Pod ziemią, wśród historii. Restauracja w bocheńskiej kopalni soli
Jednym z najbardziej zaskakujących miejsc, do których dotarła ekipa programu, jest restauracja znajdująca się w podziemiach Kopalni Soli w Bochni. To przestrzeń, która łączy kulinarne doświadczenia z wyjątkową atmosferą historycznego obiektu.
- Znajdujemy się w podziemiach bocheńskiej kopalni soli 250 metrów pod ziemią. Na poziomie 0, poziom Morza Bałtyckiego - restauracja. Mamy typowe to, co każdy chciałby zjeść, natomiast wyjątkowe jedzenie to jest barbórka: 350 golonek - opowiada w materiale Dzień Dobry TVN Lucjan Łysik, przewodnik w kopalni soli.
Kolacja wśród rekinów. Wrocławskie Afrykarium po zmroku
Następnym przystankiem na kulinarnej mapie nietypowych restauracji był Wrocław. Piotr Kucharski zapowiedział tę część wyprawy słowami: "Kolejny trop doprowadził mnie do wrocławskiego zoo. Co powiecie na kolację z rekinami?".
To właśnie w Afrykarium, jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów zoo, odbywają się wyjątkowe kolacje organizowane po zamknięciu dla zwiedzających. Goście zasiadają przy stołach ustawionych wzdłuż Tunelu Mozambickiego - przeszklonego korytarza, przez który można obserwować podwodne życie.
- Jesteśmy w wyjątkowym budynku, we Wrocławiu, w Afrykarium. Od prawie 6 lat organizujemy tutaj, w Tunelu Mozambickim pod wodą, wyjątkowe kolacje po zamknięciu obiektu. Zwierzęta nam tylko sprzyjają i chętnie zaglądają do talerzy - tłumaczy Ewa Morisson, operator eventów i gastronomii w Afrykarium.
Jak wygląda lokal, w którym kawę serwuje "niedźwiedź"? Co można zjeść w starym autobusie Jelcz? Zobacz w naszym materiale wideo zamieszczonym na górze strony.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na Player.pl.
Zobacz także:
- "Przewodnik Michelin Polska" zostanie rozszerzony. "Przyniesie wiele nowości dla smakoszy"
- Dwulatka zamawia jedzenie w restauracji, aby "zapobiec lękowi społecznemu". Nagranie hitem TikToka
- Będzie dodatkowa opłata za wyniesienie napoju z lokalu? Resort wyjaśnia