Oscary 2022. Jak wygląda kreacja Anny Dzieduszyckiej? "Spędziła w mojej pracowni kilka dni"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Przed nami 94. ceremonia wręczenia Oscarów
Przed nami 94. ceremonia wręczenia Oscarów
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth Paltrow
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2?
Filmy na najgorętszych plażach świata
Filmy na najgorętszych plażach świata
Najlepsze filmy o UFO
Najlepsze filmy o UFO
Sukces nie zna wieku
Sukces nie zna wieku
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Australijczycy podbijają Hollywood
Australijczycy podbijają Hollywood
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Przed nami 94. gala wręczenia Oscarów. Polska ma szansę na dwie statuetki. Wielkie nadzieje pokłada się w "Sukience" Tadeusza Łysiaka, która powalczy o nagrodę w kategorii najlepszego filmu krótkometrażowego. Jakie są realne szansę na wygraną? Jak wygląda kreacja odtwórczyni głównej roli, Anny Dzieduszyckiej? O tym opowiedzieli aktor Rafał Zawierucha oraz projektant Tomasz Ossoliński.

Gala Oscarów 2022 - polskie akcenty

Już w nocy z 27 na 28 marca czeka nas jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych - 94. gala wręczenia Oscarów, czyli nagród Akademii Filmowej. Odbędzie się ona w Dolby Theatre (Los Angeles). Wydarzenie ma oczywiście polskie akcenty - reprezentanci naszego kraju powalczą o dwie statuetki.

Janusz Kamiński otrzymał nominację za zdjęcia do "West Side Story", a Tadeusz Łysiak za film krótkometrażowy "Sukienka". Jakie są ich szanse na wygraną? Według aktora Rafała Zawieruchy wszystko zależy od dobrej promocji filmu.

- Dzisiaj promocja odbywa się na wszystkich kanałach. Mamy ogromne platformy do dyspozycji, ale najważniejsze jest być ambasadorem filmu. Ludzie, który głosują na filmy - teraz system polega na tym, że oni muszą obejrzeć ten film, żeby na niego zagłosować. Na to trzeba wydać pieniądze (...) bez tego nie da się wypromować filmu - tłumaczy. - Myślę, że "Sukienka" ma ogromną szansę i wiele osób zobaczyło ten film, dzięki zarówno Tadeuszowi Łysiakowi, jak i Instytutowi Sztuki Filmowej - podkreśla.

"Sukienka" - realne szanse na wygraną?

Gala Oscarów to również wyjątkowe i piękne kreacje gwiazd. Wiele osób zastanawia się, na jakie ubranie zdecydowała się Anna Dzieduszycka, czyli odtwórczyni głównej roli w "Sukience". O jej stylizacje zadbał naczelny krawiec gwiazd Tomasz Ossoliński. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak współpracowało mu się z aktorką. - Ja się bardzo cieszę, że mogłem Anię spotkać zawodowo, mogłem ją ubrać - nie tylko w jedną, ale w kilka rzeczy. Jest niesamowitą osobą i cieszę się, że mogłem ją ubrać - tłumaczy projektant.

Tomasz Ossoliński podkreślił, że przygotowanie kreacji przebiegło bardzo sprawnie, co nie zawsze zdarza się przy tworzeniu strojów oscarowych. - To wszystko jest jakimś totalnym szaleństwem, ponieważ osoby, które dowiadują się o tym, że są nominowane, mają bardzo mało czasu na wszystko i próba złapania ich na przymiarki jest rzeczą bardzo trudną. W tym przypadku było nam bardzo po drodze. Ania spędziła w mojej pracowni kilka dni, mogliśmy spokojnie pracować, przygotowując jej ubrania na ten wyjazd. Wielka radość, że mogłem ją ubierać - opowiada.

Jak się okazało, to właśnie krawiec postanowił skontaktować się z aktorką. - Zobaczyłem film sukienka, ponieważ Dorota Pomykała, o której mało osób wspomina, a też zagrała w tym filmie świetną rolę (...) udostępniła link z filmem i któregoś dnia zobaczyłem go na telefonie. Mówię "Boże to jest genialne, Dorota czy mogłabyś mi pomóc skomentować z Anią, bo chciałbym jej uszyć po prostu sukienkę?". Nie było mowy jeszcze o Oscarach (...) to troszeczkę dzieło przypadku - podsumowuje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości