miss

  miss

  Informacje na temat zgwałcenia jednej z uczestniczek brytyjskiego konkursu Miss Generation, obiegły niemalże wszystkie polskie media. Przestępstwa miał dopuścić się prezenter telewizyjny. Mężczyzna odpiera zarzuty. Tymczasem kobieta, która czuje się skrzywdzona - przerywa milczenie. Co tak naprawdę zdarzyło się w pokoju hotelowym na Lubelszczyźnie?

  "Rzadko się zdarza, że Miss mają głos na wyborach" - powiedziała w Dzień Dobry TVN dziennikarka Ewa Wojciechowska. To pierwszy przypadek w historii, kiedy kandydatki na Miss zabrały głos w słusznej sprawie. Ze sceny, zamiast wymiarów biustu, bioder i talii, padły liczby obrazujące ogrom problemu, którym jest przemoc wobec kobiet. Czy konkursy piękności będą jeszcze kiedyś takie same?

  Po raz pierwszy w historii tych wyborów, tytuł Miss Islandii otrzymała dziewczyna, której rodzina nie pochodzi jedynie z Islandii. Czym na co dzień zajmuje się Miss Islandii, czym ujęła jurorów i jaki kraj będzie reprezentowała na wyborach Miss World w Waszyngtonie? W studiu Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z Anną Larą Orlowską i jej mamą Elżbietą Orłowską.

  W 2004 roku Katarzyna Borowicz zdobyła w Chinach tytuł III wicemiss świata. Od tego wydarzenia jej kariera nabrała znaczącego tempa. Katarzyna zajęła się modą. Polka od wielu lat mieszka i pracuje w Mediolanie. Co tam robi? Co ją sprowadza do Polski? Czy wraca do kraju na stałe? Z Katarzyną Borowicz rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Podczas ostatniego finału Miss Universe doszło do karygodnej pomyłki. Prowadzący galę podczas ogłoszenia wyników pomylił nazwiska dwóch dziewczyn. Koronę założyła Miss Kolumbii, jednak po kilku chwilach musiała ją oddać prawowitej zwyciężczyni, Miss Filipin. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy polską reprezentantkę w konkursie Miss Universe Weronikę Szmajdzińską. Jaka panowała atmosfera za kulisami? O czym rozmawiano? Jak zachowywała się miss Kolumbii chwilę po tym, jak odebrano jej koronę? I czy Weronika nie ma żalu, że nie weszła do ścisłego finału?

  W Libanie, podczas konkursu World Next Top Model 2015, polska modelka, Angelika Fajcht zdobyła tytuł "Najlepsze ciało 2015"! Jak wygląda ten konkurs i jakie to uczucie być posiadaczką tego tytułu? Czy konkursy piękności nie uprzedmiotawiają kobiet i jakie obowiązki czekają teraz na naszą laureatkę?

  Jako pierwsza, i jedyna, Polka zdobyła tytuł Miss Świata! Dlaczego groziło jej odebranie tego tytułu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Anetę Kręglicką, która w minionym tygodniu obchodziła swoje 50-te urodziny! Wszystkiego najlepszego!

  Monika Walsh została uznana za najpiękniejszą kobietę w Irlandii! Jak to się stało, że Polka sięgnęła po to trofeum. Czym zajmuje się na co dzień i czy planuje start w kolejnych konkursach? Jak udaje jej się połączyć pracę zawodowa z obowiązkami miss?

  Joanna Gapińska w 1989 r. została III vice Miss Universe. Przepustką do Meksyku był zdobyty rok wcześniej tytuł Miss Polonia. Od 25 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Dlaczego musiała wyjechać z Polski? Co ją zaskoczyło, kiedy przyjechała do Polski po długim okresie nieobecności? Jak jej się żyje w USA? Jak dba o zdrowie i urodę? Byłą Miss Polonia gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Marcela Chmielowska została polską kandydatką do tytułu Miss Universe. O tym, jak wyłania się krajową kandydatkę do tych wyborów i czy Miss Universe to rzeczywiście najbardziej prestiżowy konkurs piękności na świecie, rozmawialiśmy z nią oraz z Ewą Wojciechowską. Trzymamy kciuki!

  Wszystkie czują się bardzo młodo. Porównują się do wina: im starsze- tym lepiej smakuje. Kobiety 50 plus. Zobaczcie, jak wyglądają dojrzałe kobiety, które osiągnęły sukces zawodowy jak i prywatny.

  Jakiś czas temu Natalia Siwiec wzięła udział w reality show, w którym pokazywano sceny z jej życia. Niektóre z nich były nawet dość ostre. Czy Natalia nie żałuje swojego udziału w tego typu programie? Czy już zaczęły się zdjęcia do kolejnego sezonu? Czy pojedzie do Brazylii, aby powalczyć o tytuł miss mundialu? Zapytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Kasia Gajewska wygrała konkurs Miss Warmii i Mazur. Kasia, by wziąć udział w konkursie, schudła 17 kg. Wcześniej pracowała w tureckiej telewizji nie znając tureckiego. Jak wygląda prowadzenie tureckiego programu, gdy nie zna się języka? Czy była tam tylko "ozdobą"? O swojej wielkiej tureckiej przygodzie opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Jutro w Dzień Dobry TVN: Kubanka, która walczy z reżimem pisząc bloga. W programie także: wybory małych miss - co o tym zjawisku sądzi psycholog? Czy dieta dostosowana do naszych genów stanie się przełomie w leczeniu otyłości? Zapraszamy jutro od 8:00. Program poprowadzą: Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Mrs Polski to alternatywa dla tradycyjnych wyborów miss, w których kobiety startujące do tytułu najpiękniejszej muszą być pannami. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy najpiękniejsze mężatki w Polsce - mrs i wicemrs - Joannę Sendecką oraz Ewę Klimek. Czy brały wcześniej udział w tego typu konkursach? Jak zareagowali ich mężowie, na fakt, że wdzięki ich żon będą wystawione na widok publiczny?

  W końcu jest! Nowy dyrektor Biura Miss Polonia. To Michał Marciniak. Agnieszka Jastrzębska zapytała go, czy jest szansa, aby wybory Miss odbyły się jeszcze w tym roku i, czy ostatnia afera związana z jego poprzedniczką nie zaszkodzi prestiżowi konkursu.

  Jest fotomodelką, śpiewa, tryska optymizmem. To że porusza się na wózku nie przeszkadza jej w spełnianiu marzeń. Poznajcie Olgę Fijałkowską, pierwszą Miss Polski na wózku!

  Polskę będzie w tym roku reprezentowała piękna blondynka – Natalia Piguła. Czy Polka zdobędzie koronę? W Dzień Dobry TVN opowiedziała nam o przygotowaniach do konkursu oraz czy wiąże swoją przyszłość z budownictwem? Zobaczcie też suknię, którą zaprezentuje podczas finałowej gali. Czy kolor sukni będzie proroczy?

  Zawsze marzyła, by zostać tancerką, modelką i aktorką. Jednak rzeczywistość brutalnie pozbawiła ją marzeń. Jej droga do sukcesu była wybrukowana. Jednak Natalia Janoszek uparcie dążyła do celu. I opłacało się. Dziś zaistniała w Hollywood oraz w jego hinduskim odpowiedniku - Bollywood. Właśnie wróciła z Chin, gdzie reprezentowała Polskę w konkursie Miss Bikini Universe. Zdobyła też koronę w kategorii: "BestTalent" W studiu Dzień Dobry TVN Natalia zdradziła, jak trafić do Bollywood.

  Marcelina Zawadzka wraz z siostrą Karoliną zdradziła nam na jakiej diecie wyrasta się na najpiękniejszą Polskę na świecie. Czy robią potrawy po to, by odstraszyć potencjalnych absztyfikantów? W kuchni Dzień Dobry TVN przygotowały kremowego kurczaka, deser truskawkowy i krewetki na maśle.

  O ogromnej presji, jaką na dzieci wywierają rodzice zgłaszający je do konkursów piękności i konsekwencjach stawiania przed dziećmi podobnych wyzwań, rozmawialiśmy z Martą Żysko-Pałubą. Jak udział w takich konkursach wpływa na psychikę dzieci i czy może być sposobem na walkę z tremą i pierwszym krokiem do kariery w modelingu?

  W zmaganiach o tytuł najpiękniejszej Polki pokonała ostatecznie 10 dziewczyn zaproszonych na finałowy casting. Dzięki temu zdobyła dziką kartę. W ten oto niecodzienny sposób nie tylko dostała się do konkursu, ale także go wygrała. W kuchni Dzień Dobry TVN Paulina Krupińska, Miss Polonia 2012!

  Jolanta Pieńkowska zawsze marzyła, żeby zdobyć taką koronę, jaką dziś przez chwilę miała na głowie. Koronę pożyczyła od naszego gościa, Bogny Sworowskiej, drugiej Wicemiss Polonia 1987. W Dzień Dobry TVN gościliśmy także Karinę Wojciechowską, Miss Polonia 1991 i autorkę książki „Niebo usłane grzechami”, Joannę Michalską, Miss Polonia 1990 oraz Agnieszkę Zielińską, Miss Polonia 1996. Czy korona miss może być ciężarem? Czy o niej marzy każda dziewczynka?