Amatorzy jazdy na rowerze, hulajnodze czy deskorolce - zanim wyruszą na przejażdżkę - powinni założyć na głowę kask. To właśnie on chroni głowę w razie upadku czy poważniejszego wypadku.
Promienie UV niezaprzeczalnie mają negatywny wpływ na zdrowie i kondycję naszej skóry. Nie każdy jednak wie, że na szkodliwe działanie słońca są narażone także nasze włosy.
Szczególnie wiosną i latem staramy się chronić przed kleszczami, ale trzeba robić to bezpiecznie. Szczególnie jeśli różne preparaty aplikujemy na skórę dzieci. Na co należy uważać i jakich substancji się wystrzegać?
Kleszcz to mały, pasożytniczy pajęczak. Żywi się krwią i atakuje zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Przenosi wiele groźnych chorób, które mogą zakończyć się nawet śmiercią. Jak w takim razie bronić się przed kleszczami? Co je przyciąga? Czy opryski są dobrym pomysłem? Jak go bezpiecznie usunąć? Odpowiadamy na te i inne pytania.
"Mask singer" to najbardziej tajemnicza produkcja TVN-u. Choć wiadomo, że w tym show biorą udział znane polskie gwiazdy, nikt nie zna ich tożsamości. Jak to możliwe? W Dzień Dobry TVN próbowała to odkryć Kinga Burzyńska.
Konwojent to osoba, która odpowiada za przewożenie mienia. Zwykle konwojenci biorą udział w przewozie pieniędzy lub innych dóbr z jednego miejsca do drugiego. W skład każdego zespołu wchodzi kierowca konwojent, ochroniarz konwojent, a także dowódca. Osoby, które chcą zostać konwojentami, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że praca ta jest wymagająca fizycznie i wyczerpująca psychicznie.
Internet to niezastąpione narzędzie komunikacji i cenne źródło wiedzy, ale także pełna zagrożeń przestrzeń, która może negatywnie wpływać na rozwój dzieci. Młodzi ludzie, którzy stawiają pierwsze kroki w cyfrowym świecie, potrzebują wsparcia dorosłych. Jak odpowiedzialnie kontrolować aktywność najmłodszych w sieci, a tym samym chronić ich przed wpływem szkodliwych treści?
Przebiśnieg to kwiat, który dzieci poznają najwcześniej, zwyczajowo wychodząc na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak kończącej się zimy. Zwiastunami wiosny są także m.in. krokusy czy żonkile, ale to właśnie białe kwiaty pojawiają się najwcześniej. Przebiśniegi przez wiele lat były pod całkowitą ochroną i choć teraz ich ochrona jest częściowa, warto zainteresować się samodzielną uprawą przebiśniegów, jeśli chcemy każdego roku cieszyć się tymi kwiatami.
Wybierając się na plażę zabieramy to, co umili nam czas opalania. Do podstawowego ekwipunku plażowicza należą koc, ręcznik i kosmetyki do opalania, a nad Bałtykiem także parawan. Okazuje się, że wypoczynek nad wodą, zwłaszcza gdy jesteśmy z dziećmi, może ułatwić nietypowy gadżet. Zobacz, do czego przyda się prześcieradło z gumką.
Lato to czas, kiedy nasze ciało potrzebuje szczególnie intensywnej pielęgnacji. Przed wyjściem na plażę nie zapominamy o filtrach i blokerach. Ale co z włosami? Jak chronić je przed destrukcyjnym działaniem promieni słonecznych, wody morskiej i wiatru? Na to pytanie odpowiedział nam Piotr Sierpiński, stylista fryzur.
Sezon sprzyja wyjazdom na łono natury. Niestety miłośnicy wypoczynku nad jeziorem oraz na terenach zalesionych są narażeni na ukąszenia komarów, kleszczy i innych owadów. Jak się przed nimi uchronić? O to zapytaliśmy Ewę Sady z Samodzielnego Zakładu Entomologii Stosowanej SGGW. Natomiast prof. biologii Stanisław Czachorowski przekonywał, że owady wcale nie są takie złe.
Wyniki badań Fundacji "Dajmy Dzieciom Siłę" są przerażające, aż 7 procent dzieci w Polsce doświadczyło fizycznego wykorzystania seksualnego przez dorosłych. Jak walczyć z pedofilią, na co zwrócić uwagę i co powinno niepokoić rodziców? O działaniach i trikach przestępców opowiedziały nam nadkomisarz Małgorzata oraz Marta Skierkowska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Po przechorowaniu COVID-19 organizm wytwarza przeciwciała, które chronią przed ponowną infekcją. Jaka ich wartość daje nam gwarancję, że nie zachorujemy i możemy się czuć bezpiecznie? Odpowiedzi na to pytanie w Dzień Dobry TVN udzielił dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Pandemia koronawirusa wciąż nie daje za wygraną. Jej nieodłącznym symbolem są maseczki. Musimy je nosić w trosce o zdrowie własne i innych osób, by ograniczyć liczbę zakażeń. Wydawać by się mogło, że w ciągu roku nauczyliśmy się, jak je zakładać prawidłowo, żeby były skuteczne. Jeden pokazany przez lekarkę trik wyjaśnia wszystko. Zobacz nagranie.
Bawełniana, chirurgiczna, a może ta z ręcznika papierowego? Kiedy dyskusja o maseczkach i ich skuteczności nie słabnie, serwis Science Alert postanowił przedstawić ranking tych, które chronią najlepiej, ale i najsłabiej. Obserwacje mogą zaskakiwać.
W walce z koronawirusem sięgamy po różne środki. Nie zawsze są one jednak efektywne. Badacze z Florydy odkryli właśnie, że zyskujące na popularności przyłbice i maski z zaworami nie stanowią skutecznej ochrony. Czym należy je zastąpić?
O dopalaczach i zagrożeniu jaki ze sobą niosą rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry Wakacje profesorem Mariuszem Jędrzejko, pedagogiem społecznym: "To jest typ substancji, której NIGDY NIE WOLNO WZIĄĆ! O ile przy marihuanie możemy jeszcze sobie dyskutować, to tutaj mamy do czynienia z czynnością, której nigdy w życiu nie wolno popełnić"! Dlaczego te środki są tak niebezpieczne? Jak rozpoznać, że dziecko jest pod ich wpływem i jak wówczas powinniśmy zareagować?