Zamieszanie w konkursie Miss USA. Zdobywczyni korony ma polskie korzenie

Zamieszanie w konkursie Miss USA. Nowa następczyni ma polskie korzenie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiadomości ze świata gwiazd
Wiadomości ze świata gwiazd
Polka najpiękniejszą kobietą świata
Polka najpiękniejszą kobietą świata
Kiedy bajeczne życie zamienia się w piekło
Kiedy bajeczne życie zamienia się w piekło
Karolina Bielawska Miss World
Karolina Bielawska Miss World
Nowe życie miss Ukrainy mężatek
Nowe życie miss Ukrainy mężatek
Savannah Gankiewicz z Hawajów została najpiękniejszą kobietą Stanów Zjednoczonych. Konkurs odbył się w zeszłym roku, ale 28-latka dopiero teraz zdobyła koronę miss. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

Nowa miss USA - Savannah Gankiewicz

Po raz pierwszy w historii amerykańskiego konkursu piękności Miss USA została reprezentantka Hawajów. Nazwisko 28-latki nie bez powodu wydaje się brzmieć znajomo. Ojciec modelki, Marek Gankiewicz, ma polsko-wietnamskie korzenie. Z kolei jej mama Yvienne Tagorda Peterso pochodzi z Filipin.

Savannah Gankiewicz ma powody do radości, ponieważ przewrotny los się do niej uśmiechnął. Podczas zeszłorocznej edycji konkursu początkowo zajęła drugie miejsce, zostając pierwszą wicemiss. Zwyciężczynią została wówczas Noelia Voight. Jak się jednak okazało, Noelia zrzekła się swojego tytułu.

- Zasady konkursu w USA są takie, że jeżeli miss rezygnuje, to pierwsza wicemiss natychmiast przejmuje wszystkie jej obowiązki. Jest to historia słodko-gorzka, jest tu łyżka dziegciu. Miss, która zrezygnowała, jako oficjalny powód swojej rezygnacji podała troskę o swoje zdrowie psychiczne i o zdrowie generalnie - wyjaśnił Mateusz Hładki.

Zaskakujący zwrot akcji w konkursie Miss USA

Co ciekawe, najpierw Miss USA zrezygnowała ze swojego tytułu, a niedługo później wycofała się Miss USA Nastolatek.

- Matki obu dziewczyn gościły w popularnej śniadaniówce "Good Morning America" - "Dzień Dobry Ameryko". Zacytuję, co jedna z mama wyznała: "Praca marzeń ich córek okazała się koszmarem". Chodzi podobno o atmosferę, jaka ma panować w organizacji, w strukturze, która organizuje konkurs Miss USA. Oczywiście, szybko przyszła odpowiedź organizatorów, że dołożą wszelkich starań, aby ta atmosfera, zasady i sposób wyłaniania finalistek konkursu były jak najbardziej przyjazne dla uczestniczek - wskazał dziennikarz Dzień Dobry TVN.

Sandra Hajduk-Popińska włączyła się do rozmowy o konkursach miss.

- Wyłaniane są dziewczyny, które krok po kroku rezygnują. To nie jest pierwsza historia. Już słyszeliśmy o tym przed laty, dziewczyny się skarżyły na to, że są tam mobbingowane, że dochodzi do różnych niefajnych sytuacji. I tak naprawdę mam wrażenie, że już nie jest dzisiaj nikomu potrzebny. Mamy Instagram, mamy media społecznościowe. Stamtąd wyłaniają się nowe gwiazdy - wyraziła swoją opinię prowadząca program.

Więcej newsów z show-biznesu można znaleźć w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: JadeThaiCatwalk/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz