Jesień z TVN

"Mask Singer" - najbardziej tajemniczy program wiosennej ramówki TVN. "W torcie zakochałem się od razu"

Jesień z TVN

Autor:
Patrycja
Sibilska
Kto dziś znowu zostanie zdemaskowany?
Kto dziś znowu zostanie zdemaskowany? Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Kulisy produkcji „Mask Singer” są najbardziej strzeżoną tajemnicą. Personalia uczestników od początku są ściśle tajne. Wszystkie środki ostrożności mają jeden cel - zagwarantować widzom wspaniałą zabawę. W Dzień Dobry TVN o swojej roli detektywa w muzycznym show opowiedziała Joanna Trzepiecińska, a Mateusz Banasiuk zdradził jak wyglądają procedury ukrywania tożsamości uczestników.

Mask Singer - najbardziej tajemniczy program TVN

W programie Mask Singer bierze udział dwanaście gwiazd. Każda z nich otrzymuje imponujący kostium, wykonany z największą dbałością o detal. Przebrania mają za zadanie ukryć prawdziwą tożsamość gwiazd. Program prowadzi Michał Meyer, który zapowiada muzyczne występy zamaskowanych postaci. Oglądają je widzowie, publiczność w studio i czterech „detektywów”. W tej roli występują: Julia Kamińska, Joanna Trzepiecińska, Kuba Wojewódzki oraz Kacper Ruciński. Detektywi prowadzą śledztwo, zadają uczestnikom pytania, typują, kto ich zdaniem kryje się pod maską. Starają się też rozszyfrować tropy, pojawiające się w filmach, przed występami gwiazd. Wskazówki dotyczące zamaskowanych postaci na pewno pomogą tym, którzy dobrze znają życiorysy osób z pierwszych stron gazet, przebieg ich karier czy śledzą show-biznesowe nowinki.

- Mnie bez przerwy pytają, czy ja wiem kto tam jest i czy to jest prawda, że ja nie wiem. No nie wiem, nie wiem, nikt z nas nie wie kto tam jest i naprawdę musimy mocno główkować, bo ten film, który macie państwo wyświetlany wcześniej, nam jest pokazywany w tym samym momencie. Także my po prostu łapiemy te informacje, szybko notujemy w głowie, bądź tak jak ja staram się to wszystko zapisać i potem łączę te fakty, ale jestem w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ bardzo wiele osób, które tam są ukryte, nie są w ogóle z mojego kręgu znajomych - mówi Joanna Trzepiecińska. - Ja tak staram się wywnioskować, kto to może być na podstawie kostiumu, na podstawie piosenki, którą ta osoba wybrała - dodaje aktorka.

Mask Singer - jak ukrywana jest tożsamość uczestników?

W każdym odcinku publiczność i „detektywi” głosują na najlepszy występ. Uczestnik z najmniejszą liczbą głosów ujawnia swoją tożsamość, zdejmując maskę. Na ten ekscytujący moment czekają widzowie. Przy wtórze okrzyków „zdejmij maskę!”, gwiazda odsłania swoją twarz. Zwycięzcą programu zostaje uczestnik, którego personalia najdłużej pozostaną tajemnicą. Nagrodą jest statuetka Złotej Maski! Mateusz Banasiuk był pierwszym uczestnikiem programu, który odpadł i zdjął maskę tortu pod którym się ukrywał.

- Miałem kilka fajnych perełeczek, no niestety nie było mi dane ich zaśpiewać i tego troszeczkę żałuję - z żalem stwierdza Mateusz Banasiuk.

Kostiumy w programie, to istny majstersztyk pod względem fantazji, jak i zadania jakie spełniają - czyli ukrycia tożsamości uczestników.

- Miałem wpływ na wybór. Miałem rzeczywiście kilka propozycji przedstawionych, ale w torcie zakochałem się od razu. (...)Każdy uczestnik od początku do końca ma ten sam kostium - wyjaśnia aktor.

Jednak nie tylko kostiumy służą utrzymaniu w tajemnicy. Twórcy show zadbali o wszystko: stosowane są techniki elektronicznej zmiany głosu podczas rozmów za kulisami, uczestnicy noszą przyłbice, kominiarki, rękawice i peleryny z napisami " nie mów do mnie", mają specjalne szkolenia z tego jak mają się poruszać , jak sprawdzać, czy nie są śledzeni, na co zwracać uwagę, kiedy odbiera ich kierowca, który wioząc ich do studia, jest oddzielony specjalna szybą, żeby nie wiedział kogo wiezie. Sami stosują różne aktorskie triki, aby zmylić detektywów.

- Na tym polega aktorstwo. Raz się jest w stroju tortu, a raz w stroju porucznika Tadeusza Mroza - śmieje się Mateusz.

Mask Singer na antenie TVN w każdą sobotę o 20:00, zapraszamy serdecznie do oglądania wszystkich widzów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Pozostałe wiadomości