Wielkie sprzątanie lodówki. Jak pozbyć się intensywnych zapachów?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Święta tuż tuż… bez czystej lodówki ani rusz!
Święta tuż tuż… bez czystej lodówki ani rusz!
Jak gwiazdy spędzają Wielkanoc? (napisy)
Jak gwiazdy spędzają Wielkanoc? (napisy)
W świecie kur wielkanocnych (napisy)
W świecie kur wielkanocnych (napisy)
Dekorujemy koszyczek wielkanocny
Dekorujemy koszyczek wielkanocny
Pyszne pasty jajeczne na Wielkanoc
Pyszne pasty jajeczne na Wielkanoc
 Upiększamy dom na święta - napisy
Upiększamy dom na święta - napisy
Upiększamy dom na święta
Upiększamy dom na święta
Wielkanocne przysmaki
Wielkanocne przysmaki
Palmy wielkanocne sięgają nieba
Palmy wielkanocne sięgają nieba
Wyjątkowy zając wielkanocny
Wyjątkowy zając wielkanocny
Dobre choć wielkopostne
Dobre choć wielkopostne
Kiełki i mikrolistki - zdrowie z parapetu
Kiełki i mikrolistki - zdrowie z parapetu
Staropolskie sekrety wielkopostnych olejów
Staropolskie sekrety wielkopostnych olejów
Przepisy na dania z kiełbasą
Przepisy na dania z kiełbasą
Nadchodzi czas świątecznych porządków. W natłoku obowiązków warto pamiętać o higienie lodówki, która odgrywa istotną rolę w wielkanocnym biesiadowaniu. Jak ją wyczyścić? W jaki sposób poradzić sobie z intensywnymi zapachami? Jakie gadżety ułatwią nam organizację przestrzeni w lodówce? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN architekt porządku Agnieszka Witkowska.

Jak dbać o lodówkę?

Wiele polskich domów czeka w najbliższych dniach świąteczne sprzątanie. Mycie okien, podłóg czy odkurzanie to tylko kilka czynności, z którymi mierzyć się będą wszyscy domownicy. W przygotowaniach do świątecznego biesiadowania bardzo ważną kwestią jest też higiena lodówki - to właśnie w niej przechowywane będą wszelkiego rodzaju dania wielkanocne.

W studiu Dzień Dobry TVN architekt porządku Agnieszka Witkowska wyjaśniła, w jaki sposób zadbać o lodówkę, by wyglądała tak, jak pierwszego dnia po zakupie. Ekspertka podkreśliła, że najważniejsze jest regularne sprzątanie. - Dbamy o nią na bieżąco. Przed większymi zakupami robimy w niej porządki, wyrzucamy rzeczy, które nie nadają się do jedzenia i ją czyścimy - tłumaczyła. - Im częściej ją przecieramy, tym po prostu będzie czystsza - dodała.

Usuwanie intensywnych zapachów z lodówki

Jak pozbyć się trudnych do usunięcia zapachów z naszej lodówki? Tu świetnie sprawdzi się domowy sposób, wykorzystujący ziarna kawy. - Wstawiamy je do środka i dzięki temu zapachy nie będą się tak utrzymywać - wyjaśniła ekspertka. Agnieszka Witkowska poleca również trzymać jedzenie w szczelnych pojemnikach. Dzięki temu produkty będą też dłużej świeże.

Mycie lodówki można również przyspieszyć za pomocą zmywarki. To właśnie w niej możemy umyć wszystkie elementy, które swobodnie da się zdemontować np. mniejsze półki - takie rozwiązanie pomoże nam zaoszczędzić dużo czasu.

Jak przechowywać jedzenie i picie, aby nie zagracać przestrzeni? Na górze trzymamy nabiał, ponieważ w większości lodówek jest tam najniższa temperatura, a warzywa i mięso na samym dole. Do pozostałych produktów przydadzą się organizery na żywność. - Jeżeli coś nam się wyleje, to tylko tu i nie myjesz całej półki - dodała architekt porządku. W tym przypadku świetnie sprawdzą się m.in. pojemniki modułowe.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości