Gwiazdy

Czym zaskoczy czytelników nowa książka Katarzyny Bondy? "Postanowiłam napisać coś zupełnie innego"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Napisała kryminał z krwi i kości
Napisała kryminał z krwi i kościDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Miłośnicy twórczości Katarzyny Bondy z niecierpliwością oczekiwali na premierę serii traktującej o detektywie Jakubie Sobieskim. Pierwsza część cyklu trafiła właśnie na sklepowe półki i natychmiast spotkała się z uznaniem czytelników. W Dzień Dobry TVN autorka powieści kryminalnych opowiedziała o przesłaniu, jakie niesie za sobą jej nowa publikacja.

"O włos" - nowa powieść Katarzyny Bondy

Bogaty dorobek literacki Katarzyny Bondy powiększył się o kolejną powieść, stanowiącą wstęp do trzymającej w napięciu serii z detektywem Jakubem Sobieskim. Książka miała premierę 23 marca br. i szybko zebrała bardzo dobre recenzje. Nie da się ukryć, że opinie krytyków zachęcają do lektury nie tylko zagorzałych fanów kryminałów. Najnowsza publikacja uznanej pisarki przenosi czytelników do mrocznego świata prostytutek i alfonsów.

Poezja i proza

Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa
Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Postanowiłam porzucić Huberta Meyera i Saszę Załuską i napisać coś zupełnie innego - wyjaśniła autorka, jednocześnie zwracając uwagę na sylwetkę głównego bohatera nowej serii. - To raczej postać, z której nie należy brać przykładu i wzoru - stwierdziła Katarzyna Bonda w Dzień Dobry TVN.

Katarzyna Bonda o nowej powieści

Nowa seria powieści kryminalnych autorstwa Katarzyny Bondy odsłania kulisy przestępczego świata, w którym chęć zarobku prowadzi kobiety do podjęcia decyzji o sprzedawaniu własnego ciała. Autorka dołożyła wszelkich starań, by poszczególne wątki powieści pokrywały się ze wstrząsającymi realiami branży towarzyskiej.

Spotykałam się z policjantami z obyczajówki i ludźmi, którzy inwigilują to środowisko. Moja przyjaciółka, która jest seksuologiem, pomaga prostytutkom. One nadal pracują, a przychodzą do niej, bo mają mnóstwo różnych problemów. Mają pieniądze, ale nie radzą sobie z taką rzeczywistością emocjonalną

Katarzyna Bonda nie ma wątpliwości, że podążanie tropem kolejnych wskazówek i podejmowanie prób rozwiązania zagadki kryminalnej to doskonały sposób na oderwanie się od przytłaczającej rzeczywistości. Książka "O włos" przenosi czytelnika do innego wymiaru, zapewniając wytchnienie od problemów dnia codziennego.

- W obliczu tego, co się dzieje, co obserwujemy, jak rzeczywistość nas uczy, taki kryminał jest niczym bajeczka. Myślę, że to będzie totalny relaks, rodzaj rozrywki. Uśmiechniemy się. To jest takie zło, które z jednej strony jest namacalne i widoczne, a z drugie strony jest ono rozwiązane. Ten balans zostaje przywrócony. Rzeczywistość wraca na swoje tory i dobro zwycięża - podsumowała pisarka, zachęcając tym samym do lektury nowej publikacji.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości