Pielęgnacja twarzy i ciała

Golenie nóg nigdy nie było prostsze. Kobiety dziękują TikTokerce za ten trik

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Oskar
Netkowski

Golenie nóg bywa zmorą wielu kobiet. Często usuwanie owłosienia tradycyjną maszynką kończy się podrażnieniami czy niedokładnie wydepilowaną partią ciała. Sieć podbija nowy trend, który może ułatwić depilację tym sposobem. TikTokerka zajmująca się branżą beauty, krok po kroku opisała odkryty przez siebie patent.

Depilacja nóg

Współczesny kanon piękna niestety nie pozostawia miejsca na zbędne owłosienie. Od wielu lat wciąż udoskonalane są techniki depilacji. Zbędne włosy możemy usunąć niemal z każdego fragmentu ciała, dowolną metodą dostępną na kosmetycznym rynku. Depilacja laserowa, depilacja woskiem, depilacja światłem czy depilacja cukrowa to tylko niektóre z możliwości. Najchętniej jednak wciąż sięgamy po domowe sposoby, czyli m.in. usuwanie włosów maszynką do golenia.

Uroda

Małgorzata Ostrowska wyznała, jak dba o urodę. Sama wytwarza kosmetyki
Małgorzata Ostrowska wyznała, jak dba o urodę. Sama wytwarza kosmetykiCo za Tydzień
wideo 2/5

Pierwsza maszynka przeznaczona dla kobiet pojawiła się w około 1915 r., ale to dopiero na przełomie lat 30. i 40. XX w. media zaczęły – głównie za pośrednictwem reklam – propagować "gładki" kanon piękna.

Depilacja nóg maszynką - trik z TikToka

Zaletą maszynki jest to, że dzięki niej szybko pozbywamy się włosów. Metoda ma także wadę - już po kilku godzinach można wyczuć pod palcami odrastające owłosienie. Sposób na to znalazła TikTokerka Athena. Swoim patentem pomogła wielu kobietom.

Metoda jest bardzo prosta i polega na przejeżdżaniu maszynką w górę nogi, a następnie w dół. Ważne jest, aby nie odrywać jej od ciała. Tiktokerka sama nie wierzyła, jak prosty jest to zabieg. Wszystko pokazała na nagraniu na swoim przykładzie. - To naprawdę działa. Dziesięć na dziesięć - oceniła Athena.

Za jej radą poszło wiele kobiet. Panie nie mogły przestać chwalić zaproponowanej przez TikTokerkę metody. - Dlaczego dopiero teraz to widzę? Całe życie niepotrzebnie się męczyłam - napisała jedna z internautek. - Moje nogi nigdy nie były gładsze - dodała inna.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Marcinski/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości