Maltretowane i skazane na ubój konie zyskują dzięki nim szansę na nowe życie. "Zachęcamy do podpisania petycji"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Dzięki nim konie dostają drugie życie
Dzięki nim konie dostają drugie życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/34

W Polsce dokonuje się uboju 30 tys. koni rocznie. Ostatnie chwile życia tych dostojnych zwierząt zwykle okupione są niewyobrażalnym cierpieniem. Poprawa ich losu jest jednak możliwa. W Dzień Dobry TVN przekonywały o tym aktorka Magdalena Kumorek i Magdalena Matulka z Fundacji Viva!.

"Ratuj konie" - wyjątkowa akcja Fundacji Viva!

Statystyki dotyczące uboju koni w naszym kraju są zatrważające. Na śmierć skazuje się 30 tys. zwierząt rocznie. Nie ma znaczenia, czy są to konie pochodzące ze szkółki jeździeckiej, ciągnące wóz czy też źrebne matki. Każdy z nich może zostać sprzedany na mięso przez właściciela. W odpowiedzi na ten problem Fundacja Viva! zorganizowała wyjątkową akcję pod hasłem "Ratuj konie". Twarzą kampanii została Magdalena Kumorek.

- Zachęcamy bardzo do podpisania petycji, którą można znaleźć na stronie ratujkonie.pl. Jest również informacja o koncie, można wysłać SMS-a. Jest cały pakiet informacji, jak można pomóc - wyjaśniła aktorka, a jej słowa natychmiast spotkały się z potwierdzeniem ze strony Magdaleny Matulki.

- W naszej fundacji jest w tej chwili około stu koni. Prowadzimy dwie fundacyjne stajnie. Jedna mieści się pod Warszawą, w schronisku w Korabiewicach, druga pod Toruniem. Mamy też domy adopcyjne i w adopcjach mamy około 150 koni. Najczęściej wykupujemy konie, zanim trafią w ręce handlarza. Dostajemy informacje z różnych źródeł - przyznała współorganizatorka akcji "Ratuj konie".

Magdalena Kumorek i jej miłość do zwierząt

Magdalena Kumorek nie pozostaje obojętna na los zwierząt. Aktorka na każdym kroku udowadnia, że zajmują one ważne miejsce w jej życiu. Zamiłowanie do jazdy konnej, którym zaraziła swoją córkę, jest tego najlepszym dowodem.

- Mam wielki szacunek do tych wielkich, płochliwych, silnych zwierząt 

Córka artystki z godnym podziwu zaangażowaniem kontynuuje rodzinną tradycję, szlifując umiejętności jeździeckie. Dwunastolatka marzy o tym, by w przyszłości zostać instruktorką jazdy konnej, a nawet prowadzić własną stajnię.

- Moja mama zawsze kochała zwierzęta (...). Jak byłam malutka przyjeżdżałam do niej na konie. Potem rozwinęło się to tak, że ja też zaczęłam się interesować tą pasją i teraz jeździmy razem. Bardzo lubię to robić, daje mi to wiele szczęścia - zdradziła Nina Dziubek.

Rodzinna pasja Magdy Kumorek. Zobacz wideo:

Rodzinna pasja Magdy Kumorek
Rodzinna pasja Magdy Kumorek Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości