji - przyznaje Aneta.

  Jak przebiegnie metamorfoza lokalu?

  Magda Gessler i jej "Kuchenne rewolucje" zawitały do Sosnowca. Tam, w restauracji o oryginalnej nazwie "Polski Nie-rząd" trzeba było zaprowadzić porządek, a daniom nadać smaku. Czy restauratorka zdecydowała się przeprowadzić rewolucję?

  Nikt tak, jak Magda Gessler, nie ogarnia kuchennej rzeczywistości. Restauratorka wie nie tylko, jak przyrządzić danie, ale także jak rozkoszować się samym posiłkiem. Teraz wypowiedziała się także w kwestii resztek jedzenia, które niezabrane przez klienta, trafiają do kosza.

  "Nie należy ich bojkotować".

  Irena Napierska pełni funkcję szefa kuchni w wyjątkowej restauracji. Z zaangażowaniem przygotowuje posiłki dla emerytów, którzy mają szansę integrować się przy wspólnym stole. Nieprzeciętne spotkania możliwe są dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Aktywny Senior. "Gary Babci Krysi" to nie tylko smaczne dania przyrządzane na podstawie tradycyjnych przepisów, ale i szansa na ucieczkę przed samotnością i nawiązanie nowych przyjaźni.

  "Słowo 'ruskie' jest jednoznaczne z wojną oraz okrucieństwem".

  Wybitny restaurator zakochał się w Polce. Jaka jest historia ich miłości?

  TikTokerka znana jako Aga Testuje zrelacjonowała swoją wizytę w jednej z restauracji, która mieści się niedaleko Zakopanego. Obok wykwintnych dań na nagraniu ujrzymy, ile zapłaciła za tę ucztę. "Jaki rachunek!" - piszą z niedowierzaniem fani.

  Ile teraz zapłacą za ten sam obiad?

  Mateusz Gessler jest jednym z najlepszych polskich kucharzy. Jaki jest prywatnie? Jaka jest jego najgorsza cecha charakteru? Kim chciał zostać, gdy był jeszcze małym chłopcem? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Słuszna Strawa to kolektyw. Większość jego członkiń i członków to uchodźczynie, uchodźcy, migrantki i migranci.

  Tym razem Magda Gessler wyruszyła w podróż do Szczecinka, miasteczka w województwie zachodniopomorskim. Nad jednym z jezior w średniowiecznym Zamku Książąt Pomorskich znajduje się restauracja "Zamek", którą prowadzi Rafał. Magda Gessler postanowiła sprawdzić, dlaczego w lokalu brakuje klientów.

  Kłopoty pojawiły się już po kilku minutach.

  "Mój mąż chciał się ze mną ożenić, a ja nie za bardzo"

  Basia Ritz miała ostatnio niemałe zawirowania wokół swojego lokalu w Gdańsku. Jedna z influencerek odwiedziła jej progi. Wizyta na tyle nie przypadła jej do gustu, że postanowiła dość ostro skomentować ją w sieci. Jak w rozmowie z reporterem dziendobry.tvn.pl, Oskarem Netkowskim, przyznała Ritz - nie wszystko było zgodne z prawdą.

  Robert Lewandowski postanowił spróbować swoich sił w branży gastronomicznej i otworzył restaurację w Warszawie. To doskonała wiadomość dla fanów znanego piłkarza, ale także dla wszystkich miłośników dobrej kuchni. W Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki przyjrzał się karcie dań, która czeka na odwiedzających lokal gości.

  Anita Szydłowska i Adrian Szymaniak byli uczestnikami trzeciej edycji "Ślub od pierwszego wejrzenia". Są razem od trzech lat i mają dwójkę dzieci, syna Jerzego oraz córki Bianki. Cała rodzina wybrała się na kilka dni nad polskie morze. Anita wyznała, że wizyta w restauracji z ruchliwymi maluchami, to spory wyczyn dla każdego rodzica.

  Zwycięzca 3. edycji "Hotelu Paradise" już niedługo otworzy w Warszawie swój własny biznes. Krystian Ferretti pochwalił się, że jego restauracja już wkrótce przyjmować będzie pierwszych gości. Zdjęcie z lokalu wzbudziło ciekawość fanów zwłaszcza, że pojawiła sie na nim także Basia.

  Szczególnie w sezonie letnim restauracje i bary cieszą się dużą popularnością. W wielu miejscach trudno znaleźć wolny stolik, a klienci potrafią długo stać w kolejce, by zostać obsłużonym. Niestety nie wszyscy właściciele lokali odpowiednio dbają o swoich gości. Na co warto uważać, by nie zostać oszukanym?

  Gwiazdki Miche­lin to naj­bar­dziej pre­sti­żo­we odz­na­czenia kuli­nar­ne. Przy­znaje się je jedy­nie naj­lep­szym restau­ra­cjom na świe­cie. Niewiele osób wie, że za ideą Gwiazdek Michelin stoi… pro­du­cent opon samo­cho­do­wych. Jak wygląda pro­ces przy­zna­wa­nia Gwiaz­dek Miche­lin i gdzie można zna­leźć wyróż­nione restau­ra­cje?

  Mateusz Zielonka to polski szef kuchni, który słynie z robienia włoskiego makaronu. Brytyjczycy nazywają go "Pasta Menem", a na Wyspach właśnie ukazuje się jego pierwsza książka, która jesienią pojawi się także w Polsce. Jak wyglądała jego droga na szczyt?

  Już niedługo czekają nas wakacyjne wyjazdy. Z powodu pandemii w wielu hotelach i restauracjach zmieniły się zasady obsługi klientów. Stoły szwedzkie królują jednak w większości hoteli i warto wiedzieć, jakich błędów nie powinniśmy popełniać.

  W finale sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Śląsk, a dokładniej – Lędziny, czyli niewielkie, nieco ponad 15-tysięczne miasteczko, położone nieopodal Tychów. Pomocy znanej restauratorki potrzebowała pani Dorota – właścicielka restauracji "Dama Kier". Czy rewolucja się udała?

  Luzowanie obostrzeń w związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń koronawirusem odbywa się stopniowo. Kolejny etap łagodzenia restrykcji wprowadzonych ze względu na pandemię wchodzi w życie 28 maja. Otwarte mają być baseny, siłownie, kluby fitness, kasyna, solaria. Sprawdź, co się zmieni od piątku.

  "Kuchenne rewolucje" to program, który budzi emocje widzów siedzących przed telewizorami. Wszystko za sprawą żywiołowej Magdy Gessler, która wie, czym jest prawdziwa zmiana. Na przestrzeni 11 lat znana restauratorka rzucała już talerzami, krzyczała, ale ostatecznie pomagała rozkręcać nawet najtrudniejsze biznesy. Z okazji 300. odcinka odwiedziliśmy gwiazdę z kamerami oraz porozmawialiśmy o najciekawszych wspomnieniach i planach.