restauracja

  restauracja

  Robert Lewandowski postanowił spróbować swoich sił w branży gastronomicznej i otworzył restaurację w Warszawie. To doskonała wiadomość dla fanów znanego piłkarza, ale także dla wszystkich miłośników dobrej kuchni. W Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki przyjrzał się karcie dań, która czeka na odwiedzających lokal gości.

  Gwiazdki Miche­lin to naj­bar­dziej pre­sti­żo­we odz­na­czenia kuli­nar­ne. Przy­znaje się je jedy­nie naj­lep­szym restau­ra­cjom na świe­cie. Niewiele osób wie, że za ideą Gwiazdek Michelin stoi… pro­du­cent opon samo­cho­do­wych. Jak wygląda pro­ces przy­zna­wa­nia Gwiaz­dek Miche­lin i gdzie można zna­leźć wyróż­nione restau­ra­cje?

  Luzowanie obostrzeń w związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń koronawirusem odbywa się stopniowo. Kolejny etap łagodzenia restrykcji wprowadzonych ze względu na pandemię wchodzi w życie 28 maja. Otwarte mają być baseny, siłownie, kluby fitness, kasyna, solaria. Sprawdź, co się zmieni od piątku.

  "Kuchenne rewolucje" to program, który budzi emocje widzów siedzących przed telewizorami. Wszystko za sprawą żywiołowej Magdy Gessler, która wie, czym jest prawdziwa zmiana. Na przestrzeni 11 lat znana restauratorka rzucała już talerzami, krzyczała, ale ostatecznie pomagała rozkręcać nawet najtrudniejsze biznesy. Z okazji 300. odcinka odwiedziliśmy gwiazdę z kamerami oraz porozmawialiśmy o najciekawszych wspomnieniach i planach.

  "Kuchenne rewolucje" to program, który zmienił kulinarną mapę Polski. Magda Gessler - dzięki swoim wskazówkom i radom - pomaga właścicielom uratować ich restauracje i sprawić, by zyskali kolejnych zadowolonych klientów. Jednak lokal, który odwiedziła podczas nagrywania 300 odcinka, sprawił, że była w szoku. Podczas wizyty w kuchni nie przebierała w słowach, a nagranie zamieściła w sieci.

  Serce Warszawy, eleganckie kreacje, gustowna sceneria i uśmiechnięta Magda Gessler. Tak w 1992 roku wyglądała reklama popularnej restauracji na Starym Mieście. Od tego momentu minęło prawie 30 lat. Jak w tym czasie zmienił się styl prowadzącej "Kuchenne rewolucje"? Zobacz zdjęcie.

  W czerwcu ukazał się prestiżowy przewodnik gastronomiczny Michelin. W tym roku na liście najlepszych restauracji znalazła się krakowska Bottigliera 1881, która tym samym oficjalnie dołączyła do grona najlepszych lokali kulinarnych na świecie. To już trzecia gwiazdka Michelin w Polsce. Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik postanowili osobiście odwiedzić restaurację i porozmawiać z jej szefem kuchni, Przemkiem Klimą.

  Byliśmy z kamerą na otarciu nowej restauracji Magdy Gessler. Restauratorka zapewnia, że będzie to prosta kuchnia targu rybnego. Po elementy dekoracyjne Magda jeździła do Berlina, Londynu i Afryki. Czy nową restaurację traktuje jako swoje nowe dziecko? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.