obchody

  Dożynki, nazywane również Świętem Plonów lub Wieńcami, to jedno z tradycyjnych, ludowych świąt, które obchodzi się w Polsce i innych krajach słowiańskich. Świętowanie nadal trwa i jeszcze kilka dni obchodów przed nami. Dowiedz się więcej o dożynkach. 

  Sprawdź, co warto wiedzieć o tym dniu. 

  Dzień Zwycięstwa to święto państwowe obchodzone w Polsce 8 maja. Jednak jego nazwa, a nawet sama data obchodów zmieniały się przez lata. Dlaczego? Co dokładnie symbolizuje ten dzień?

  Jak wygląda program obchodów?

  Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II zbliża się wielkimi krokami. Jak brytyjska monarchini będzie świętowała 70. rocznicę objęcia tronu Zjednoczonego Królestwa?

  Jak będą wyglądały obchody?

  "Historycznie, rodzinnie, bezpiecznie"

  Podpowiadamy, jak ciekawie wykorzystać ten czas.

  W zeszłym roku wydatki na znicze i kwiaty na groby mogły być znacznie niższe ze względu na zamknięte cmentarze. W tym roku inflacja uderza w portfele Polaków - ile w tym roku zapłacimy za cmentarne ozdoby?

  15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego. W tym roku obchody organizowane przez MON będą odbywały się pod hasłem "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". W całym kraju zaplanowane są defilady, apele i pikniki militarne. Oto program w poszczególnych miastach.

  Dzień Dziecka to jeden z najbardziej lubianych przez większość maluchów dni w roku. Na całym świecie przypada w różne dni. Obchody mają wiele elementów wspólnych, ale nie brakuje też praktyk czy tradycji występujących tylko w danym kraju. Najważniejszą misją święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci, ich prawa i potrzeby.

  W tradycji chrześcijańskiej Zielone Świątki to inna nazwa święta Zesłania Ducha Świętego, które obchodzone jest 7 tygodni po Wielkanocy. Kiedy wypadają w 2022 r. i czy są dniem wolnym od pracy? Na czym polega to święto?

  19 kwietnia obchodzimy 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji, po raz kolejny Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję "Żonkile". Na Instagramie polskie gwiazdy opublikowały zdjęcia z żółtymi kwiatkami. Wśród nich są między innymi Katarzyna Zielińska, Kayah, Anna Kalczyńska oraz Antoni Królikowski.

  19 kwietnia przypada 78. rocznica powstania w getcie warszawskim, największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. W tym roku obchody poświęcone są niezwykłym kobietom walczącym w Powstaniu. O ich upamiętnieniu w tegorocznej akcji "Żonkile" opowiada Żaneta Czyżniewska z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

  19 kwietnia w Warszawie zawyją syreny. Obchody 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim organizuje Muzeum Historii Żydów Polskich. Część uroczystości rozpoczyna się już 18 kwietnia, w niedzielę. Jak będą przebiegać w czasie pandemii?

  30 września obchodzimy święto wszystkich panów: mężów, braci, przyjaciół i znajomych, czyli Dzień Chłopaka. Tego dnia panie spieszą z życzeniami dla wszystkich szczególnie bliskich ich sercu. Warto pamiętać o wrześniowej okazji i zaskoczyć swoich panów oryginalnymi życzeniami lub prezentem. Sprawdź, jak możesz uczcić Dzień Chłopaka.

  Królowa Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia, ale jej urodziny, ze względu na pogodę, obchodzone są w czerwcu. W tym roku w pobliżu Pałacu Buckingham kilka tysięcy wielbicieli rodziny królewskiej. W uroczystej paradzie ulicami Londynu przeszło około tysiąca żołnierzy. Zobaczcie relację dziennikarki Dzień Dobry TVN Anny Senkary.