pamiątki

    pamiątki

    Marek Kotlarski od lat dzieli życie między dwie nierozerwalnie związane ze sobą pasje: sztukę i podróże. Zamiłowanie do tej pierwszej daje mu impuls do odwiedzania wyjątkowych miejsc, a chęć zachowania w pamięci wielu wrażeń, skłania go do tego, by kolekcjonować pamiątki z podróży. Gość Dzień Dobry TVN podpowiada, jak wyszukiwać niezwykłe przedmioty, które będą przywoływać wspomnienia i jak dzielić się wrażeniami z podróży.

    Po ponad 70 latach pamiątki po więźniach obozów koncentracyjnych wracają do ich potomków. Wśród nich znaleźli się Maciej i Roman Siodowie, prawnukowie Zygmunta Boboli. Wszystko dzięki działalności Małgorzaty Przybyły, która zajmuje się poszukiwaniem rodzin byłych więźniów. Teraz szuka rodzin trzech osób: Władysławy Kaczmarek, Grzegorza Biela i Tadeusza Tomaszewskeigo. Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.

    Pola, Joanna i Paweł są, jak sami przyznają, typami zbieraczy. Dlatego też z każdych wakacji wracają do domu z niezliczoną ilością pamiątek. Jak, w prosty sposób, zapanować nad stale powiększającą się kolekcją? Z pomocą przyszła im Ela Lepianka. Zobaczcie jak stworzyć piękne, wakacyjne dekoracje.

    Na co zwracać uwagę jadąc do obcego kraju? Czy informacje o kulturze i ekonomii miejsca, do którego jedziemy są istotne tylko w przypadku, kiedy opuszczamy Stary Ląd? A może w Europie może być tak samo niebezpiecznie jak w Azji czy Afryce? O przydatne wskazówki dotyczące przygotowania do wakacji spytaliśmy w Dzień Dobry Wakacje podróżniczkę Katarzynę Maniszewską, która właśnie wróciła z Filipin, gdzie uczyła się boksu. Co spotkało ją w podróży?