Opróżnianie schowków i szuflad. Jak utrzymać w nich porządek?

Autor:
Justyna
Piąsta
Szuflada odwleczonych decyzji
Szuflada odwleczonych decyzjiDzień Dobry TVN
wideo 2/21

Chyba każdy ma w swoim domu takie miejsce - szufladę, półkę lub pudełko, gdzie trzyma rzeczy, mając nadzieję, że jeszcze się kiedyś przydadzą. Gadżety potrafią przeleżeć długie miesiące, a nawet lata, bo nigdy ich nie używamy. Co z nimi zrobić? Jak je posegregować? Swoimi patentami podzieliła się Agnieszka Witkowska, architektka porządku.

Jak utrzymać porządek?

Prowadzący Dzień Dobry TVN opróżnili swoje skrytki z tzw. "szpargałami" i przynieśli zadziwiające gadżety do studia. Agnieszka Witkowska, architektka porządku, wzięła pod lupę ich znaleziska. Zarówno Paulina jak i Damian już dawno zapomnieli, po co trzymają te przeróżne rzeczy.

- Buty od lalki, które zdjęłam 5 lat temu. Moja córka lalkę zgubiła, a buciki zostawiłam. Do tego jeszcze była korona. Są breloczki, puszka z miętowymi drażetkami, które kiedyś ktoś mi przywiózł z Nowego Jorku. Jest karta narciarska, kłódka, pendrive, na którym absolutnie nie wiem, co jest. Stare słuchawki, okulary bez szkieł, które zostawiłam, bo myślałam, że kiedyś pójdę na imprezę przebieraną i na pewno je wykorzystam - powiedziała Paulina Krupińska-Karpiel.

Agnieszka Witkowska podzieliła "skarby" Pauliny na cztery kategorie. - Są rzeczy, tzw. 3P - przydatne, piękne, pamiątkowe, ale też i takie, które są niepotrzebne, zbędne, część z nich to śmieci. Nie ze wszystkimi rzeczami musimy się rozstać. Trzeba robić przegląd takich rzeczy regularnie, żeby podzielić je na kategorie i żeby nie zalegały, nie robić magazynu - wyjaśniła architektka porządku.

Co znalazło się w szpargałach Damiana? - Są stare klucze, nie mam bladego pojęcia, do czego one służą. Mam mnóstwo różnego rodzaju piersiówek, których nie używam, ale je dostałem i trudno oddać. Mam pełno kart członkostwa, są też rękawice bokserskie, które kupiłem 12 lat temu i są już za małe. Jest też harmonijka - przyznał Damian Michałowski.

Opróżnianie schowków - jak się za to zabrać?

Agnieszka Witkowska ma kilka sprawdzonych patentów na porządkowanie składzików.

- Trzeba kategoryzować rzeczy. Wybierać te, które są pamiątkami, mają jakąś wartość sentymentalną. Jednak jeśli znajdują się w miejscach, do których rzadko kiedy zaglądacie albo w ogóle nie wiecie, że je macie, to wtedy to wspomnienie ulatuje. Jeśli coś ma dla nas wartość, to zadbajmy o to, żeby nie leżało w tej stercie rzeczy. Złota rada to jest to, żeby dla tych rzeczy, które najczęściej nam się przydają, znajdować w domu odpowiednie miejsce. Jeśli wszystko jest razem, to robi się graciarnia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości