Jak szybko składać ubrania? Oto najlepsze sposoby

Sprytne składanie ubrań
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wraz z nadejściem wiosny wiele osób robi porządki w szafach. Chowają ciepłe ubrania na dnie, by wyciągnąć na wierzch letnie zestawy. A jak szybko poukładać je na półkach? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła architekt porządku, Agnieszka Witkowska.

Szybkie składanie t-shirtów

Przemyślany system przechowywania ułatwia odpowiednią segregację odzieży. Kiedy rano się spieszymy do pracy, bądź wieczorem na ważne spotkanie, chcemy szybko osiągnąć zdumiewający efekt. Przeszkodzą nam w tym pogniecione ubrania, dlatego też warto składać je przed włożeniem do szafy. Okazuje się, że można to zrobić w prosty sposób i nawet angażując do tego dzieci.

Jednym ze sposobów jest wycięcie z kartonu specjalnej konstrukcji, która umożliwia równe składanie mniejszych koszulek. Do większych t-shirtów z kolei można wykorzystać książkę z twardą okładką. Wystarczy położyć ją na rozłożonym modelu przy kołnierzu, a potem złożyć go wzdłuż linii.

Porządek w szafie

W naszym programie specjalistka doradziła też, by swetrów nie wieszać na wieszakach, a je rolować. Bluzy z kapturem z kolei poleciła składać podobnie, jak t-shirty. Podkreśliła jednak, że warto zadbać, by kaptur był rozłożony na płasko. Pokazała również, jak składać skarpetki, by było widać wzorek i podpowiedziała, jak składać zimowe kurtki.

- Najważniejsze jest to, żeby ubrania składać w mniej więcej tych samych rozmiarach. Wtedy kiedy układamy je na tzw. stertki, to one się nam nie przewracają i są stabilne - mówiła Agnieszka Witkowska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości