Gwiazdy

Anna Wendzikowska poleca filmy podnoszące wibracje. "Sztuka powinna wzbudzać w nas rodzaj katharsis"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Anna Wendzikowska
Kinoterapia na kanapie
Kinoterapia na kanapie Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Seanse filmowe mogą mieć terapeutyczną moc. Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele nieprzeciętnych dzieł, sprawdzających się jako skuteczne remedium na stres i troski dnia codziennego. Z ich pomocą można błyskawicznie odzyskać dobry nastrój i rozbudzić w sobie optymizm. W Dzień Dobry TVN o filmach podnoszących wibracje opowiedziała Anna Wendzikowska. Jakie tytuły poleca dziennikarka?

Filmy podnoszące wibracje - dlaczego warto je oglądać?

Amerykański psychiatra David R. Hawkins dowiódł, że wszystko wokół nas ma określony poziom kalibracji. Autor książki "Siła i moc" nie ma wątpliwości, że niektóre rzeczy skutecznie obniżają nasze wibracje, a inne je podwyższają. Co ciekawe, z pomocą filmów także możemy regulować emocje. Zdaniem eksperta, mają one niebagatelny wpływ na samopoczucie.

Święto miłośników kina

Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w GdyniDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Chodzi po prostu o jakąś taką pozytywną wibrację, o te pozytywne emocje (...). W antycznym świecie mówiło się o tym, że sztuka powinna wzbudzać w nas rodzaj katharsis, że wychodzimy oczyszczeni i w takich podniosłych emocjach. Ja mam wrażenie, że to właśnie o takie filmy chodzi - wyjaśniła Anna Wendzikowska, zachęcając tym samym do zapoznania się z pięcioma ponadczasowymi tytułami.

Filmy podnoszące wibracje - jakie tytuły poleca Anna Wendzikowska?

W zestawieniu Anny Wendzikowskiej znalazła się produkcja z 1988 roku, zatytułowana "Wielki błękit". Kultowy film w reżyserii Luca Bessona został uznany za najwyżej kalibrujące dzieło w historii kinematografii. Oznacza to, że oparta na faktach opowieść o dwóch nurkach może znacząco przyczynić się do poprawy nastroju i nad wyraz kojąco wpłynąć na widzów, pragnących choć na chwilę oderwać się od wyzwań dnia codziennego.

Film jest francusko-włoski, nie jest to kino hollywoodzkie, natomiast jest przepięknie nakręcony. Tam są fantastyczne zdjęcia, które wywołują nieprawdopodobne emocje

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że pozytywne wibracje w dziełach filmowych nierzadko mają związek z wybitnymi aktorami, pojawiającymi się na ekranie. Najlepiej udowadniają to zabawne, a jednocześnie poruszające produkcje, w których główną rolę odegrał Tom Hanks. Anna Wendzikowska nie ma wątpliwości, że w poszukiwaniu inspirujących pomysłów na domowy seans warto zainteresować się takimi tytułami, jak "Forrest Gump" czy "Bezsenność w Seattle".

- Tom Hanks jest podobno jedną z najcudowniejszych, najmilszych, najbardziej serdecznych osób w Hollywood - zdradziła dziennikarka, zachęcając tym samym do obejrzenia pozytywnie nastrajających filmów z udziałem aktora. Dodała też, że źródłem niezastąpionych emocji mogą okazać się także kultowe produkcje "Kolor purpury" czy "Siedem lat w Tybecie". W tym miejscu warto podkreślić, że ostatni tytuł z całą pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom talentu Brada Pitta.

- To jest historia oparta na książce i oparta też na prawdziwej historii austriackiego himalaisty, który w wyniku perturbacji w okresie wojny trafia do Tybetu, poznaje samego Dalai Lamę i całe jego życie się zmienia - podsumowała Anna Wendzikowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Anna Wendzikowska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości