Był czas, gdy jej nienawidziła. Dorota Szelągowska wspomina życie z mamą: "Raniłyśmy się słowami"

MW_20100624_1_45_lores
Źródło: Dzień Dobry TVN
Cała prawda o Dorocie Szelągowskiej
Cała prawda o Dorocie Szelągowskiej
2/3 nastolatek zmieniłoby coś w swoim wyglądzie
2/3 nastolatek zmieniłoby coś w swoim wyglądzie
Spokojny sen naszego maluszka
Spokojny sen naszego maluszka
Moje dziecko boi się dentysty - napisy
Moje dziecko boi się dentysty - napisy
Jak rozmawiać z dzieckiem o nałogu?
Jak rozmawiać z dzieckiem o nałogu?
Chcesz pogadać z nastolatkiem? Nie dzwoń (napisy)
Chcesz pogadać z nastolatkiem? Nie dzwoń (napisy)
Podróż z małym dzieckiem. Czy to możliwe?
Podróż z małym dzieckiem. Czy to możliwe?
Jak odzwyczaić dziecko od pieluch?
Jak odzwyczaić dziecko od pieluch?
Jakie prawa ma Twoje dziecko w szkole?
Jakie prawa ma Twoje dziecko w szkole?
Czy rodzice powinni “cenzurować” strój nastolatka?
Czy rodzice powinni “cenzurować” strój nastolatka?
Operacja dziecka w łonie matki
Operacja dziecka w łonie matki
Alkohol w rękach nastolatków
Alkohol w rękach nastolatków
Rok po operacji dziecka w łonie matki
Rok po operacji dziecka w łonie matki
Dziecko choruje – czy może wyjść na spacer? (napisy)
Dziecko choruje – czy może wyjść na spacer? (napisy)
W pętli szkolnej przemocy - napisy
W pętli szkolnej przemocy - napisy
Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska nie zawsze były najlepszymi przyjaciółkami. Relacja matki i córki musiała dojrzeć, by obie panie pod wpływem czasu i wspólnych doświadczeń mogły dojść do porozumienia. W najnowszym wywiadzie opowiedziały, jak trudna bywała ich relacja. Czego nauczyły się od siebie?

Awantury w domu Katarzyny Grocholi i Doroty Szelągowskiej

Dorota Szelągowska i Katarzyna Grochola dziś cieszą się z silnej więzi, jaką udało im się przez lata wypracować. Jednak gdy dekoratorka wnętrz była dorastającą dziewczyną i mieszkała ze swoją mamą, ich relacje nie należały do najprostszych. Jak wspomniała Dorota w rozmowie z "Vivą!", ich kłótnie bywały bardzo głośne i dramatyczne, jak w przypadku tej sprzed lat, do której doszło w Wigilię.

- Mama kazała mi sprzątać, a ja nie miałam akurat ochoty. Zamknęłam się w pokoju, a ona postanowiła dostać się do środka, wybijając ręką szybę. Chyba potrzebowałyśmy mocnych wrażeń. Nasza relacja była trudna, ale była wynikiem tego, co wydarzyło się w przeszłości - wyznała córka znanej pisarki - opowiadała Dorota Szelągowska.

Po kłótni Katarzyna Grochola musiała poprosić o pomoc sąsiada, by opatrzył jej rękę, zaś Dorota starała się "zrehabilitować" pomocą w domu. Jak stwierdziła w wywiadzie dekoratorka wnętrz - niejednokrotnie dochodziło między nią a mamą do tego typu spięć, a ona nieraz wypowiadała przykre słowa w jej kierunku.

Trudna relacja Doroty Szelągowskiej i Katarzyny Grocholi

Według prezenterki takie intensywne zdarzenie dużo mówi o dawnej dynamice jej relacji z mamą. Gdy była nastolatką, długo siłowały się na słowa i gesty, by pokazać, która z nich ma silniejszy charakter. Dziś prezenterka inaczej patrzy na zachowanie swojej matki sprzed lat i potrafi je usprawiedliwić.

- Mama i ja raniłyśmy się mocno słowami. Dopiero teraz, gdy obserwuję naszą relację, widzę, że wtedy była w takim momencie życia, w takich emocjach i w depresji – tylko wtedy nie nazywało się tego po imieniu – że nie umiała inaczej. I na tamtą chwilę była najlepszą matką, jaką mogła być - dodała Dorota Szelągowska.

Jak przyznała Katarzyna Grochola, choć bardzo kłóciły się z córką, robiła co mogła, by ich więź nie została zerwana. Dziś pisarka wie, że zarówno jej zachowanie, jak i bunt Doroty był wynikiem wychowania, przeszłości i atmosfery panującej w domu. 

- Nie zapominajmy, że ja też jestem córką swojej matki. Zobaczyłam, co wynikało z przepływu przekazu pokoleniowego. Nie mam pretensji do mojej matki, że zachowywała się tak, jak się zachowywała. Ona po prostu inaczej nie umiała. Była dzieckiem wojny, które samo przeszło największe z możliwych traum w życiu - podsumowała pisarka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: viva.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?