Które tytuły rozpaliły publiczność, a które okazały się niewypałem?
Byli założycielami najstarszej w historii Hollywood wytwórni filmowej.
Dokładnie 100 lat temu bracia Warner założyli jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie wytwórni filmowych. To dzięki ich staraniom kolejne pokolenia widzów miały szansę zatracić się w magii kina. Taką możliwość otrzymali również pracownicy TVN Warner Bros. Discovery, którzy przybyli na otwarcie sali kinowej w warszawskiej siedzibie firmy, by uczcić ważny jubileusz.
Warner Bros. - jedna z największych i najbardziej wpływowych na świecie firm zajmujących się produkcją oraz dystrybucją filmową i telewizyjną, swoje początki ma w polskiej wsi. Gdzie znajduje się Krasnosielc? W jaki sposób upamiętniony zostanie związek braci Warner z tą miejscowością? O planach opowiedziała Agnieszka Pokora z Referatu Rozwoju i Promocji Gminy Krasnosielc.
Seanse filmowe mogą mieć terapeutyczną moc. Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele nieprzeciętnych dzieł, sprawdzających się jako skuteczne remedium na stres i troski dnia codziennego. Z ich pomocą można błyskawicznie odzyskać dobry nastrój i rozbudzić w sobie optymizm.
"Zawsze w głównej roli jest fantastyczny aktor".
Ostatnie pięć lat było czasem najbardziej owocnym w kinematografii ukraińskiej. Kino ukraińskie z roku na rok budziło coraz większe zainteresowanie międzynarodowych festiwali, krytyków filmowych oraz widzów. Jakie filmy o Ukrainie warto obejrzeć?
Sztuka daje możliwość wyrażenia własnego ja. Dzięki niej tworzą się trendy i kształtują światopoglądy. Polska sztuka filmowa ma długą historię, obfitującą w wiele przełomowych momentów. Jednym z nich jest początek lat 70., kiedy to rozpoczęto tradycję wręczania nagrody o nazwie Złote Lwy.
Nagroda Cezar (César) to niezwykle prestiżowa francuska nagroda filmowa, która co roku wręczana jest podczas gali organizowanej w Paryżu. Przyznawana jest przez Akademię Sztuki i Techniki Filmowej od roku 1976 wybitnym twórcom i artystom nominowanym w ponad 30 kategoriach.
W tym przypadku śmiało można stwierdzić, że tutaj widzowie przychodzą do kina, a na film. Szczeciński Pionier ma 113 lat i niejedną historię za sobą. To właśnie tutaj powstał wiersz Gałczyńskiego "Małe kina". To tutaj Blauert prowadził kawiarnię. Piotr Wojtasik zajrzał do miejsca z duszą, by przybliżyć je widzom.
7 września urodzinowe życzenia płyną do Anny Wendzikowskiej. Dziennikarka od dawna związana jest z Dzień Dobry TVN. Tu poleca naszym widzom warte obejrzenia produkcje oraz prezentuje swoje rozmowy z postaciami znanymi ze świata filmu. W tym roku dziennikarka kończy 39 lat.
Alfred Hitchcock to angielski reżyser, scenarzysta, producent filmowy a także mistrz thrillerów, uznawany za pioniera w tym gatunku. Jeden z jego najsłynniejszym filmów "Psychoza" kończy 16 czerwca 2020 roku 60 lat. Dlaczego produkcja wzbudzała emocje jeszcze przed premierą?
„Zawierucha filmowa” to autorski instagramowy program Rafała Zawieruchy, w którym aktor rozmawia ze znanymi twórcami filmowi i aktorami. W naszym studiu opowiedział nam o swoim pomyśle i gwiazdach, które się u niego pojawiły. Zdradził też, jakie są jego dalsze plany zawodowe.
Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z Magdaleną Sroką, dyrektorką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, która najprawdopodobniej jest osobą, która widziała najwięcej filmów wśród wszystkich Polaków. Spotkanie dobyło się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Co miała symbolizować Złota Gala? Jak polskie filmy wypadają za granicą? I czy Polacy chcą je oglądać?
Agnieszka Holland, Jan A. P. Kaczmarek, Kinga Rusin, Katarzyna Sokołowska, Sebastian Fabiański, Monika Olejnik, Magdalena Berus, Andrzej Seweryn, Jan P. Matuszyński, Wojciech Smarzowski, Arkadiusz Jakubik... to tylko kilka znanych nazwisk, które pojawiły się na krakowskim festiwalu Netia Off Camera. Za co cenią ten festiwal? W Krakowie była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Zobaczcie, co w tym roku działo się podczas festiwalu.
Serial lub film, którego akcja osadzona jest w czasach dawnych wymaga odpowiedniej charakteryzacji aktorów. W tym kostiumu. Czym różni się praca na planie filmu kostiumowego od tego współczesnego? Jakie umiejętności musi posiadać aktor, aby strój był pomocnym mu rekwizytem, a nie przeszkodą? W Dzień Dobry TVN Józef Toliboski z "Nocy i dni", czyli Karol Strasburger i Baśka z "Pana Wołodyjowskiego", czyli Magdalena Zawadzka opowiedzieli, jakie figle może spłatać aktorowi kostium. Czy te, w których występowali w filmach serialach i na deskach teatrów były szyte specjalnie dla nich?
Jak się ma kondycja polskiej kinematografii? Według Małgośki Szumowskiej - kino polskie coraz bardziej przedziera się w świat. Tego samego zdania jest Paweł Pawlikowski. Co sądzi o tym Andrzej Wajda? Co przyczyniło się do poprawy rodzimej kinematografii? Gdzie młodzi twórcy mogą ubiegać się o dofinansowanie do swoich projektów? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.