Co trzecie małżeństwo zawarte w tym roku się rozpadnie. Tak przewidują statystyki. Rozwód zazwyczaj wiąże się z wielkim cierpieniem, które zdaniem specjalistów można porównać do żałoby. O tym, jak sobie radzić ze złamanym sercem oraz kiedy jest dobry czas na nowy związek opowiedziały w Dzień Dobry TVN Katarzyna Malinowska, life coach oraz Monika Pryśko, blogerka i redaktorka, która pomaga kobietom po rozstaniu.
Klaudia od dziecka kochała rękodzieło i samodzielnie tworzyła dla swoich bliskich najróżniejsze ozdoby. W pewnym momencie hobby stało się także pracą. Kobieta tworzy miniaturowe wnętrza w lampionach i ramkach, które odwzorowuje na podstawie zdjęć od swoich klientów. W zależności od okazji dostaje prośby o wykonanie wnętrza pokoju dziecięcego, sypialni, pokoju babci, a nawet… pociągu. Skąd pomysł na tworzenie małych dzieł sztuki i jak one wyglądają?
Pielęgniarki żyją krócej niż reszta Polek - tak wynika z raportu Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Co więcej, w ciągu najbliższej dekady ich liczba zmniejszy się o 30 tys. To z kolei może sprawić, że będzie trzeba zamknąć prawie 500 szpitali.
Wrzesień na działkach zwykle kojarzy się już tylko z plonami. Jednak jak się okazuje, to wcale nie musi być koniec siewów. U schyłku lata na rabatach wykiełkują jeszcze rzodkiewki i warzywa liściaste. Ponadto ogrodnicy mogą wykorzystać ten czas, by przygotować ziemię do sezonu wiosennego. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Łukasz Skop, prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?".
"Run on Together” to bieg zorganizowany przez Ambasadę Włoską w celu podtrzymywania dobrych stosunków polsko-włoskich, jak i wspieraniu Polaków w powrocie do formy po okresie pandemii. O wydarzeniu opowiedział Aldo Amati, ambasador Republiki Włoskiej. W studiu Dzień Dobry TVN zdradził również, co przyciąga jego rodaków do kraju nad Wisłą.
Arbab Khizer Hayat nosi pseudonim "Hulk". Jest jednym z najcięższych mężczyzn na świecie i bardzo chciałby założyć już rodzinę. Siłacz ma jednak bardzo konkretne wymagania, które musi spełniać jego wybranka.
Mariola Błażewicz w ciągu 3 lat schudła 20 kg. Jej spektakularną metamorfozę dostrzegła trenerka Polek – Ewa Chodakowska, a młodsze koleżanki wciąż dopytują, skąd czerpie siłę "w tym wieku". Ale w jakim wieku? Ta kobieta udowadnia, że PESEL nie ma znaczenia i zawsze jest dobry moment, by zadbać o swoje zdrowie i zmienić styl życia. Poznajcie historię wojowniczki.
Rodzina Jakubczaków 12 lat temu porzuciła wygodne życie na lądzie i przeprowadziła się na jacht. Wraz z córką i kotami podróżują po świecie, a przy okazji uczą innych żeglarstwa. Swoje doświadczenia spisali w książce "Władcy wiatrów". Jak wygląda ich codzienność?
W 2014 roku Egipcjanin Ahmed Gabr ustanowił rekord świata w najgłębszym zanurzeniu. Nurkowanie na głębokość 332,5 m to do tej pory najlepszy wynik osiągnięty przez nurka. Płynął w dół 14 minut, wynurzenie zajęło mu kilkanaście godzin.
Biustonosz bezszwowy powstał jako odpowiedź na sztywne staniki, gorsetowe formy i modele ograniczające ruch. W latach 60. i 70. kobiety coraz wyraźniej podkreślały potrzebę posiadania wygodniejszej, bardziej przyjaznej kobiecemu ciału bielizny. Drogę do niej otworzyło wynalezienie lycry w 1959 roku. Na stanik bezszwowy cięty laserowo trzeba było jednak poczekać do 1997 roku.
Polscy psycholodzy zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego o możliwość udzielania wsparcia psychologicznego ludziom, którzy koczują obecnie na granicy z Białorusią. Podkreślają, że sytuacja, w jakiej znajdują się obecnie uchodźcy, może prowadzić do radykalizacji ich zachowań i pogłębić panujący kryzys.
Depersonalizacją nazywa się zaburzenia postrzegania samego siebie i otoczenia, w trakcie których dochodzi do swego rodzaju derealizacji. Przyczyną depersonalizacji mogą być zaburzenia psychiczne, a także choroby z innych dziedzin medycyny, na przykład neurologiczne lub internistyczne.
Polscy sportowcy na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio zdobyli 7 złotych medali. Jeden z nich, w rzucie dyskiem, wywalczył Piotr Kosewicz. O tym sukcesie utytułowany zawodnik i jego trenerka Małgorzata Niedźwiecka opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Huby to grzyby, które rosną na drzewie i na drewnie. Zdecydowana część jest niejadalna, ale są tez gatunki, które możemy przygotować w kuchni. Te, które nie nadają się do spożycia, dawniej używane były do robienia podpałki - hubek. Które gatunki można bezpiecznie zbierać?
Hotel kapsułowy to tania alternatywa dla klasycznego noclegu. Założeniem takiego miejsca jest pomieszczenie jak największej liczby gości na niewielkiej przestrzeni. Pierwsze hotele kapsułowe powstały w Japonii. Takie noclegi o zróżnicowanym standardzie są współcześnie bardzo popularne na terenie całej Azji.
"Maluch" to samochód kultowy. Przez lata produkcji w Polsce zyskał wielu fanów, którzy do dziś nie tylko posiadają, ale też wyjeżdżają na ulice Fiatem 126p. Na Dolnym Śląsku powstał wyjątkowy egzemplarz - e-Malucha stworzył Radosław Pawlaczyk z synami. Czym różni się od zwykłego małego Fiata?
Jedna z najsłynniejszych linii lotniczych na świecie losowo waży pracowniczki - donosi brytyjski "The Guardian". Powodem mają być zbędne kilogramy. To rodzi pytanie, czy zgrabna sylwetka stanowi największy atut w pracy personelu pokładowego.
W Krakowie trwa festiwal filmowy Mastercard OFF Camera. Miłośnicy kina mają okazję obejrzeć najciekawsze produkcje niezależne. Jedną z nich są "Amatorzy". O tym wyjątkowym, wzruszającym i pełnym emocji filmie Marcin Sawicki rozmawiał z aktorką Romą Gąsiorowską oraz reżyserką i scenarzystą Iwoną Siekierzyńską.
Doktor Sandra Lee, znana polskim widzom jako Doktor Pryszczylla, odmieniła sposób mówienia o pielęgnacji skóry i dermatologii. Za to pokochały ja miliony ludzi na całym świecie. W rozmowie z Adamem Barabaszem z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedziała o sekretach i ciekawostkach dotyczących jej pracy.
Poszukujecie przepisu na danie z resztek obiadowych? Zapiekanka z kalafiorem to idealne rozwiązanie! Jest sycąca, bardzo smaczna, a do tego dziecinnie prosta w przygotowaniu.
Kamień w czajnikach elektrycznych zmniejsza skuteczność urządzeń, w zwykłych natomiast wydłuża czas gotowania wody i zmienia jej smak. Osadów można się jednak łatwo pozbyć domowymi środkami - zobacz jakimi.
Wzdłuż pasa granicznego z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Dla mieszkańców ponad 180 miejscowości oznacza to spore utrudnienia. Wielu z nich nie może pracować, bo utrzymywało się z turystyki, a zamkniętej strefie mogą przebywać tylko mieszkańcy lub osoby z pozwoleniem na wjazd. Jak wygląda sytuacja na pograniczu?
Jesień to dla wielu roślin czas, gdy szykują się do zimy i powoli tracą swój urok. Nie dotyczy to jednak marcinków, które właśnie o tej porze roku cieszą feerią ciepłych barw. Sprawdźmy, jak o nie dbać.
8 września to historyczne wydanie Dzień Dobry TVN. Małgorzta Ohme i Andrzej Sołtysik po raz pierwszy jako para poprowadzili program. Śmiechu i żartów nie było końca, bo musieli wystartować w zawodach. Kto z nich okazał się lepszym gospodarzem?
Ryba fugu, nazywana również rozdymką, jest bardzo intrygującym zwierzęciem. W chwili zagrożenia nabiera do swojego ciała sporą ilość wody i zamienia się w najeżoną kolcami kulkę. Jednak nie z tego powodu jest znana od lat Japończykom. Swoją sławę zawdzięcza wyjątkowemu smakowi oraz temu, że nieodpowiednio przyrządzona staje się śmiertelną trucizną, ze względu na toksyny zawarte w swoim wnętrzu.
Aneta i Antoine Brenti wpadli na pomysł, aby stworzyć podwodne studio fotograficzne. Metodą prób i błędów nauczyli się robić sesje, które dla modeli są jedyną w swoim rodzaju pamiątką. - Od dawna szukałam sposobu na nieograniczone możliwości realizacji moich szalonych wizji i to daje tylko woda - przyznała Aneta.
Staranne sortowanie odpadków i umieszczanie ich w specjalnych kontenerach to coraz bardziej popularna praktyka w naszym kraju.
Andrzej Piwowarczyk jest najstarszym grającym piłkarzem w Polsce i drugim na świecie. Mężczyzna ma 75 lat i rozegrał w swojej karierze blisko 1500 meczów. Jak zaczęła się jego przygoda ze sportem?
Buldogi francuskie to rasa niewielkich psów znana w Polsce od ponad 100 lat. Są towarzyskie, inteligentne i bez wątpienia bardzo urocze. W ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Skąd bierze się ich charakterystyczne pochrapywanie i kto powinien zdecydować się na takiego czworonoga?