Zwierzęta

Psi zawodnicy na wyjątkowych zawodach sportowych. "To wspólna zabawa"

Zwierzęta

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Psi zawodnicy na ekstremalnych zawodach sportowych
Psi zawodnicy na ekstremalnych zawodach sportowychDzień Dobry TVN
wideo 2/28

Tym zawodnikom nie zależy na zdobyciu pierwszego miejsca. Ich głównym celem jest dobra zabawa ze swoim właścicielem. Hard Dog Race to test sprawności dla psa i opiekuna. Dlaczego warto wziąć w nim udział? Tego dowiesz się z Dzień Dobry TVN.

Hard Dog Race

Hard Dog Race to bieg z przeszkodami, które zawodnicy pokonują wraz ze swoim psem. Jakie wyzwania muszą pokonać śmiałkowie podejmujący się tego wyczynu? Trasa ma około sześciu kilometrów i znajduje się na niej aż szesnaście przeszkód. Mogą być one naturalne (np. woda, błoto) lub stworzone specjalnie na potrzeby biegu.

- Staramy się za każdym razem ubrudzić i zamoczyć naszych zawodników, bo oni tego oczekują - tłumaczy w Dzień Dobry TVN dyrektor zawodów HDR w Polsce i w Czechach Kornelia Radzikowska. Jak narodziła się idea Hard Dog Race?

- To był impuls. Założono wydarzenie na Facebooku (...) przypadkiem to zainteresowało kilka osób i tak się zaczęło - opowiada nauczycielka wychowania fizycznego Anna Śliwa. Pomysłodawcą pierwszej i najprężniej działającej Watahy HDR w Polsce jest Wojciech Latos.

Co daje bieganie z psem?

Hard Dog Race to propozycja zarówno dla amatorów, jak i osób doświadczonych w tego typu sportach. - Tę trasę można przejść i zrobić sobie spacer z przeszkodami, ponieważ nie ma limitu czasu - zaznacza Kornelia Radzikowska. Bieg jest świetną rozrywką zarówno dla właściciela jak i czworonoga.

- To wspólna zabawa. Nie ma czegoś takiego, że pies robi swoje, a ja swoje. Pokonujemy przeszkody jak najlepiej i jak najpłynniej. Dogadujemy się na każdym metrze, kilometrze, pokonanej przeszkodzie - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN Mistrz Polski w canicrossie Stefan Wnorowski.

Według Wojciecha Latosa największą zaletą Hard Dog Race jest wspólne pokonywanie swoich słabości. - Najlepszy jest ten moment na mecie, kiedy możemy wpaść w ramiona, uściskać się i cieszyć się, że udało nam się pokonać trasę - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości