triathlon

  Adrian Kostera był jednym z trzech Polaków, którzy postanowili pokonać dziesięciokrotnego Ironamana. Przepłynął 38 kilometrów, następnie na rowerze przejechał 1800 kilometrów, a na koniec do mety biegł przez 422 km (w tym 144 km w klapkach). W cyklu Darii Pacańskiej "PO MĘSKU" opowiedział o kulisach wyścigu oraz zdradził, jaki jest prywatnie.

  Robert Wilkowiecki jest jednym z najlepszych triathlonistów na świecie. Na swoim koncie ma wicemistrzostwo Europy oraz rekord Polski w zawodach Ironman.

  Robert Karaś to jeden z najbardziej utytułowanych polskich triathlonistów. Niestety podczas zawodów, w których obecnie staruje musiał mierzyć się z nieprzyjemnym zdarzeniem. Jak się czuje? Czy wypadek wpłynie na jego dalszy udział w walce o mistrzostwo świata?

  Bartosz Matusiewicz pokazał, jak spełnia się marzenia. Jest pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła triathlon na pełnym olimpijskim dystansie. Jest także wicemistrzem Europy w pływaniu stylem zmiennym osób z zespołem Downa. W Dzień Dobry TVN pojawił się wraz ze swoim tatą, by opowiedzieć o pasji do sportu.

  "Dziadek jest prawdziwym Ironmanem, nie zatrzymuje się".

  "Nie potrafiłbym żyć bez sportu".

  Ironman to niezwykle ciężkie i wymagające zawody. Uczestnicy muszą przepłynąć wpław 3,86 km, przejechać 180,2 km na rowerze oraz przebiec ponad 42 km. Na udział w nich decydują się tylko najbardziej wytrzymali sportowcy. Jedną z takich osób jest Madonna Buder. 91-letnia zakonnica.

  Robert Karaś jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich triatlonistów. Niestety sportowiec podczas ostatnich zawód miał poważny wypadek. Mężczyzna stracił przytomność i został przewieziony do szpitala. Jak się czuje? O komentarz poprosiliśmy Agnieszkę Włodarczyk, aktorkę i partnerkę Roberta Karasia.

  Gabriel Szyttenholm urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym i udowadnia, że dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć wszystko. Każdego dnia pokonuje wewnętrzne bariery, by zmierzyć się z pełnosprawnymi sportowcami w zawodach triathlonowych. Tutaj nie liczy się miejsce, a dotarcie do mety.

  Robert Stockinger zabrał nas do Wolsztyna. To właśnie tam doszło do spotkania wschodzącej gwiazdy triathlonu - 8-letniego Iva Dymitrowskiego i jego taty Macieja z mistrzem Jerzym Górskim.

  Triathlon to wszechstronna dyscyplina, łącząca pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie. Od pewnego czasu na polskich trasach triathlonowych pojawił się nowy zawodnik. Dlaczego Kazimierz Marcinkiewicz zdecydował się akurat na tę dyscyplinę? Co daje mu triathlon? Z byłym premierem spotkał się Piotr Kraśko.

  Kasia Stankiewicz już w sierpniu wystartuje w triathlonie. Piosenkarkę czeka 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu i 750 m pływania. Od miesiąca Kasia intensywnie trenuje pod okiem instruktora. Dlaczego wokalistka zdecydowała się na udział w tego typu zawodach? I w której z tych trzech dyscyplin czuje się mocna, a w której słabsza? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  "Najpierw wskakuje się do wody, płynie się prawie 4 kilometry, jak najszybciej wskakuje się na rower i jedzie się 180 kilometrów, ale to chyba nie jest najgorsze. Po zejściu z roweru trzeba przebiec maraton czyli 42 kilometry"! Naszymi gośćmi byli Marcin Konieczny Mistrz Świata Ironman i jego żona Ewa Rokicka. Jak wygląda dzień triathlonisty? Ile godzin dziennie musi przeznaczyć na trening?

  Jerzy Górski to były narkoman, który po wyjściu z nałogu został mistrzem świata w podwójnym Ironmanie. Na podstawie jego życia powstał film "Najlepszy". W postać wybitnego polskiego triathlonisty wcielił się Jakub Gierszał. Obu panów gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jak - według Pana Jerzego - Jakub poradził sobie z rolą? Co dla młodego aktora było trudniejsze - granie narkomana czy granie triathlonisty? Czy to prawda, że przed filmem nie potrafił dobrze pływać? Kto Panu Jerzemu pomógł wyjść z narkomanii? Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy również o ich udziale w akcji Szlachetna Paczka.

  Anna Kmieć: "Jaś urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem wewnętrznym i wiotkością krtani. W swoim krótkim życiu przeszedł już 18 operacji. Pomimo tych swoich chorób (...) jest bardzo uśmiechnięty, ten jego uśmiech, ta jego iskierka w oczach wszystko wynagradza". Jaś Kmieć i Łukasz Malaczewski poznali się podczas rehabilitacji. Dziś są przyjaciółmi i wspólnie przygotowują się do triathlonu.

  Bartłomiej Topa, Leszek Lichota, Waldemar Błaszczyk i Piotr Nowak postanowili połączyć triathlon ze sztuką. Dzięki temu powstał spektakl Triathlon Story, czyli chłopcy z żelaza. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej panowie powiedzieli, skąd wziął się pomysł na takie połączenie, kiedy odbędzie się premiera sztuki i jak wspominają starty w zawodach triathlonowych. Zobaczcie, do jakich wniosku aktorzy doszli na końcu :)

  Po kilku miesiącach ciężkich treningów goście Dzień Dobry Wakacje aktorzy: Ilona Wrońska i Leszek Lichota wystartowali w triathlonie Enea Challenge Poznań. W jego trakcie musieli przepłynąć 750 m, przejechać na rowerze 20 km i przebiec 5 km. Do mety pierwsza dotarła Ilona. Uzyskała wynik 2 godz. 2 min. Leszek dotarł do mety 15 min. później. Jak wspominają swoje przygotowania? Co było dla nich najtrudniejsze i jak ich wyczyn ocenia trener Jakub Maślanko? Dlaczego Leszek czuje się oszukany? Czy udało mu się rzucić palenie? Skąd wzięła się moda na triathlon?

  Za nami poznański triathlon Enea Challenge. W zawodach wystartowało kilka tysięcy zawodników. Wśród nich Ilona Wrońska i Leszek Lichota, którzy pod czujnym okiem naszych kamer przez kilka tygodni przygotowywali się do triathlonu. Chwilę przed startem z aktorską parą porozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Aktorzy Ilona Wrońska i Leszek Lichota po kilku tygodniach ciężkich treningów są prawie gotowi do wzięcia udziału w zawodach triathlonowych Enea Challenge Poznań, które odbędą się już 25 lipca br. Jakie umiejętności musieli przyswoić na ostatnich treningach? Zobaczcie!

  25 lipca w triathlonie Enea Challenge Poznań wystartują, między innymi, Ilona Wrońska i Leszek Lichota. Sprawdziliśmy jak przebiegają ich przygotowania na niespełna miesiąc przed imprezą. Czy są już gotowi? Czy dadzą radę pokonać 750 m wpław, 20 kilometrów na rowerze i 5 kilometrów biegiem? Zobaczcie!

  Ilona Wrońska i Leszek Lichota już miesiąc trenują do swojego pierwszego triathlonu Enea Challenge Poznań. Kto towarzyszył im na treningu? Jakie zadania mieli do wykonania? Kiedy odbędą się zawody?

  Ilona Wrońska i Leszek Lichota od kilku tygodni przygotowują się do swojego pierwszego triathlonu Enea Challenge Poznań. Ekipa Dzień Dobry TVN towarzyszyła im podczas treningu. Dali radę? Czy trener był z nich zadowolony?

  Leszek Lichota i jego żona Ilona Wrońska podjęli się niełatwego zadania. Małżeństwo postanowiło wziąć udział w triathlonie ENEA Challenge Poznań. Sport ogólnorozwojowy, bo skadają się na niego aż trzy dyscypliny: pływanie, rower oraz bieganie. Na jakim dystansie startuje aktorska para? Kiedy odbywają się zawody? Ile mają czasu na przygotowania? I która dyscyplina była dla nich najbardziej wymagająca?

  W serialu „Usta usta” zagrała instruktorkę fitness, a na potrzeby filmu „Agnieszka” uczyła się krav magi. Prywatnie Karolina trenuje do triathlonu. W studiu Dzień Dobry TVN Karolina opowiedziała o tym, czego nauczyła ją krav maga, o nowej roli i jak godzi macierzyństwo z pracą. Czy pokonała Agnieszkę Rylik?

  Lucas i Noah Aldrich to bracia, których połączyła niezwykła więź. Ten pierwszy urodził się z chorobą genetyczną, ale nie przeszkodziło mu wraz z bratem wystartować w triathlonie. Jak doszło do tego, że chłopcy wzięli udział w zawodach? Jaka była reakcja ich rodziców? W jaki sposób Noah pomagał bratu?

  Pływa, jeździ na rowerze, biega. Europoseł Wojciech Olejniczak dba w zdrowie i wygląd. Wszyscy w jego rodzinie mają duszę sportową. Kto namówił go, by piastował tę zaszczytną funkcję?

  Gościem na czacie w Dzień Dobry Wakacje był Bartłomiej Topa. To nie tylko wybitny aktor i zapalony uczestnik triathlonu, ale także człowiek o wielkim sercu. Zdradził nam, jak często trenuje, ile czasu dziennie poświęca na pływanie, bieganie i jazdę na rowerze? Czy zobaczymy go najbliższym czasie na deskach teatru? Dlaczego zdecydował się wspierać Fundację Synapsis?

  Przez 14 lat zmagał się z uzależniem od narkotyków. Ważąc 47 kilogramów, w stanie skrajnego wyczerpania i całkowitego uzależnienia od narkotyków, jako 30-latek, trafił do wrocławskiego ośrodka "Monaru". Jerzy Górski, mistrz świata w triathlonie, był gościem Jolanty Pieńkowskiej, której opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN o swoim odrodzeniu.