porządki w szafie

  Bałagan i rozgardiasz skutecznie potrafią zepsuć dobry humor wszystkim członkom rodziny. Co zrobić, aby takich sytuacji było jak najmniej i jak zapanować nad chaosem w dziecięcej szafie? O radę zapytaliśmy architekt porządku Agnieszkę Witkowską.

  Chyba każdy ma w swoim domu takie miejsce, gdzie trzyma rzeczy, mając nadzieję, że jeszcze się kiedyś przydadzą. Gadżety potrafią przeleżeć długie miesiące, a nawet lata, bo nigdy ich nie użyliśmy. Co z nimi zrobić?

  Zmiana miejsca zamieszkania, a co za tym idzie – pakowanie, to idealny moment na przejrzenie i przewietrzenie garderoby. Często zdarza się, że ubrania, mimo, że są w bardzo dobrym stanie, nie będą już noszone: zmieniamy styl, rozmiar, upodobania. Warto jednak dać im drugą szansę w innym domu i do tego właśnie zachęca Anna Dec w programie "Skarby z szafy".

  Wiele osób w kontekście swojej garderoby zmaga się z dwoma problemami: nie dosyć, że nie mają co na siebie włożyć, to jeszcze ubrania im się w szafie nie mieszczą. Czy można zrobić coś, żeby je rozwiązać? Tak! W programie „Skarby z szafy” bohaterowie kolejnych odcinków z pomocą Anny Dec pokażą, że to nie tylko proste, ale może też pomóc spełnić marzenia i żyć w duchu less waste. Jak to możliwe?

  Wraz z nadejściem wiosny wiele osób robi porządki w szafach. Chowają ciepłe ubrania na dnie, by wyciągnąć na wierzch letnie zestawy. A jak szybko poukładać je na półkach? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła architekt porządku, Agnieszka Witkowska.

  Lato coraz bliżej, a to oznacza, że powoli możemy wymieniać naszą garderobę. Na kilka miesięcy zegnamy się z puchowymi kurtkami, czapkami i szalikami. Jak przechowywać zimowe rzeczy, aby po pierwsze, nie zajmowały dużo miejsca, a po drugie - nie nabrały brzydkiego zapachu? Różne rozwiązania na wiosenne porządki przedstawiła nam blogerka Agnieszka Witkowska.

  Ciuchy, których nie ubieramy od lat, zniszczone buty, niemodne torebki - to rzeczy, które zalegają w szafach i sprawiają, że mebel rozchodzi się we szwach. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy, zajmującą się declutteringiem, Marię Ernst, aby powiedziała, jakimi zasadami się kierować przy porządkowaniu szaf. Dowiedzieliśmy się również, jakie są zalety worków próżniowych.