Wanessa Bąkowska interesuje się wszystkim, co jest związane z księżniczkami i z dworem królewski, ale tworzy także obrazy. Postanowiła wysłać swoje dzieło samej królowej Elżbiecie II. Ku zdziwieniu dziewczynki, brytyjska monarchini odpisała.
Karolina Skuła jest położną i założycielką jedynej w okolicy szkoły rodzenia. Codziennie przemierza kilkadziesiąt kilometrów, by dotrzeć do swoich pacjentek. - Zimą nie jest łatwe przemieszczanie się po tych terenach. Miałam kilka takich sytuacji, że mąż czy teść musieli mnie ratować z zaspy - powiedziała.
Przyjaźń z eks jest możliwa. Psycholog Piotr Mosak wyjaśnił jak zbudować taką relację, aby nie miała negatywnego wpływu na nowy związek. Podkreślił, że ważny jest czas, emocje, które nam towarzyszą oraz okoliczności, w których dwoje ludzi się rozstało.
Technika decoupage wymaga wykorzystania dobrej jakości materiałów, dzięki którym możliwe będzie osiągnięcie ciekawego efektu na drewnie, szkle czy innej powierzchni. Zamiast kłopotliwych w użyciu serwetek można sięgnąć po papier ryżowy do decoupage. Jest on nieco grubszy, choć półprzezroczysty. To świetne rozwiązanie szczególnie dla początkujących hobbystów.
Kasztany mają wiele zdrowotnych właściwości. Pozytywnie wpływają na ściany naczyń krwionośnych, pomagają w walce z żylakami i hemoroidami, a także działają przeciwobrzękowo. Jest wiele powodów, dla których warto stosować nie tylko maści z tym orzechem, ale także nalewkę. Poznaj nasz domowy przepis.
Kiedy jedzenie przed snem lub w nocy staje się problemem i zmienia się w syndrom kompulsywnego podjadania?
"To ucieczka od rytuału biurokratycznego"/
Dziennikarka na co dzień pomaga Polakom uporać się z remontami i wystrojem wnętrz własnych mieszkań i domów.
Miesiączka jest czymś, co dotyczy każdej kobiety. Tuż obok pytań o pierwszą miesiączkę jest szereg innych, które mogą zadawać nie tylko nastolatki, ale również dojrzałe kobiety. Co to jest miesiączka i z czego wynika jej pojawienie się? Czy możliwe jest to, by miesiączka była w ciąży?
Współczesne telefony wyposażone są w dziesiątki różnych aplikacji i często przez cały czas działają w trybie online. Z tych powodów należy ładować je niemal codziennie. Dowiedz się, jak szybko naładować telefon.
W ferworze codziennych obowiązków zdarza się nie zwrócić uwagi na poprawność językową. Często popełniamy błędy nie mając nawet świadomości, że mówimy nieodpowiednio. Co najczęściej wymyka się z naszych ust? Jak niwelować niedociągnięcia językowe?
"Te pierwsze kilka sekund było naprawdę wstrząsające".
sztuka plakatu
Ładne zdjęcia krajobrazów zdarzają się dwa razy dziennie: o zmierzchu i o świcie. Jeśli mamy plan sfotografowania konkretnego miejsca: krajobrazu górskiego, klifu nad morzem czy lasu, powinniśmy wstać naprawdę wcześnie. Na najwspanialsze światło do fotografii krajobrazu można liczyć, zanim na niebie pojawi się słońce. By mądrze zaplanować wyjście na plener, warto sprawdzić w kalendarzu czy na aplikacji, o której w danym dniu wschodzi słońce. Poświęcenie jest tego warte! Po wschodzie słońca jakość światła bardzo szybko spada.
"Receptura" to nowy serial na antenie TVN. Można go oglądać w każdą niedzielę o 21:30. O tym, jak wyglądała praca na planie, opowiadali w Dzień Dobry TVN grający w nim aktorzy: Jędrzej Hycnar i Mateusz Janicki.
Anna Gawlik jest właścicielką ogrodu w Starej Złotorii. Kobieta zajmuje się uprawą lawendy. W jaki sposób? Czy można wykorzystać tę roślinę także w kuchni? Odpowiedzi na te pytania szukał nasz reporter Mikołaj Rey.
Jarek Brodecki to młody naukowiec, który odbył wyprawę na Spitsbergen. Jej celem było uzyskanie enzymów rozkładających tworzywa sztuczne w niskich temperaturach. Do czego mogą one posłużyć? O swoim niezwykłym projekcie przyrodnik opowiadał w Dzień Dobry TVN.
Meteory w Grecji to góry, a raczej skalne ostańce, na których wznosi się jeden z największych kompleksów klasztornych prawosławia. Sześć spośród 24 wiszących klasztorów nadal działa i jest udostępnionych dla zwiedzających. Monastyry w Meteorach wybudowano ok. XIV wieku, jednak ludzie zamieszkiwali te tereny już dużo wcześniej.
Koleiny, które powstają na drodze, nie są zjawiskiem nowym. Już przed wiekami na ubitym trakcie z czasem pojawiały się charakterystyczne wyżłobienia. Stanowiły one pewne utrudnienie w podróżowaniu, ale dopiero w erze samochodów stały się realnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa osób podróżujących tymi pojazdami.
O emocjach, które czuli tamtego dnia opowiedzieli nam Agnieszka Łyczakowska-Janik i Wojciech Janik oraz Anita Szydłowska i Adrian Szymaniak.
"Nie zgadzamy się na ograniczenia, chcemy być na równi ze słyszącymi"
Witarianizm to dieta uważana przez wielu za jedną z najtrudniejszych do przestrzegania. Przepisy witariańskie jednak nie są tak trudne do wykonania, a dzięki odpowiednim umiejętnościom kulinarnym możemy stworzyć prawdziwe witariańskie cuda. Sprawdź nasze witariańskie przepisy!
Właśnie trwa Europejski Tydzień Mobilności, który zakończy się 22 września. Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak mogą stać się bardziej mobilne, troszcząc się przy tym o środowisko. ZTM Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przygotował kampanię "Zmień ego na eko", którą pragnie zachęcić wszystkich, lecz w szczególności kobiety, do korzystania z komunikacji miejskiej i rezygnowania z samochodu.
Tomasz Łomnicki problemy z otyłością miał od dzieciństwa. W najgorszych momentach waga pokazywała aż 212 kilogramów. Kiedy schudł ponad 100 kilo, zmienił całe swoje życie i jako Fit Dzik zaczął pomagać innym. Efekty są oszałamiające.
Puchar Gordona Bennetta to najstarsze i najbardziej prestiżowe zawody lotnicze na świecie organizowane dla pilotów balonów. Polskę w tym roku reprezentował duet Krzysztof Zapart oraz Adam Ginalski. Jak wspominają udział w zawodach?
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto to jedno z największych tego typu wydarzeń z udziałem publiczności. W ocenie znawców kina zdobycie na nim wyróżnienia może być przepustką do Oscara. Jak wygląda selekcja filmów? Czy na tegorocznej edycji imprezy można było obejrzeć także polskie produkcje?
Poligynia, wbrew powszechnym europejskim przekonaniom, nie jest czymś nienaturalnym. Dla wielu społeczeństw jest równie ważnym typem małżeństwa (wskazuje na to etymologia słowa), jak dla Europejczyków monogamia.
Setne urodziny Stanisława Lema i rok nazwany jego imieniem, to doskonały pretekst do pochylenia się nad jego wizją świata. Prof. Aleksandra Przegalińska, filozofka oraz dr Marcin Kawecki, ekspert ds. nowych technologii zastanawiają się, jak bardzo pisarz przewidział podbój kosmosu przez człowieka. A to wszystko w świetle lotu na orbitę bez udziału profesjonalnych astronautów.
Rów Mariański to najgłębsze miejsce na całym świecie. Jego głębokość wynosi 10994 m. Dla porównania, wysokość Mount Everest wynosi 8848 m – dach świata zniknąłby zatem w najgłębszym miejscu pod wodą. Rów Mariański zlokalizowany jest w zachodniej części Oceanu Spokojnego, 200 km od archipelagu Marianów i to właśnie od niego przyjął on swoją nazwę. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?
Każdego dnia jesteśmy zasypywani przez tysiące informacji. Jak znaleźć te prawdziwe? W tym może nam pomóc książka "Jak ogarnąć świat i odróżnić fakty od wyobrażeń?". O szczegółach jej autor Tim Harford opowiadał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.