Styl życia

20-latka bez makijażu staje do rywalizacji o tytuł Miss Anglii. "Zaakceptowałam, że jestem piękna we własnej skórze"

Styl życia

Autor:
Patrycja
Sibilska
Źródło:
ofemini.pl, TVN24
Kandydatki podczas wyboru miss

Melisa Raouf to pierwsza finalistka w prawie stuletniej historii wyborów Miss Anglii, która postanowiła stanąć bez makijażu do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej. Co ją do tego skłoniło? Czy ma szanse na wygraną?

Miss bez makijażu

Melisa jest 20-letnią studentką jednej z londyńskich uczelni. Wyróżnia ją to, że dostała się do finału konkursu Miss Anglii występując zupełnie sauté. Już 20 października dowiemy się, czy naturalne piękno kandydatki urzekło sędziów i zagwarantowało jej wygraną.

Miss

Polka najpiękniejszą kobietą świata
Polka najpiękniejszą kobietą świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Organizatorka konkursu o tytuł Miss Anglii, Angie Beasley, wprowadziła do konkursu dodatkową rundę bez makijażu w 2019 roku. "Bare Face Top Model" powstała w odpowiedzi na mocny makijaż i retusz jaki prezentowany jest przez młode kobiety w mediach społecznościowych i który ma ogromny wpływ na postrzeganie piękna, także przez zawodniczki w konkursach piękności. "Chcieliśmy zobaczyć prawdziwą osobę stojącą za makijażem" - powiedziała.

Przesłanie od Miss

To właśnie w słowach organizatorki swoją szansę dostrzegła Melisa, której nie wystarczyła jedna, dodatkowa runda. - To wiele dla mnie znaczy, ponieważ czuję, że wiele dziewczyn w różnym wieku nosi makijaż, tylko dlatego, że czuje presję, aby to robić – powiedziała Raouf w wywiadzie dla Independent. - Nigdy nie czułam, że spełniam standardy urody. Niedawno jednak zaakceptowałam, że jestem piękna we własnej skórze i dlatego postanowiłam konkurować bez makijażu – wyjaśniła dalej w wywiadzie. Wyraziła także przekonanie, że każdy człowiek jest piękny i nie powinien tego ukrywać pod warstwą makijażu. - Nasze wady czynią nas tym, kim jesteśmy i to sprawia, że ​​każdy człowiek jest wyjątkowy - dodała.

- Życzymy jej powodzenia w Miss Anglii, to bardzo odważna rzecz, gdy wszyscy noszą makijaż, ale ona wysyła ważną wiadomość do młodych kobiet – powiedziała CNN Angie Beasley, dyrektorka Miss Anglii.

Więcej na ten temat znajdziesz na TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło: ofemini.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Malven/Getty Images

Pozostałe wiadomości