Ludzie, którzy w "Mask singer" ukrywają tożsamość gwiazd. "Wywodzą się z różnych służb specjalnych"

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Monika Nasternak
Jak dba się o dochowanie tajemnicy na planie “Mask Singer”

"Mask singer" to najbardziej tajemnicza produkcja TVN-u. Choć wiadomo, że w tym show biorą udział znane polskie gwiazdy, nikt nie zna ich tożsamości. Jak to możliwe? W Dzień Dobry TVN próbowała to odkryć Kinga Burzyńska.

Tożsamość gwiazd "Mask singer"

W "Mask singer" co tydzień w sobotę na antenie TVN w przeróżnych utworach prezentują się gwiazdy. Nikt jednak nie zna ich tożsamości, ponieważ ukrywają się pod niezwykłymi kostiumami. Jak na razie wiadomo tylko, że pod postacią Tortu chował się Mateusz Banasiuk, natomiast Ośmiornicą był Stefano Terrazzino. Jak to możliwe, że informacje o bohaterach nie są rozpowszechniane? Otóż np. kierowcy nie wiedzą, kogo wiozą. Umawiają się z uczestnikami w neutralnych miejscach i ich nie widzą. Pilnowani są także pracownicy na planie, a reżyser nie kontaktuje się osobiście z występującymi osobami.

- Ludzie, którzy tutaj pracują, czyli operatorzy kamer, dźwiękowcy, cała współpraca TVN-u to są ludzie, którzy z tymi bohaterami spotykają się na co dzień i tu jest trudno, żeby to wszystko schować - mówił w Dzień Dobry TVN odpowiadający za ochronę Arkadiusz Kups.

Ochrona uczestników "Mask singer"

Podczas realizacji programu "Mask singer" wszystko jest zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach w taki sposób, by dochować ścisłej tajemnicy. Podobno wyłącznie 6 osób z całej produkcji zna tożsamość uczestników. Nawet jeżeli ktoś na planie zobaczy bohaterów w czarnych pelerynach oraz maskach na twarzy, i tak się nie domyśli personaliów, ponieważ gwiazdy specjalnie się przebierają i ukrywają swoje znaki charakterystyczne. A ile osób musi przy tym pracować?

- W pierwszym etapie - etapie opracowywania - czyli mówiąc krótko punktu łączności osobowej, gubienia ogona (...) to było 8 osób. Teraz zapewnia to zespół 4-osobowy. To są ludzie, których znam od 30 lat, którzy ze mną pracują, którzy wywodzą się z różnych służb specjalnych. (...) Uczestnicy zmieniają buty, zmieniają ciuchy, chodzą w rękawiczkach, bo mają tatuaże czy specyficzną biżuterię... To wszystko są znaki, które można tożsamościowo zebrać w całość - dodał Arkadiusz Kups w naszym programie.

Kostiumy "Mask Singer" 1. odcinek Źródło: Mirosław Sosnowski/TVN
Kostiumy "Mask Singer" 2. odcinek Źródło: Mirosław Sosnowski/TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości