Styl życia

Triathlonista Robert Wilkowiecki o swojej pasji. "Nie ma w tym nic totalnie nadludzkiego"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Sylwia Repeła
W drodze na mistrzostwa świata na Hawajach
W drodze na mistrzostwa świata na HawajachDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Robert Wilkowiecki jest jednym z najlepszych triathlonistów na świecie. Na swoim koncie ma wicemistrzostwo Europy oraz rekord Polski w zawodach Ironman. Jest pierwszym Polakiem, który złamał granicę ośmiu godzin na dystansie triathlonowych zmagań w Meksyku. Teraz chce wyjechać na Mistrzostwa Świata na Hawajach.

Robert Wilkowiecki - triathlonista

Robert Wilkowiecki ma na swoim koncie mnóstwo sportowych sukcesów. Teraz jego wielkim marzeniem jest pojechać na Mistrzostwa Świata na Hawajach.

- Stawanie się lepszym z dnia na dzień. To jest taki mój cel. Jak chcemy wejść na wyższy poziom, to tam nie ma nudy - powiedział Wilkowiecki. - Realizowanie założeń, mądry trening, nie ma w tym nic takiego totalnie nadludzkiego - dodał.

Triathlonista wielokrotnie udowadniał, że umie walczyć o podium w najbardziej prestiżowych zawodach.

- Często jest tak, że na tych treningach idzie dobrze, a na wyścigu gdzieś tam człowiek się zablokuje, więc dobrze trzeba to wszystko ułożyć sobie w głowie. On ma mocną psychikę - powiedział Robert Karaś.

Robert Wilkowiecki - wsparcie rodziny

Rodzice Roberta Wilkowieckiego bardzo go wspierają w sportowej karierze. Przeżywają każdy jego start w zawodach.

- Zawsze płaczę, jak mój syn staje na podium albo kończy zawody, to po prostu duże wzruszenie i płacz - powiedziała Jolanta Wilkowiecka, mama Roberta.

Początkowo Robert startował w zawodach pływackich, był wielokrotnie mistrzem Polski juniorów. Po 10 latach zrezygnował jednak z tej dyscypliny. Chciał wówczas porzucić sport, jednak odwiódł go od tego tata, który zaraził sportowca pasją do kolarstwa.

- Udało nam się dwa wyścigi wygrać. Wjeżdżając wręcz w duecie na metę. Chyba nawet w jednym trzymaliśmy się za ręce. To był taki najwspanialszy moment, szczęśliwy dla mnie jako ojca - powiedział tata, Robert Wilkowiecki.

Teraz triathlonista przygotowuje się do Mistrzostw Świata na Hawajach.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Sylwia Repeła

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości