Ochrona przed słońcem to obowiązkowy element pielęgnacji skóry niezależnie od pory roku. Jednak po kremy z SPF znacznie częściej sięgamy latem.
Warto to wiedzieć przed wakacjami za granicą.
"Dawał mi magazynek i wyjmowałam naboje".
Ochrona przeciwsłoneczna zapobiega przebarwieniem, oparzeniom słonecznym, a jednocześnie przedłuża młody wygląd.
Jakie obowiązki musi spełnić pracodawca?
Poznaj porady mechanika.
Platformie grozi kara w wysokości do 6 proc. światowego obrotu.
"Kluczem jest ochrona białek"
Interweniowało wojsko, ponowny alert RCB.
Amatorzy jazdy na rowerze, hulajnodze czy deskorolce - zanim wyruszą na przejażdżkę - powinni założyć na głowę kask. To właśnie on chroni głowę w razie upadku czy poważniejszego wypadku.
Fanom udało się uchwycić tę nietypową sytuację.
Promienie UV niezaprzeczalnie mają negatywny wpływ na zdrowie i kondycję naszej skóry. Nie każdy jednak wie, że na szkodliwe działanie słońca są narażone także nasze włosy.
Szczególnie wiosną i latem staramy się chronić przed kleszczami, ale trzeba robić to bezpiecznie. Szczególnie jeśli różne preparaty aplikujemy na skórę dzieci. Na co należy uważać i jakich substancji się wystrzegać?
Kleszcz to mały, pasożytniczy pajęczak. Żywi się krwią i atakuje zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Przenosi wiele groźnych chorób, które mogą zakończyć się nawet śmiercią. Jak w takim razie bronić się przed kleszczami? Co je przyciąga? Czy opryski są dobrym pomysłem? Jak go bezpiecznie usunąć? Odpowiadamy na te i inne pytania.
Amerykański prezydent jest już w Warszawie.
Do tej pory odsunięto go od obowiązków członka rodziny królewskiej.
Opis stroju pszczelarskiego i możliwe jego modyfikacje stanowią podstawę, którą warto poznać, aby efektywnie realizować się w tym zawodzie.
Połączenie słońca, wiatru i morskiej, słonej wody może drastycznie pogorszyć kondycję naszych włosów.
Przebywając na słońcu musimy zapewnić sobie odpowiednią ochronę.
Upewnij się, czy aplikujesz i przechowujesz go poprawnie. O tym, jak to robić opowiedziała biolog i kosmetolog Paulina Błańska-Klajna.
Jakie są przyczyny elektrosmogu?
Sprawdzone sposoby na zabezpieczenie mieszkania podczas urlopu.
"Mask singer" to najbardziej tajemnicza produkcja TVN-u. Choć wiadomo, że w tym show biorą udział znane polskie gwiazdy, nikt nie zna ich tożsamości. Jak to możliwe? W Dzień Dobry TVN próbowała to odkryć Kinga Burzyńska.
Konwojent to osoba, która odpowiada za przewożenie mienia. Zwykle konwojenci biorą udział w przewozie pieniędzy lub innych dóbr z jednego miejsca do drugiego. W skład każdego zespołu wchodzi kierowca konwojent, ochroniarz konwojent, a także dowódca. Osoby, które chcą zostać konwojentami, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że praca ta jest wymagająca fizycznie i wyczerpująca psychicznie.
Chce ochrony policyjnej na terenie Wielkiej Brytanii.
Przebiśnieg to kwiat, który dzieci poznają najwcześniej, zwyczajowo wychodząc na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak kończącej się zimy. Zwiastunami wiosny są także m.in. krokusy czy żonkile, ale to właśnie białe kwiaty pojawiają się najwcześniej. Przebiśniegi przez wiele lat były pod całkowitą ochroną i choć teraz ich ochrona jest częściowa, warto zainteresować się samodzielną uprawą przebiśniegów, jeśli chcemy każdego roku cieszyć się tymi kwiatami.
Wybierając się na plażę zabieramy to, co umili nam czas opalania. Do podstawowego ekwipunku plażowicza należą koc, ręcznik i kosmetyki do opalania, a nad Bałtykiem także parawan. Okazuje się, że wypoczynek nad wodą, zwłaszcza gdy jesteśmy z dziećmi, może ułatwić nietypowy gadżet. Zobacz, do czego przyda się prześcieradło z gumką.
Lato to czas, kiedy nasze ciało potrzebuje szczególnie intensywnej pielęgnacji. Przed wyjściem na plażę nie zapominamy o filtrach i blokerach. Ale co z włosami? Jak chronić je przed destrukcyjnym działaniem promieni słonecznych, wody morskiej i wiatru? Na to pytanie odpowiedział nam Piotr Sierpiński, stylista fryzur.
Sezon sprzyja wyjazdom na łono natury. Niestety miłośnicy wypoczynku nad jeziorem oraz na terenach zalesionych są narażeni na ukąszenia komarów, kleszczy i innych owadów. Jak się przed nimi uchronić? O to zapytaliśmy Ewę Sady z Samodzielnego Zakładu Entomologii Stosowanej SGGW. Natomiast prof. biologii Stanisław Czachorowski przekonywał, że owady wcale nie są takie złe.