Katarzyna Bonda

  Katarzyna Bonda

  Katarzyna Bonda to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej czytanych współczesnych autorek kryminałów w Polsce. Oprócz książek, dużą popularnością cieszy się także ekranizacja jej prozy – serial "Żywioły Saszy". W młodości nie marzyła jednak o karierze pisarskiej – chciała zostać pianistką. O swojej drodze do sukcesu i trudnych doświadczeniach, które ją ukształtowały, opowiedziała w programie "Uwaga! Kulisy Sławy!".

  Katarzyna Bonda jest jedną z najpopularniejszych autorek kryminałów w Polsce. Jej powieści sprzedały się w naszym kraju nakładzie przekraczającym 2,5 mln egzemplarzy, a są wydawane aż w 15 państwach. Na podstawie książki jej autorstwa powstał serial "Żywioły Saszy". Teraz pisarka stworzyła następną historię, o której opowiadała w Dzień Dobry TVN.

  Promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Taki jest cel obchodzonego 3 marca Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek. Jak wygląda ich proces twórczy? Czym jest pisanie książek? Sprawdźcie, co mówią o tym Olga Tokarczuk, Katarzyna Bonda, Grażyna Plebanek, Szczepan Twardoch, Marek Krajewski, Remigiusz Mróz i Haruki Murakami.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Bondę, królową polskiego kryminału. Katarzyna przyznała, że całe swoje prywatne życie podporządkowała pisaniu książek, a w fabułę zawsze wchodzi głęboko. Czy zżywa się z bohaterami swoich książek? Jak odreagowuje?

  O tym, czym inspirują się seryjni mordercy i czy z kolei oni, są inspiracją dla pisarzy i reporterów, rozmawialiśmy z Pawłem Moczydłowskim, Justyną Kopińską i Katarzyną Bondą: "Trudno jest znaleźć takiego przestępcę, który będzie ciekawy". Czy w ostatnich latach mamy do czynienia ze zwiększeniem się liczby seryjnych morderców, czy jedynie z większą fascynacją mediów tym tematem?

  Według naukowców ze Stanów Zjednoczonych osoby, które dobiegają do końca kolejnej dekady swojego życia mają skłonność, by zachowywać się zupełnie inaczej niż wcześniej. Czy to prawda? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: pisarkę Katarzynę Bondę (lat 39), dziennikarza i pisarza Mariusza Szczygła (lat 50) i konsultanta biznesowego Miłosza Brzezińskiego (lat 39).

  Katarzyna Bonda to jedna z najpopularniejszych pisarek kryminałów. Bonda słynie z bardzo dokładnych dokumentacji. By nadać swoim powieściom wiarygodności, bywa w niebezpiecznych miejscach, gdzie napady i pobicia są na porządku dziennym. Jak zdobywa informacje? Czy w czasie pracy towarzyszy jej strach? Co to znaczy, że po każdej książce się oczyszcza? z Katarzyną Bondą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Gościem Dzień Dobry Wakacje była Katarzyna Bonda – pisarka, autorka powieści kryminalnych. Jak to się dzieje, że każda jej książka staje się bestsellerem? Kto pomaga Pani Katarzynie w czasie pisania? Wokół jakiego wydarzenia jet zbudowana intryga w najnowszej powieści Bondy? Czy to oznacza, że w książce znajdziemy wątek biograficzny autorki?

  O Katarzynie Bondzie mówi się: "Królowa polskich kryminałów". Jej książki wciągają i niepokoją, głównie dlatego, że są napisane w oparciu o fakty. Jej najnowsza książka "Pochłaniacz" to kompendium wiedzy m.in na temat mafii działającej w latach 90. XX w. Jakie emocje towarzyszyły pisarce podczas rozmów z największymi polskimi mafiozami? Jaki był świat mafii, z którym miała styczność? Czy bała się o swoje życie?