Walentynki i piękna pogoda za oknem to doskonały pretekst, aby zabrać swoją drugą połówkę na romantyczny spacer. Wybrać można się np. do Łazienek Królewskich. Po tym niezwykłym parku w Dzień Dobry TVN oprowadzał Bartek Jędrzejak.
Walentynki to idealna okazja dla wszystkich par do zrobienia czegoś więcej, niż tylko spotkanie na romantycznej kolacji czy wręczenie czerwonych róż i czekoladek. Możemy przeznaczyć ten wyjątkowy czas na to, by poznać się lepiej, dowiedzieć czegoś ciekawego o drugiej osobie. W tym pomocne będą gry. O zabawach dla zakochanych opowiedziała nam Magdalena Kordaszewska, ekspert ds. zabawek.
Marzena Kiernoziak jest hafciarką. Prace, które tworzy, do złudzenia przypominają zdjęcia. Jak zaczęła się jej przygoda z haftowaniem? Ile czasu potrzebuje, aby wyhaftować jeden obraz? Dowiecie się tego z materiału.
Od czasów starożytnych wierzono, że niektóre przedmioty pomagają przyciągnąć szczęście. Szybko stały się one talizmanami, których posiadanie było niezwykle pożądane. Co dokładnie przynosi szczęście?
Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie przyciągnął tłumy plażowiczów spragnionych lodowatej wody. Bartek Jędrzejak sprawdził, jak należy przygotować się do morsowania, aby przyniosło ciału maksimum korzyści. W tajniki chłodnych kąpieli wprowadził go Walerian Romanowski.
W Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu na świat przyszły czworaczki. Trzy dziewczynki i chłopiec urodziły się w stanie dobrym. Rodzice maluchów spodziewali się trójki dzieci.
Mariusz Szczygieł dziś jest niezwykle cenionym reportażystą, który swoją drogę w tym kierunku zawodowym rozpoczął już jako nastolatek. Okazuje się, że prowadził wówczas w zeszycie skrupulatne zapiski dotyczące bieżących wydarzeń. Teraz opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.
Kara za brak ubezpieczenia OC jest nakładana na właścicieli pojazdów już za jeden dzień przerwy między umowami. Kwota zależna jest od długości przerwy w ubezpieczeniu i rodzaju pojazdu. Ile wynoszą kary w 2022 roku?
Historia Lidii Maksymowicz jest niezwykle poruszająca. To ona była najdłużej żyjącym dzieckiem w Auschwitz-Birkenau. Spędziła tam 13 miesięcy. Jak udało jej się przeżyć w miejscu, w którym zginęło aż 200 tys. dzieci? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN i opisała w książce "Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić".
Marcin Adamiec to były ksiądz, który po kilku latach zrezygnował z posługi. Dziś twierdzi, że "Kościół rani, zamiast leczyć. Dzieli, zamiast łączyć". W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej drodze i książce "Zniknięty ksiądz".
Weronika Kociniak-Kozłowicz przez sześć lat organizowała domowy szpital swoim rodzicom. Była już nie tylko córką, ale także opiekunką, pielęgniarką, sekretarką czy prawniczką. Stała się koordynatorką opieki geriatrycznej.
Szeroki wybór nici dostępnych na rynku może być onieśmielające, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z krawiectwem. Nici do haftu, nici do szycia, do szydełkowania i do maszyny. Podpowiadamy, jakie rodzaje nici wybrać i jak najlepiej dobrać je do sposobu szycia i używanego materiału.
"Stulecie przeszkód. Polacy na igrzyskach" to zbiór reporterskich historii i portretów naszych sportowców i olimpijczyków, pokazanych z nieznanej strony.
Wojciech Sobierajski przymierza się do pobicia rekordu Guinessa. Wraz z braćmi, narzeczoną i przyjaciółmi, którzy będą mu kibicować, leci na koło podbiegunowe. Wszystko po to, by przebiec tam półmaraton na... boso.
Magdalena Pałasz szybko zaczęła osiągać duże sukcesy. Była najlepszą zawodniczką w kraju, ale niestety często zdarzały się jej kontuzje. Po przebytym wypadku na skoczni wróciła do sportu. Dodatkowo jest instruktorką narciarską na jednym ze stoków w Bukowinie Tatrzańskiej.
Wrocławianki Anna Zakielarz i Ewa Olszewska niosą pomoc potrzebującym, remontując dziecięce pokoje. W zamian oczekują jedynie przekazania dalej dobrego uczynku. W Dzień Dobry TVN wspaniałomyślne projektantki wnętrz opowiedziały o swojej niezwykłej działalności.
Bioteka w Lublinie to niezwykłe miejsce i zarazem najlepsze wnętrze użyteczności publiczne w Polsce. Jak powstało? Dlaczego warto je odwiedzić? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Paweł Bielec był autorem jednego z najważniejszych rozdziałów w historii krakowskiej fotografii, która zaczyna się w ostatnich latach XIX wieku i trwa do dziś. Legendarne atelier mieści się przy ulicy Karmelickiej. Zdjęcia retuszowane są tu na kliszy, a rezultat tego zabiegu jest lepszy niż współczesne filtry. Czy analogowa fotografia przetrwa w świecie, gdzie "każdy może być fotografem"?
Zostały ogłoszone oficjalne informacje, ile wyniesie wskaźnik waloryzacji rent i emerytur. Podane zostały kwoty najniższych emerytur, które będą obowiązowały od 1 marca. Wyjaśniona została także kwestia 13.i 14. emerytury. Co powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej?
Zbliżają się Walentynki, a to najlepsza okazja by wręczyć komuś bukiet pięknych kwiatów. Przyjęło się, że symbolem miłości jest czerwona róża. Jeśli jednak szukasz naprawdę oryginalnego pomysłu pomyśl o... szparagu. Jak wykorzystać go w bukiecie dla ukochanej, radzi w swoim cyklu "Co z tego wyrośnie" Łukasz Skop.