Uroczyste obchody 100-lecia wytwórni Warner Bros. "To jest wielka rocznica"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Daria Pacańska
100 lat Warner Bros.
100 lat Warner Bros.
wideo 2/14

Dokładnie 100 lat temu bracia Warner założyli jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie wytwórni filmowych. To dzięki ich staraniom kolejne pokolenia widzów miały szansę zatracić się w magii kina. Taką możliwość otrzymali również pracownicy TVN Warner Bros. Discovery, którzy przybyli na otwarcie sali kinowej w warszawskiej siedzibie firmy, by uczcić ważny jubileusz.

Uroczyste obchody 100-lecia wytwórni Warner Bros.

Nie ulega wątpliwości, że 100. urodziny Warner Bros. to wielkie święto miłośników kina. Wytwórnia wyprodukowała tysiące filmów fabularnych, które na stałe zapisały się w pamięci widzów z całego świata. Z okazji ważnego jubileuszu w siedzibie TVN Warner Bros. Discovery przy ul. Wiertniczej 166 w Warszawie powstała sala kinowa. W gronie zebranych na jej otwarciu gości znalazła się reporterka Dzień Dobry TVN online Daria Pacańska, której udało się porozmawiać z President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN, Kasią Kieli.

- To jest wielka rocznica. Początek wielu różnych eventów, wydarzeń, które z tą rocznicą będą się wiązały (...). Bracia Warner urodzili się 100 km od Warszawy. Byli polskimi imigrantami żydowskiego pochodzenia. Wyjechali do Stanów z mamą w tamtym czasie i postawili wszystko na jedną kartę. Postawili na swoje marzenia. Zastawili cały swój majątek rodzinny, żeby te marzenia spełnić (...). Sto lat później mamy wytwórnię, która współtworzyła historię kina, rozwijała kulturę światową. Na tych filmach się wychowaliśmy, te filmy tworzą naszą tożsamość - zauważyła Kasia Kieli.

Bogaty dorobek Warner Bros., czyli kultowe filmy dla dzieci i dla dorosłych

Na przestrzeni ostatnich dziesięciu dekad wytwórnia Warner Bros. zapewniała widzom w każdym wieku niepowtarzalne emocje. Można powiedzieć, że stała się dla nich przepustką do świata kultowych postaci filmów i seriali. Ewelina Witenberg z TVN24 to autorka jednego z programów, które powstały z myślą o uczczeniu tego osiągnięcia.

- Tytuł tego programu to "Magia kina". Wspólnie z widzami będziemy śledzić to, jak rozwijała się kinematografia, głównie przez pryzmat Warner Bros. To będzie opowieść i podróż w czasie dotycząca całej kinematografii, ze szczególnym uwzględnieniem filmów i gwiazd pochodzących właśnie z tego studia (...). Staramy się, żeby było jak najwięcej informacji, ale zaserwowanych w jak najatrakcyjniejszy sposób - wyjaśniła dziennikarka w rozmowie z Darią Pacańską.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Karolina Rybińska/Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości