Polski operator z szansą na Oscara. Kto według niego dostanie statuetkę? "Ona na pewno wygra"

Kaminski_rep_2
Źródło: Dzień Dobry TVN
Janusz Kamiński z szansą na Oscara
Janusz Kamiński z szansą na Oscara
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth Paltrow
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2?
Filmy na najgorętszych plażach świata
Filmy na najgorętszych plażach świata
Najlepsze filmy o UFO
Najlepsze filmy o UFO
Sukces nie zna wieku
Sukces nie zna wieku
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Australijczycy podbijają Hollywood
Australijczycy podbijają Hollywood
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Janusz Kamiński jest jednym z najpopularniejszych operatorów w Hollywood. Do tej pory zdobył już 2 Oscary, a w tegorocznym plebiscycie ma szansę na kolejną statuetkę. Czy uda mu się wygrać? W Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich przeczuciach, co do tegorocznych zwycięzców.

Polski operator z szansą na Oscara

Janusz Kamiński to legendarny, polski operator, który został nominowany do tegorocznych Oscarów za zdjęcia do "West Side Story" Stevena Spielberga. To ekranizacja słynnego brodwayowskiego musicalu o miłości nastolatków w tle nowojorskiej wojny gangów. Kamiński powalczy już o kolejną nagrodę w swojej karierze - do tej pory udało mu się zdobyć 2 statuetki Akademii Filmowej.

- Będzie Oscar, ale ja nie dostanę. Szczerze mówiąc, nawet nie chcę dostać, jak masz trzy, to już nie mogą cię zatrudnić, bo jesteś za dużym artystą - żartuje Janusz Kamiński. - Fajnie tę nominację dostać, 30 lat już pracuje w amerykańskim kinie i jestem częścią tego Hollywood. Trzeba mieć troszkę doświadczenia, by robić dobre filmy - dodaje. Artysta ma na swoim koncie również parę filmów, jednak nie zamierza rozwijać się w roli reżysera.

Janusz Kamiński - kariera w Hollywood

Janusz Kamiński pracuje od 30 lat ze Stevenem Spielbergiem we wszystkich jego produkcjach. Wraz z rodziną w wieku 21 lat wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Jak wyglądały jego początki w innym kraju? - Jak wyjechałem, to miałem takie same prawa jak amerykański obywatel, nie mogłem tylko głosować. W 1986 przyjechałem do Los Angeles i miałem kwalifikacje, by pracować jako elektryk, czy ktoś od świateł - tłumaczy.

W rozmowie z Anną Tatarską, operator zdradził także, dlaczego Spielberg zdecydował się na wyreżyserowanie musicalu. - Chciał zawsze zrobić muzykę i miał pewność, że temat jest uniwersalny i ważny w czasach, w których my żyjemy. Zrobiliśmy doskonały film - opowiada. W "West Side Story" jedną z drugoplanowych ról gra Ariana DeBose. Aktorka także otrzymała nominację do Oscara. Według Janusza Kamińskiego kobieta ma ogromne szansę na pokonanie konkurencji. - Ona na pewno wygra - zaznacza.

Artysta spotkał się również z przedstawicielami filmu "Sukienka" Tadeusza Łysiaka - produkcji, która jest nominowana w kategorii filmu krótkometrażowego. - Wczoraj był lunch wszystkich, którzy dostali nominację do Oscara. Oni byli oczarowani tym wszystkim. Ta kobieta jest taka fajna, ten chłopak też (...) to jest naprawdę ciekawy film - podkreśla Janusz Kamiński. Kto zdobędzie statuetkę? Przekonamy się o tym w nocy z 27 na 28 marca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Szymon Brózda/Anna Tatarska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy